Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Nedumerire in legatura publicitatea stiintifica

Creat de sumalan dorin, Iunie 26, 2012, 12:24:23 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sumalan dorin

  Salutari

Am descoperit recent lectii on-line de matematica predate de un fost profesor de matematica.Intrebarea este:daca postez link-ul catre pagina cu pricina este considerat publicitate? se poate promova link-ul pe forum ?

HarapAlb

Nu numai ca se considera publicitate, ci si spam, violare de drept de copyright, plagiat si furt. Se pedepseste cu 20 de flotari, 30 de tractiuni si 50 de genoflexiuni :D

Electron

Citat din: Şumi din Iunie 26, 2012, 12:24:23 AM
  Salutari

Am descoperit recent lectii on-line de matematica predate de un fost profesor de matematica.Intrebarea este:daca postez link-ul catre pagina cu pricina este considerat publicitate? se poate promova link-ul pe forum ?
Daca link-urile sunt catre un site comercial, adica daca acel profesor castiga bani de pe urma vizitelor (asta se vede prin ce reclame si pop-up-uri iti sar in fata pe asemenea pagini), se considera publicitate gratuita. Daca in schimb sunt doar lectii online, pe un blog personal de exemplu sau youtube, eu cred ca pot fi promovate fara problema.


e-
Don't believe everything you think.