Educaţie şi cercetare > Educatie

studii in scandinavia

(1/2) > >>

vikingul:
as dori sa fac facultatea in Norvegia, Suedia sau Danemarca imi poate da cineva cateva informatii eventual cineva care a studiat acolo? Burse, admitere, limba etc

Adi:
lsrs.ro sunt organizati bine si pe tari anume. Insa ce anume ai nevoie sa stii si nu stii? Trebuie sa pui intrebari clare. Uite ceva ce chiar merge. Cauti o universitate anume intrii pe siteul ei, cauti facultatea pe care ti-o doresti, citesti pe siteul ei si acolo ai toate informatiile pe care ti le doresti. Daca nu gasesti tot, le dai email la secretariat. Ia initiativa!

home_land:
Buna! Eu am plecat anul trecut, insa in UK cu bursa de studiu printr-o fundatie study Abroad Advising Center. M-au consiliat gratuit, asa ca am facut alegerea perfecta. Si viata nu e asa de scumpa nici un Londra,mai ales daca reusesti sa "pui mana"" si pe un job part-time. daca vrei poti sa le trimiti un mail la  contact@education-abroad. ro  pentru mai multe informatii. stiu ca anul trecut trimiteau studenti si in Danemarca. Tu poti sa le trimiti mail si vei afla sigur. Bafta!

vikingul:
Multumesc foarte mult pt raspuns! Voi lua legatura cu ei!

vikingul:
As dori sa aflu cum s-ar traduce ,,academic credentials''! La una dintre universitati mi se cere acest act de la liceu si nu stiu ce inseamna in romana.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă