Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Hlizeli de la Abel Cavasi

Creat de Abel Cavaşi, Aprilie 24, 2012, 01:03:36 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Abel Cavaşi

Citat din: AlexandruLazar din Aprilie 24, 2012, 12:06:53 PM
Citat din: Abel Cavasi din Aprilie 24, 2012, 10:50:15 AM
Este vreun castig?
Câştigul este în precizia concluziilor. Cu cât iei un reper mai general, cu atât obţii concluzii mai precise (dar şi mai complicate).

Asta e pur si simplu incorect...
[/quote]Iar asta este cu adevărat incorect... :D

Electron

AlexandruLazar, pana n-o sa inteleaga propagatorul de pseudostiinta numit Abel Cavasi ce este acela sistem de referinta, sau reper, in Fizica, vei primi de la el doar rapsunsuri hlizite. Mi-l si imaginez cu degetele in urechi cantand 'la-la-la-la-la'. Ii tot repet ca a gresit forumul, dar nici asta nu pricepe.

e-
Don't believe everything you think.

AlexandruLazar


Abel Cavaşi

Într-adevăr, aici sunt de acord cu tine :D .

Electron

Citat din: Abel Cavasi din Aprilie 24, 2012, 02:16:06 PM
[...] :D .
Ce anume speri sa demonstrezi cu aceasta atitudine batjocoritoare?


e-
Don't believe everything you think.

Abel Cavaşi

Citat din: Electron din Aprilie 07, 2012, 05:20:17 PM
Daca dreapta si parabola nu sunt curbe plane pentru tine, inseamna ca ai lipsuri grave si in matematica, nu doar in fizica.
Citat din: Electron din Aprilie 07, 2012, 05:20:17 PM
Plus, ia de-aici imbecilitate: din cele afirmate de tine aici, dreapta poate fi considerata o elice, elicea este cea mai simpla traiectorie, dar, traiectoriile plane nu exista. Cu alte cuvinte, nici macar dreapta nu e o curba plana pentru tine, cel care esti inarmat cu teorema de recurenta. Cu alte cuvinte, emiti ineptii cat China, probabil ca sa ne demonstrezi iar si iar unde duce ignoranta.
Aştept demonstraţia pentru inepţia cât Rusia cum că dreapta ar fi curbă plană! Hai, să te vedem, marele protector al pseudoştiinţei oficiale! Ca să vedem unde duce ignoranţa...

Electron

Citat din: Abel Cavasi din Aprilie 24, 2012, 04:33:50 PM
Aştept demonstraţia pentru inepţia cât Rusia cum că dreapta ar fi curbă plană! Hai, să te vedem, marele protector al pseudoştiinţei oficiale! Ca să vedem unde duce ignoranţa...
Asteapta. Prima data insa renunta la batjocura cu care tratezi acest forum. Sfidarea ta din ignoranta nu ma impresioneaza deloc.


e-
Don't believe everything you think.

Abel Cavaşi

Citat din: Electron din Aprilie 24, 2012, 04:44:00 PM
Citat din: Abel Cavasi din Aprilie 24, 2012, 04:33:50 PM
Aştept demonstraţia pentru inepţia cât Rusia cum că dreapta ar fi curbă plană! Hai, să te vedem, marele protector al pseudoştiinţei oficiale! Ca să vedem unde duce ignoranţa...
Asteapta. Prima data insa renunta la batjocura cu care tratezi acest forum. Sfidarea ta din ignoranta nu ma impresioneaza deloc.
Renunţă tu la batjocura cu care tratezi mesajele mele, învaţă să vorbeşti şi bagă demonstraţia. Hai, că mă grăbesc! :D

Electron

Citat din: Abel Cavasi din Aprilie 24, 2012, 05:01:57 PM
Renunţă tu la batjocura cu care tratezi mesajele mele,
Tratez mesajele tale exact asa cum merita aberatiile si elucubratiile pe care le emiti din ignoranta in care te complaci. Daca esti imun la argumentele rationale, atunci nu ma mira ca ti se pare ca iti batjocoresc mesajele.

Citatînvaţă să vorbeşti
Calmeaza-te.

Citatşi bagă demonstraţia.
Da, asta chiar e o adresare demna de tine. Dar din pacate iar ai gresit forumul.

CitatHai, că mă grăbesc! :D
Ce vrei sa demonstrezi cu atitudinea asta batjocoritoare?


e-
Don't believe everything you think.

Abel Cavaşi

Ai demonstrat cumva că dreapta este o curbă plană, ca să ai dreptul să cataloghezi afirmaţiile mele? Plus că mai ai mii de propoziţii elucubrante de demonstrat pe care le-ai făcut la adresa mea şi asta este abia una dintre ele. Bagă demonstraţia!

Electron

Citat din: Abel Cavasi din Aprilie 24, 2012, 05:16:44 PM
Ai demonstrat cumva că dreapta este o curbă plană, ca să ai dreptul să cataloghezi afirmaţiile mele?
Nu, nu am demonstrat eu asta pe acest forum.  Dar demonstratia este publica, nu o tin eu secreta, fii fara grija. Ca tu nu ai avut curiozitatea sa verifici, e de inteles, pentru ca inca esti cu degetele in urechi cantand 'la-la-la-la-la'. O atitudine profund pseudostiintifica din partea ta. Asta cataloghez pentru ca e prea evident ca-ti bati joc de acest forum ca sa mai stau deoparte si sa nu reactionez.

CitatPlus că mai ai mii de propoziţii elucubrante de demonstrat pe care le-ai făcut la adresa mea şi asta este abia una dintre ele.
Mii de propozitii elucubrante? Ia citeaza aici macar doua mii dintre ele.

CitatBagă demonstraţia!
Ce vrei sa demonstrezi cu atitudinea asta batjocoritoare?


e-
Don't believe everything you think.

Scientia

Pentru a sfârşi un schimb de replici care nu are cum duce la ceva bun, blocăm acest subiect.