Diverse > Discuţii pe diverse teme

Macro-conspiratia elitelor [demonstratie de pseudostiinta]

<< < (8/8)

atanasu:
Sumi, ai redeschis o discutie pe care  nu o stiam(nu eram pe aici pe atunci) si nici nu doresc sa o continui (caci despre pseudosiinta mi-am exprimat niste opinii pe firul cae m-a facut sa raman aci respectiv pe cel pe care inca  nu l-am terminat,  dar care este deschis de Hodor, ca eu nu cred ca ma apucam de asta fara sa am un imbold exterio,r un soi de primum movens cum credea Aristotel ca ar fi insa pe care cu siguranta ca-l voi inchide pana la implinirea a doi ani de existenta(daca asa cum prognoza Harap Alb a carui lipsa o simt foarte nu se va inchide) ) dar asa mai vad si eu cate ceva din trecutul stralucit al acesui forum.
M-a surprins Electron, dar regret ca nu este intrutotul original, cel putin la inceputul acestui fir, ca nu am avut rabdare sa-l urmaresc pe trei pagini si din cauza ca  Marele Arhitect,  mi-a interzis intro discutie "tet a tet"  sa-l blasfemizez pe dlui si pe toti "diabolicii " societatilor secrete esoterice sau doar exoterice  si ca modelul, respectiv Pendulul lui Eco este ceva remarcabil dar de fapt inimitabil, caci totusi acolo nu se doar glumeste dar se si moare si daca si Electron l-a apreciat si s-a inspirat din el avem o confirmare desigur nu atat a culturii lui Electron pe care nu o punem deloc la indoiala  ci la adevarul ascuns in acea teza a carui antiteza eu nu am gasit-o :)
 Poate asa il fac pe Electron sa reintre in scena parasita dupa "epuizanta" discutie despre sexul ingerilor cand calatoresti cu viteza luminii.  :)

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă