Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Macro-conspiratia elitelor [demonstratie de pseudostiinta]

Creat de Electron, Aprilie 17, 2012, 05:46:08 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

virgil 48

Citat din: Electron din Mai 04, 2012, 09:27:53 PM
[RaduH e un bun exemplu de exprimare confuza, ininteligibila. Tipic in pseudo-stiinta.]
Imbunatatesti permanent stiinta pseudo-stiintei!

cripus

Da, România este miezul din Fanta  ;D

Daca nu credeți, urmăriți Dacii - Adevăruri tulburătoare - Documentar 2012 HD, Dacii - Adevaruri tulburatoare - Documentar 2012 HD

In acest film vorbesc somități  :o din domenii precum armata, medicina și genetica  ::) și este dovedește dovedit științific :o ca suntem în proporție de 75 traci și noi i-am dacizat pe italinisti, nu eu ne-au romanizat pe noi  :D
Nu contează ca sunt și alte multe locuri pe net unde se afirma altceva:
http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml
http://illyria.proboards.com/index.cgi?board=geneticsbasedstudies&action=print&thread=28607
http://en.wikipedia.org/wiki/Genealogical_DNA_test
pt. ca noi știm ca dușmanii noștri lucrează și nu vor sa ne lase in pace  ;D  ;D  ;D

Cripus

Electron

Desi nu l-am vazut, filmul e super-bestial, cel mai bun documentar al tuturor timpurilor!

[calificari bombastice ale unor surse nestudiate]

Voi reveni asupra filmului dupa ce-l vizionez si eu.

deconspirator
Don't believe everything you think.

morpheus

Citat din: Electron din Aprilie 22, 2012, 03:12:19 PM

CitatCrezi in vreo forma de divinitate? Cred macro-elitele in Dumnezeu?
Iar vii cu intrebarea asta? Tiam mai spus de enspe miii de ori sa stai in banca ta si sa citesti catralioanele de pagini de internet extraordinare care iti stau la dispozitie, si apoi sa vii sa ma contrazici. Hai pa, ca ma suna telepatic cineva.

[Tactica preferata a clonatului cu 100 de clone]



Am înţeles şi eu în cele din urmă, văzând multitudinea de linkuri postate de sictirius, care era ideea mai sus...

Apropos, il invit cu ocazia asta pe utilizatorul sictirius sa participe la discutiile din acest thread. Cred ca ar fi tare utile contributiile sale...
Cu momentul în care ne naştem, timpul începe să ne ia viaţa înapoi. (Seneca)

sumalan dorin


Creatorul acestui topic a intuit excelent "mersul" "lucrurilor" de pe internet.Recitind acest topic,am realizat ca in zilele noastre ,tot mai multi multi oameni combat stirile false  de pe diverse sit-uri ,de asemnea combat si articole ce intra tot in categoria enuntate de (macro-conspiratie).

Este foarte frumos sa citesti pe internet cand un cineva ,combate un articol cu intrebari rationale si cauta sa se documenteze mai bine pentru a fii informat si mai bine.


Este si frumos ca si mai multi oameni acord foarte putina credibilitate diverselor articole,si combat tot :incepand de la titlu pana la articol.

Superb!Desigur si creatorii articolelor respective au de suferit,prin diverse moduri,imi pare rau.

atanasu

Sumi, ai redeschis o discutie pe care  nu o stiam(nu eram pe aici pe atunci) si nici nu doresc sa o continui (caci despre pseudosiinta mi-am exprimat niste opinii pe firul cae m-a facut sa raman aci respectiv pe cel pe care inca  nu l-am terminat,  dar care este deschis de Hodor, ca eu nu cred ca ma apucam de asta fara sa am un imbold exterio,r un soi de primum movens cum credea Aristotel ca ar fi insa pe care cu siguranta ca-l voi inchide pana la implinirea a doi ani de existenta(daca asa cum prognoza Harap Alb a carui lipsa o simt foarte nu se va inchide) ) dar asa mai vad si eu cate ceva din trecutul stralucit al acesui forum.
M-a surprins Electron, dar regret ca nu este intrutotul original, cel putin la inceputul acestui fir, ca nu am avut rabdare sa-l urmaresc pe trei pagini si din cauza ca  Marele Arhitect,  mi-a interzis intro discutie "tet a tet"  sa-l blasfemizez pe dlui si pe toti "diabolicii " societatilor secrete esoterice sau doar exoterice  si ca modelul, respectiv Pendulul lui Eco este ceva remarcabil dar de fapt inimitabil, caci totusi acolo nu se doar glumeste dar se si moare si daca si Electron l-a apreciat si s-a inspirat din el avem o confirmare desigur nu atat a culturii lui Electron pe care nu o punem deloc la indoiala  ci la adevarul ascuns in acea teza a carui antiteza eu nu am gasit-o :)
Poate asa il fac pe Electron sa reintre in scena parasita dupa "epuizanta" discutie despre sexul ingerilor cand calatoresti cu viteza luminii.  :)