Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Macro-conspiratia elitelor [demonstratie de pseudostiinta]

Creat de Electron, Aprilie 17, 2012, 05:46:08 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Electron

Ce bey Morpheus, crezi ca daca ai jucat intr-un film acuma este mare si tare? Ciocu' mic si mai incet cu intrebarile, cine te crezi, bey!

[adreseare "prietenoasa" celor care chiar par sa puna in pericol discutia]

Citat din: morpheus din Aprilie 22, 2012, 12:27:22 AM
Cum pot deveni membru? Cum se patrunde intr-o societate secreta de asemenea anvergura?
Am mai raspuns la asta de cateva ori, ce crezi, ca o sa repet aceleasi lucruri iar si iar pentru cei ca tine? Pune mana si citeste, bey, ca eu am studiat cinci catralioane de ore tema asta, nu ca tine!

[Evitarea raspunsului, prin minciuni sfruntate usor de verificat, altfel spus prin tactici abeliene]

CitatPe tine cum te-au contactat elitele? Cum ai ajuns printre ei? Esti membru al societatii lor secrete sau te-a recomandat vreo calitate anume pentru misiunea ta de pe acest forum?
Mau contactat telepatic, bey indiscretu-le. Mentalistii elitelor fac asta foarte simplu, nu cum crezi tu. Nu mai insista ca nu se poate comunica telepatic bey, ca si asa nu stii cum sta treaba. Telepatia e o arta de milioane de ani, perfectionata in ultimul timp cu ajutorul aparatelor lui Tesla pe baza de vortexuri aethaerice, care e inca in viata si continua sa inventeze tehnologii pe care voi, non-elitele nici nu vi le puteti imagina.

[Greseli ridicole de gramatica; eroare de logica "om de paie"; implicarea numelor cu rezonanta fara nici o legatura; inventare de termeni]

Eu sunt membru al macro-conspiratiei, obviously, pentru ca sunt atat de genial si de superb, incat nu m-ai puteau elitele fara mine. Si-au dat seama ca nu se descurca singuri, dupa ce au controlat toata omenirea timp de cateva milioane de ani, acum, brusc, fara mine si fara ajutorul meu exceptional si fantastic si incredibil si pitoresc, ar fi ramas de izbeliste, ar fi disparut toti fara urma. Vai de mama lor!

[Aroganta si complexul superioritatii]

CitatE o varsta minim acceptata pentru a deveni membru?
Da.

CitatCum e organizata societatea? Ierarhic ori altcumva?
E organizata spiralatic, sau elicoidaloid, sau vortexial, asa cum e tot Universul. Elitele au desenat in toate pesterile de pe pamant si din alte galaxii acele vortexuri pe care le stie toata lumea. Au folosit aceste simboluri care le dau putere absoluta, nu vedeti ca si astazi, la Vatican, toti preotii se inchina la un baldachin cat toate zilele in forma de sprialoida vortexiala? Deschide-ti ochii, ca e in fata voastra tot ce trebuie sa stiti ca sa supravietuiti inversarii polilor care se va petrece sigur 150% pe 21 decembrie 2012!

[Fabulare in spirala, nu doar la figurat ci si la prorpriu.]

CitatDaca ierarhic, exista un sef suprem (nu intreb cine e, pentru ca nu vreau sa te pun intr-o situatie fara iesire)?
Bineinteles ca exista un sef suprem. Poti intreba cine e, pentru ca si daca iti spun tot nu o sa crezi. Tocmai asta e puterea macro-conspiratiei. Ca asa poate fi dat publicului tot adevarul gol-golut, ca e asa de incredibil incat n-o sa-l creada nimeni. Iar apoi, daca cineva o sa spuna "pai eu nu stiam", o sa i se dea un link spre acest forum si aceasta discutie ca sa vada cu ochii lui ca informatia era publica de sute de ani.

CitatDe ce a ales macro-conspiratia elitelor sa isi propovaduiasca misiunea pe un forum vizitat de foarte putini oameni dintr-o tara atat de neinsemnata ca Romania?
Romania nu este neinsemnata, nu m-ai crede-ti tot ce va baga pe gat la scoala! Romania e buricul Pamantului, care e buricul galaxiei, care e buricul Universului. Nu vede-ti ca pana si Soarele se invarte pe de-asupra Romaniei, in timp ce Romania e fixa in centrul Pamantului in centrul Universului? Chiar asa orbi sunte-ti?

[dovezi "clare" si "la obiect"]

CitatConteaza tara asta in vreun fel la scara planetara la care sunt convins ca lucreaza macro-conspiratia?
Tara asta e singurul loc care ma-i ramane pe Pamant cand e gata planul macro-conspiratiei. Doar aici conteaza sa se afle adevarul, restul va pieri oricum in ignoranta cea mai intunecata.

[Previziuni apocaliptice, rasunatoare.]

CitatAvem noi romanii o misiune planetara pe care ne-a rezervat-o macro-conspiratia? Ni se rezerva un viitor stralucit?
Nu, nici vorba. Nici macar eu nu sunt roman, am invatat romaneste acum cateva zile ca sa pot sa va luminez pe voi.

[Minciuni sfruntate, usor de emis, greu de contrazis.]

CitatCrezi in vreo forma de divinitate? Cred macro-elitele in Dumnezeu?
Iar vii cu intrebarea asta? Tiam mai spus de enspe miii de ori sa stai in banca ta si sa citesti catralioanele de pagini de internet extraordinare care iti stau la dispozitie, si apoi sa vii sa ma contrazici. Hai pa, ca ma suna telepatic cineva.

[Tactica preferata a clonatului cu 100 de clone]


deconspirator
Don't believe everything you think.

AlexandruLazar

CitatRomania nu este neinsemnata, nu m-ai crede-ti tot ce va baga pe gat la scoala! Romania e buricul Pamantului, care e buricul galaxiei, care e buricul Universului. Nu vede-ti ca pana si Soarele se invarte pe de-asupra Romaniei, in timp ce Romania e fixa in centrul Pamantului in centrul Universului? Chiar asa orbi sunte-ti?

Corect. Nu uita că întotdeauna noi am jucat un rol însemnat, chiar de pe vremea dacilor. Iar apoi e binecunoscut rolul pe care l-au avut domnitorii români în politica europeană.

Electron

Citat din: virgil 48 din Aprilie 22, 2012, 09:51:43 AM
Conspiratia mondiala nu este o conspiratie a elitelor ci a banului, a intereselor si
a lacomiei, promovata de cei prea bogati.
Vrei sa spui ca elitele nu sunt cei "prea bogati" ? Cine e mai bogat ca elitele ?!? Esti naiv, virgilica.

[Din cand in cand, o sclipire de luciditate, trecatoare insa]

CitatIn limba noastra cuvantul "elita" are o
conotatie pozitiva, nu am auzit pana acum de elita ticalosilor.
Pai de aceea au ales elitele sa publice aceste adevaruri aici, in limba romana, ca altundeva se intelegea altceva.

[Profitarea de orice ocazie de a-si justifica aberatiile.]

CitatIar elita adevarata
a omenirii, nu cred ca ar conspira impotriva celorlalti.
Perfect, virgil 58, asta si trebuie sa crezi! Le-am spus si eu elitelor tremurande de frica ca conspiratia merge la fix!

[Megalomanie.]

CitatPrin urmare colimatorul a fost
fixat pe "omul de paie".
Exact, aici ai dreptate, desi habar nu am ce vrei sa spui cu asta.

[Aprobarea in nestire.]

CitatCei ce se dau singuri drept elita, nu pot fi decat niste
caraghiosi.
De cei care critica elitele, ce ai de spus? Te asigur eu, si ti se va confirma telepatic in urmatoarele 5 ore si jumatate, ca elitele nu ies in public ca proastele sa "se dea drept elite". Asta e cel mai clar semn de diletant, sa via cate unu' sa se dea drept elita, sau si mai si, critic al elitelor. Vai de mama lor de imbecili.

[Logica e departe, departe de tot]

CitatMa opresc aici fiindca subiectul este prea "alunecos".
Mey virgil  33, de ce nu continui dumneata sa sapi la conspiratia Loteriei Romane? Sunt cativa mentalisti acolo care chiar te asteapta cu drag sa scormonesti. O sa-ti explodeze dezaprobarile pe forum, sa vezi ce misto o sa fie. Mentalistii cunosc bug-urile acestui soft al forumului, si o sa-ti dea voturi "dezaprob" cate unul pe minut. Ha Ha Ha Ha Ha !

[Amenintari pe cat de incredibile, pe atat de hilare]


deconspirator
Don't believe everything you think.

Electron

Citat din: AlexandruLazar din Aprilie 22, 2012, 03:20:27 PM
CitatRomania nu este neinsemnata, nu m-ai crede-ti tot ce va baga pe gat la scoala! Romania e buricul Pamantului, care e buricul galaxiei, care e buricul Universului. Nu vede-ti ca pana si Soarele se invarte pe de-asupra Romaniei, in timp ce Romania e fixa in centrul Pamantului in centrul Universului? Chiar asa orbi sunte-ti?

Corect. Nu uita că întotdeauna noi am jucat un rol însemnat, chiar de pe vremea dacilor. Iar apoi e binecunoscut rolul pe care l-au avut domnitorii români în politica europeană.
Asa, bravo! Vede-ti ca daca ai pseudonim lung pe forum, inseamna ca gandesti mult?

[Glorificarea "discipolului" ales din multime]

e-
Don't believe everything you think.

sumalan dorin

Citat din: Electron din Aprilie 22, 2012, 03:12:19 PM
. ..Hai pa, ca ma suna telepatic cineva.

[Tactica preferata a clonatului cu 100 de clone]
deconspirator

Iti dai seama ca nu ma pot abtine :D :D :D :D

-Alo centrala Urbea?
-Da!
-As dori si eu o convorbire telepatica cu taxa inversa cu Jeorgica.
 -Bine,acum luam legatura cu el.

Citat din: Electron din Aprilie 22, 2012, 03:25:06 PM

... de ce nu continui dumneata sa sapi la conspiratia Loteriei Romane? Sunt cativa mentalisti acolo care chiar te asteapta cu drag sa scormonesti.

deconspirator

EDIT:Am uitat de un membru al forumului care intra in categoria "super": A.Mot -dupa cate imi aduc aminte el era cu "masoneria" "elitele" etc.Pacat ca e suspendat.Sa fie si asta o conspiratiune?!? :D :D :D :D :D
Breking news:O noua sansa de a castiga 99,9 (9) % la loto actionati de la distanta bilele din urna.Daca nu reusiti,va garantam ca aveti un inceput promitator in miscarea bilelor.

Acum sper ca,conspirationisti nu o sa imi mareasca factura la gaz sau sa imi fure caii de la bicicleta

virgil 48

#20
 Sumi, daca nu ai urmarit topicul cu Loteria, nu te implica in incercarea
de ridiculizare ce o face Electron. Nu a fost vorba nici o secunda de
ghicirea sau influentarea rezultatelor de catre jucatori, dar asta incearca el,
intr-o maniera demna de acest topic, sa insinueze ca m-ar interesa.

Electron

Citat din: virgil 48 din Aprilie 22, 2012, 10:29:29 PM
Nu a fost vorba nici o secunda de
ghicirea sau influentarea rezultatelor de catre jucatori, dar asta incearca el,
intr-o maniera demna de acest topic, sa insinueze ca m-ar interesa.
virgil 48, ai cumva probleme de comprehensiune a limbii romane? Unde am insinuat eu ca te-ar interesa influentarea rezultatelor de catre jucatori? Ia vino cu citatul de rigoare.

Eu ridiculizez acuzatiile tale ridicole cum ca Loteria Romana "joaca murdar". Te-am intrebat de mai multe ori : cum joaca murdar Loteria Romana? Ce face ea ca sa nu iasa statisticile "normale" cu care insisti tu? De raspuns nu raspunzi. Faci acuzatii generice fara sa-ti asumi ceva concret. Adica nu ai integritate intelectuala. In plus, aplici termeni si calcule cu conotatie stiintifica, aiurea, unde nu-si au locul, deci faci pseudostiinta. Asta combat.


e-

PS: Mentalistii de la Loteria Romana sunt cei care impiedica statisticile normale. Asta iti spun si asta se pare ca nu intelegi. Mentalistii nu joaca la Loteria Romana, ca doar au bani destui. Banii vin de la naivii care cotizeaza platind biletele.

[Conspiratia nu se poate contracara decat cu alte conspiratii.]

deconspirator
Don't believe everything you think.

sumalan dorin

Salutari

Din pacate trebuie sa raspund serios.Prin continuarea raspunsului nu incerc sa ii iau apararea sau sa devin avocatul lui.
Acest topic este deschis cu scopul foarte clar: a arata ce tactici folosesc cei care prezinta ceva anume ( de la matematica pana la ..teoria chibritului).

Da,Electron  este in masura sa deschida un topic ca asta ,de ce?deoarece uitandu-ma peste statisticile forumului am vazut asta:

Cel mai mult on-line : 101z 23h25m .Iti dai seama cat timp a investit in forumul asta?Iti poti da seama cu cati utilizatori a dialogat in timpul asta?

Top 10 dupa mesajele de pe forum: Pe locul 2 ,Electron: 5320 mesaje.Poti sa iti inchipui cate contra-argumente a adus la diferite topice,numarul mesajelor,5320.

Normal ca este in masura daca vreti sa se "dedubleze" pentru a-i ridiculiza pe altii care predind cate-n stele.Fara nimic concret.
Imi aduc aminte ca la un topic ,un utilizator folosea urmatoarea afirmatie: " Eu am suficienta putere pentru a schimba istoria!
Tu esti pregatit?"

Normal unii nu vad nimic intr-o afirmatie ca asta,dar:sunt intrebari carora oameni care nu doresc sa asimileze orce (mura in gura) intreaba...si ti se raspude asa: " Eu am suficienta putere pentru a schimba istoria!
Tu esti pregatit? "

Da,Electron este in masura sa ridiculizeze utilizatorii care apeleaza la astfel de tactici,in trecut unii utilizatori mai si injurau pe forum.Documentatia o poti gasi la topicul " Mistere ale Pamantului - Curbura la Suprafata [2.0]" nu sunt asa de multe pagini,doar...54!

Elecron cu ocazia asta iti dau un aprob pentru ideea acestui topic!

Electron

Citat din: Şumi din Aprilie 23, 2012, 03:40:10 PM
Da,Electron  este in masura sa deschida un topic ca asta
Electron habar n'are, da'i pace. Nu vezi cate aberatii scrie pe forum?

[dedublare schizofrenica, referire la sine la persoana a 3-a ---> tactica clonatului cu 100 de clone]

Citat,de ce?deoarece uitandu-ma peste statisticile forumului am vazut asta:

Cel mai mult on-line : 101z 23h25m .Iti dai seama cat timp a investit in forumul asta?Iti poti da seama cu cati utilizatori a dialogat in timpul asta?

Top 10 dupa mesajele de pe forum: Pe locul 2 ,Electron: 5320 mesaje.Poti sa iti inchipui cate contra-argumente a adus la diferite topice,numarul mesajelor,5320.
Pai astea nu sunt relevante. Tipu' stie cum sa manipuleze soft-ul, aceste cifre sunt fabricate. Sigur lasa calculatorul sa mearga noaptea cu un program care face clic-uri si posteaza singur, nati vazut ca de multe ori parca vorbeste singur? In plus, crede ca elitele nu-l supravegheaza, si ca nu e pus la catastif!

[Acuze fara acoperire]

CitatNormal ca este in masura daca vreti sa se "dedubleze" pentru a-i ridiculiza pe altii care predind cate-n stele.Fara nimic concret.
Imi aduc aminte ca la un topic ,un utilizator folosea urmatoarea afirmatie: " Eu am suficienta putere pentru a schimba istoria!
Tu esti pregatit?"
Vezi, asta cu puterea si cu schimbatul istoriei, asta stia ce spune! Asa se face revolutie, prin ignoranta! Doar ca tipu' cu schimbatul istoriei nu e la curent cu faptul ca el nu are nici o putere, ca puterea e in mana elitelor, ca ei scriu si rescriu istoria de cate ori au ei chef.

[Neacceptarea celorlalte teorii pseudostiintifiice, chiar daca in fond afirma acelasi lucru.]

CitatDa,Electron este in masura sa ridiculizeze utilizatorii care apeleaza la astfel de tactici,in trecut unii utilizatori mai si injurau pe forum.Documentatia o poti gasi la topicul " Mistere ale Pamantului - Curbura la Suprafata [2.0]" nu sunt asa de multe pagini,doar...54!
Electron e vai de capul lui. Eu il sustin din culise, da' oricum o sa dispara cu toate non-elitele la sfarsitul lumii din 2012.

[Afirmatii irelevante si ilogice]

deconspirator
Don't believe everything you think.

Electron

[postari multiple fara continuitate logica]

Cea mai tare dezvaluire pentru voi non-elitele, bey, ascultati aici ca nu mai pupati voi asemenea dezvaluiri, non-elitelor, astea sunt dezvaluiri calumea, adevrate, nu ce se sustine pe acest forum de mana a paisprezecea, dezvaluiri tari, dezvaluiri, dezvaluiri dezvaluiri dezvlaluiri ...

[repetitii neobosite si fara sens]

Deci, "1 + 1 nu este egal cu 2" !!!!????!!!!????!!!???  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

ati inteles bey, non-elitelor??!!??!!!???!!!????!!  ??? ??? ??? ??? ??? ::) ::) ::) ??? ??? ::) ::) ??? ??? ::)

[tactica amoteasca]

toata stiinta e bazata pe afirmatia complet falsa ca "1 + 1 = 2", da' voi nici macar nu aveti habar cat e de falsa! Si va si demonstrez bey, ce credeati? ia luati voi din magazin un metru de croitorie. Si cu ajutorul lui taiati doua bucati de lemn, de cate "1 metru". Si dupa ce le puneti impreuna, masurati sa vedeti cat obtineti sa vedeti ca nu obtineti 2 metri niciodata, bey non-elitelor. Si inca mai credeti in stiinta oficiala, care sustine inca ca "1 + 1 = 2" deaia nu sunteti voi elite, pentru ca credeti orice bazaconie si nu verificati.pai verificati bey nu mai crede-ti asa orice vi se spune! si daca nu e destul, va mai dau o demonstratie ca daca aduni o portocala cu un litru, ce fel de 2 obtii? niciunfel de 2, pentru ca adunarea (revin imediat la semnul adunarii, care e si el rezultatul macro-conspiratiei) de fapt nu exista. Cum sa aduni doua lucruri? Si daca pui doua mere unul langa altul, tot un mar langa alt mar ai; nu ai un mar de 2 ori mai mare. Si voi mai credeti inca bazaconiile din stiinta.  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

[afirmatii ilogice cu pretentie de demonstratii]

deconspirator
Don't believe everything you think.

Electron

[postare multipla nejustificata]

Si semnul "+", e cea mai mare escrocherie a macro-conspiratiei, si voi a-ti pus botul, bey non-elitelor! Pai voi vati uitat vreodata la semnul "+" (numit si "plus") ca de fapt sunt doua linii incrucisate? Nu vati interbat de ce e asa, bey non-elitelor? Pai e asa cum va spun eu: e pentru ca asa, cand lumea deseneaza acest semn, de fapt creste puteresa elitelor, la fel ca spiralele si elicoidele si vortexurile! Ce fraieri sunteti ca nu vati dat seama! Si semnul inmultirii (care si asta e o operatie inventata, imposibila) tot cu doua linii incrucisate este scris ("x"), si tot din acelasi motiv, bey non-elitelor. Stati si cumpaniti ce vam spus, si cand veti intelegeti mai veniti aici sa ma contraziceti.  ::) ::) ::)  ??? ??? ??? ::) ::) ::)

[alte "demonstratii" din povesti nemuritoare, cu baza rationala zero barat]

deconspirator
Don't believe everything you think.

RaduH

As propune si eu o conspiratie sa vedem ce ziceti de ea ?

Nu am prea inteles care e treaba cu supervulcanismul, dar a cam iesit din moda din cauza unei catastrofe mai mari cu planeta Nibiru. Apare NASA si o demonteaza foarte usor. Rezulta ca am ramas tot nelamurit cu supervulcanismul dar nu mai e la moda fiind intre timp uitat.
Free energy e probabil toata falsa si cat se poate de promovata in scopul ca daca apare ceva real sa treaca neobservat.

consider tot deconspirator dar eu sunt cu umorul negru

Electron

Citat din: RaduH din Mai 04, 2012, 07:12:05 PM
As propune si eu o conspiratie sa vedem ce ziceti de ea ?

Nu am prea inteles care e treaba cu supervulcanismul, dar a cam iesit din moda din cauza unei catastrofe mai mari cu planeta Nibiru. Apare NASA si o demonteaza foarte usor. Rezulta ca am ramas tot nelamurit cu supervulcanismul dar nu mai e la moda fiind intre timp uitat.
Free energy e probabil toata falsa si cat se poate de promovata in scopul ca daca apare ceva real sa treaca neobservat.

consider tot deconspirator dar eu sunt cu umorul negru
Te incadrezi pefect in topic. Postare ininteligibila, afirmatii fara acoperire. La tine "umor negru" inseamna sa vorbesti astfel incat sa nu se inteleaga ce vrei sa spui? La mine asta se numeste "incoerenta". Tipic pseudo-stiinta.

[citare inutila a mesajului anterior]

deconspirator
Don't believe everything you think.

RaduH

Am o mare problema cu voi.

Am de gand sa "Public"???  pseudostiinta de-a mea in alta parte si nu inteleg ce drepturi de autor aveti voi ?
Ar fii conspiratia conspiratiilor de pe internet. Politici de grup sa zicem devin legislatie.
OSIM sau asemanator considera 1 - sigur e de pe internet
Wikipedia considera 2
Google considera 3
"""inorogul roz fereste""" cine stie cati mai vin si cat o sa mai numaram...

am scimbat in conspirator
se pare ca nu conteaza daca e adevarat stiintific si sunt pus pe afaceri, dar daca nu-mi dati recenzie pozitiva, deci nu-mi sunteti publicisti(wiki), ""'inorogul roz fereste""" nu-mi stergeti ceva ca ma nenorociti(OSIM), se pare ca mi-am trimis e-mail mie dar n-a fost in regula si am fost protejat(GOOGLE)

Electron

Citat din: RaduH din Mai 04, 2012, 07:31:19 PM
Am o mare problema cu voi.

Am de gand sa "Public"???  pseudostiinta de-a mea in alta parte si nu inteleg ce drepturi de autor aveti voi ?
Ai gresit topicul. Fii mai atent ce si unde postezi, ca se poate interpreta ca trolling ceea ce faci.

CitatAr fii conspiratia conspiratiilor de pe internet. Politici de grup sa zicem devin legislatie.
OSIM sau asemanator considera 1 - sigur e de pe internet
Wikipedia considera 2
Google considera 3
"""inorogul roz fereste""" cine stie cati mai vin si cat o sa mai numaram...
Ininteligibil. Incearca sa te exprimi mai clar in romaneste.

Citatam scimbat in conspirator
se pare ca nu conteaza daca e adevarat stiintific si sunt pus pe afaceri, dar daca nu-mi dati recenzie pozitiva, deci nu-mi sunteti publicisti(wiki), ""'inorogul roz fereste""" nu-mi stergeti ceva ca ma nenorociti(OSIM), se pare ca mi-am trimis e-mail mie dar n-a fost in regula si am fost protejat(GOOGLE)
Ininteligibil. Incearca sa te exprimi mai clar in romaneste.

[RaduH e un bun exemplu de exprimare confuza, ininteligibila. Tipic in pseudo-stiinta.]


e-
Don't believe everything you think.