Fizică, astronomie şi aerospaţiale > Teoria relativităţii, astronomie si astrofizica

Densitate ridicata,densitate scazuta in Univers.

<< < (3/3)

ion adrian:
PS Cum spuneam eu doar am formulat opinia ca stiinta fundamentala are in fata ceea ce am numit aceasta Problema a scarii pe care si-a pus-o si Nassim care pretinde ca a rezolvat-o. voi citi mai atent acest articol cand voi fi mai liber:
http://hiup.org/wp-content/uploads/2013/05/scalinglaw_paper.pdf

SCALE UNIFICATION – A UNIVERSAL SCALING LAW FOR ORGANIZED MATTER
Nassim Haramein, Michael Hyson, E. A. Rauscher

Si puteti constata doar si urmarind numiai bibligrafia ca nu este vorba de pseudostiinta.

PPS Si oricum nu eroarea mea la densitate era lucrul esential si care merita discutat, dar cand ai cioburile de sticla din Oglinda raului sparta, intrate  in ochi si in inima  ca in acea poveste minunata a lui Andersen....?

ion adrian:
Evident ca daca observam ca s-a deviat firul si ca s-a ales un nou fir pentru ca sa discut cu cineva cu care nu am nici-un chef ma intorc aici unde am relanst o discutie ca sa aiba eventual loc si nu ca sa am intalniri inutile si nedorite de mine.
Repet filmul mi s-a parut interesant si a raspuns si unor mai vechi intrebari ale mele. In el se indica masa pamantului , densitatea vidului, pozitronul ca o gaura neagra si altele.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă