Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Erorile lui A.Mot de la sectiuna de teme pentru acasa

Creat de Pozitron, Noiembrie 08, 2011, 10:53:20 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Pozitron

Desi a fost deja propus pentru suspendare pentru indicatii si rezolvari eronate in sectiunea de teme pentru acasa, A.Mot continua sa induca in eroare pe cei care cer ajutorul in acea sectiune.

Iata cele mai recente erori:

1) problema cu oglinzi
In acest topic, in plus, se adreseaza in mod jignitor partenerilor de discutii.

2) problema cu presiunea

Voi continua lista cu erorile lui A.Mot pe masura ce acesta le va face in sectiunea de teme pentru acasa. Cand administratorii considera ca e suficient, ii rog sa treaca la suspendarea lui A.Mot pentru o perioada aleasa de ei.

<Pozitron>

PS: Cu aceasta ocazie mutlumesc utilizatorilor pentru voturile negative. Asta inseamna ca imi fac treaba si ca ii deranjez pe cei care se complac in incalcarea normelor forumului. La cat mai multe voturi negative!

A.Mot-old

#1
Citat din: Pozitron din Noiembrie 08, 2011, 10:53:20 AM
Desi a fost deja propus pentru suspendare pentru indicatii si rezolvari eronate in sectiunea de teme pentru acasa, A.Mot continua sa induca in eroare pe cei care cer ajutorul in acea sectiune.

Iata cele mai recente erori:

1) problema cu oglinzi
In acest topic, in plus, se adreseaza in mod jignitor partenerilor de discutii.

2) problema cu presiunea

Voi continua lista cu erorile lui A.Mot pe masura ce acesta le va face in sectiunea de teme pentru acasa. Cand administratorii considera ca e suficient, ii rog sa treaca la suspendarea lui A.Mot pentru o perioada aleasa de ei.

<Pozitron>

PS: Cu aceasta ocazie mutlumesc utilizatorilor pentru voturile negative. Asta inseamna ca imi fac treaba si ca ii deranjez pe cei care se complac in incalcarea normelor forumului. La cat mai multe voturi negative!

Gand la gand cu............Unele erori ale mele sunt din neatentie.........Vad ca esti tare suparacios si tare suparat dar nu inteleg de ce ai mai multe dezaprobari decat aprobari??????????!!!!!!!!!!!!!......Uite eu am sa-ti dau un vot de aprobare ca sa nu mai fii asa de nevricos.....La cat mai multe voturi de aprobare!Maine  la ora 8:02 AM iti mai dau un vot de aprobare asa incat sa ai +5/-5.......+5-5=0........adica nul.Mai bine negativ decat nul.Cum este bine sa fie omul:fierbinte,caldicel sau rece?
Adevărul Absolut Este Etern!

Pozitron

Citat din: A.Mot din Noiembrie 09, 2011, 07:59:50 AM
Unele erori ale mele sunt din neatentie...
Imi pare rau, dar acesta nu este un argument pe care sa-l accept. E datoria ta sa fii atent ce postezi, sa verifici daca ai scris ce ai vrut sa scrii si daca ce ai vrut sa scrii e corect.

CitatVad ca esti tare suparacios si tare suparat dar nu inteleg de ce ai mai multe dezaprobari decat aprobari.
Am dezaprobari pentru ca ii deranjez pe cei care se complac in nerespectarea normelor acestui forum. E si normal. Daca as avea doar aprobari, ar fi ceva in neregula ori cu activitatea mea, ori cu sistemul de votare.

CitatUite eu am sa-ti dau un vot de aprobare ca sa nu mai fii asa de nevricos.....La cat mai multe voturi de aprobare!Maine  la ora 8:02 AM iti mai dau un vot de aprobare asa incat sa ai +5/-5.......+5-5=0........adica nul.
Se pare ca nu ai nici cea mai vaga idee care e scopul sistemului de votari. (Voturile ar trebui sa reflecte apropbarea sau dezaprobarea legata de postarile utilizatorilor). Decat sa (ma) votezi cum spui, mai bine abtine-te.

CitatMai bine negativ decat nul.Cum este bine sa fie omul:fierbinte,caldicel sau rece?
Mai bine ar fi sa nu mai postezi in sectiunea de teme pentru acasa. Asta e parerea mea.

<Pozitron>

Pozitron

In mod incredibil A.Mot continua sa induca in eroare pe cei din sectiunea de teme pentru acasa:

3) problema cu presiunea.

Pe langa faptul ca nu a inteles corecturile care i sau facut, insista sa scrie ecuatii incorecte din punct de vedere al dimensiunii fizice.

<Pozitron>

A.Mot-old

Citat din: Pozitron din Noiembrie 09, 2011, 10:59:18 AM
In mod incredibil A.Mot continua sa induca in eroare pe cei din sectiunea de teme pentru acasa:

3) problema cu presiunea.

Pe langa faptul ca nu a inteles corecturile care i sau facut, insista sa scrie ecuatii incorecte din punct de vedere al dimensiunii fizice.

<Pozitron>
Faptul ca in cazul presiunii hidrostatice nu am scris ca H este in metri nu vad ce am gresit.......
Adevărul Absolut Este Etern!

Pozitron

Citat din: A.Mot din Noiembrie 09, 2011, 04:14:34 PM
Faptul ca in cazul presiunii hidrostatice nu am scris ca H este in metri nu vad ce am gresit.......
Nu aceasta este eroarea la care ma refer. In orice caz, acest spatiu (ne aflam la sectiunea "avertismente, suspendari si banari") nu este dedicat corectarii eorilor, asta se face in discutiile respective. In acest caz vezi mai atent ce ti-a explicat tavy.

<Pozitron>

Pozitron

Iata ca acum A.Mot ii induce in eroare pe elevi la sectiunea de teme pentru acasa, dar la matematica:

4) ecuatie

Cat de greu este sa inteleaga cineva ca ecuatiile trebuie complet definite, precizand domeniul de valori pe care se cauta solutii?

<Pozitron>

Pozitron

Prin acest mesaj, cer in mod oficial administratorilor sa-l suspende neintarziat pe userul "A.Mot" pentru cel putin 30 de zile.

Acesta se face vinovat de incalcarea urmatoarelor norme ale forumului, in mod repetat:

Citat din: Scientia din Martie 03, 2011, 12:04:15 AM
4.1 Se interzic atacurile la persoană, jignirile de orice fel, limbajul vulgar ori provocările altor utilizatori ori a moderatorilor. Aici se dezbat idei, nu valoarea personală a membrilor. De asemenea, se interzice publicarea de mesaje cu scopul exclusiv de a genera discuţii în contradictoriu între participanţii la discuţiile pe forum.
Exemple:
http://www.scientia.ro/forum/index.php/topic,3469.msg50056.html#msg50056
si
http://www.scientia.ro/forum/index.php/topic,3469.msg50055.html#msg50055
si
http://www.scientia.ro/forum/index.php/topic,3484.msg50217.html#msg50217

Citat din: Scientia din Martie 03, 2011, 12:04:15 AM
4.7 Se interzice folosirea propagandei de orice fel (propaganda religioasă, politică etc). Dat fiind specificul acestui forum, opiniile despre divinitate ori politică pot fi enunţate doar în măsura în care acestea sunt relevante pentru subiectul în discuţie.
Exemple:
http://www.scientia.ro/forum/index.php/topic,3462.msg50116.html#msg50116
si
http://www.scientia.ro/forum/index.php/topic,3462.msg50143.html#msg50143

Citat din: Scientia din Martie 03, 2011, 12:04:15 AM
6.6. Dat fiind specificul secţiunii "Rezolvare de probleme / Teme pentru acasă", utilizatorilor care vor da indicaţii greşite în mod repetat nu li se va mai permite să activeze în cadrul acestei secţiuni. În funcţie de situaţie, măsura poate fi însoţită de alte sancţiuni, conform punctului 5 al regulamentului. [Introdus: 24.07.2011]
A se vedea restul acestui topic.

De asemenea, in loc sa discute idei si argumente, A.Mot discuta persoane, in special propria sa persoana:
http://www.scientia.ro/forum/index.php/topic,3388.msg49913.html#msg49913

In plus de toate astea, comportamentul lui A.Mot este unul tipic de troll, ceea ce duce adesea la dispute cu alti utilizatori, care uneori nu se pot abtine sa nu-l "puna la punct" la nivel personal, desi e impotriva regulilor forumului. Neseriozitatea sa duce deci la incalcarea normelor nu doar de catre el, ceea ce este desigur foarte trist. Am tot sperat ca va intelege si ca va deveni mai serios, dar comportamentul sau, din contra, se deterioreaza tot mai accentuat.

Recomand deci sa fie suspendat imediat userul A.Mot, daca nu definitiv, cel putin pentru 30 de zile. Daca revine cu acelasi comportament va trebui banat. Ce e prea mult strica.

<Pozitron>