Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Suspendare

Creat de A.Mot-old, Noiembrie 09, 2011, 07:22:30 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

A.Mot-old

As fi vrut sa existe optiunea de votare automata cu graficul de votare.........
Eu vad ca nu sunt acceptat de unii forumisti si de aceea am creat acest subiect.Cine este de-acord sau nu este de-acord ca eu sa mai postez pe forum ii rog sa voteze.Daca in timp de 30 de zile calendaristice nu am acordul a cel putin 30% dintre voturi atunci voi renunta sa mai postez pe forum si ma voi limita sa citesc si sa raspund pe MP.As dori sa justificati voturile.Votati acum!Multumesc!
Votarea se incheie la data de 9 Decembrie 2011 ora 7:30 AM.


Adevărul Absolut Este Etern!

virgil 48

#1
  Nu cred ca este normal si in concordanta cu principiile forumului sa lansezi un sondaj cu
privire la propria persoana. Presupun ca nu va participa nimeni la asa ceva. Este un
oarecare indiciu de egocentrism, dar pentru asta eu nu doresc dispari. Iar despre stilul tau general de prezentare, eu zic ca evolueaza spre bine. Daca ai masura
de trei ori si ai taia o data, ai deveni un partener obisnuit.
Scorul negativ care il ai pana acum se refera mai mult la impresia ce o faceai cu postarile acelea
incoerente si exaltate, de care vad ca ai inceput sa te lipsesti.

Electron

Citat din: A.Mot din Noiembrie 09, 2011, 07:22:30 AM
Eu vad ca nu sunt acceptat de unii forumisti si de aceea am creat acest subiect.
Ce intelegi prin "a nu fi acceptat"? Te referi la recomandarile repetate de a nu mai scrie la sectiunea de teme pentru acasa, din cauza repetatelor erori pe care le scrii acolo? Sau te referi la altceva?

CitatCine este de-acord sau nu este de-acord ca eu sa mai postez pe forum ii rog sa voteze.
Eu de exemplu sunt de acord sa "mai postezi" pe forum, in orice sectiune, cu exceptia celei de teme pentru acasa, din cauza erorilor repetate pe care le-ai scris acolo pana acum.


e-
Don't believe everything you think.

sumalan dorin

#3
 
@ A.Mot ce ii cu tonul  asta?In primul rand ai fost criticat argumentat nimeni nu are nimic cu tine doar cu mesajele pe care le postezi unde nu trebuie.Este de apreciat gestul tau de a ajuta numai ca...din pacate induci in eroare (conform argumentelor aduse),consider ca ar trebui sa iti recitesti mesajele unde ai fost criticat astfel incat sa iti dispara ...supararea.In al doilea rand,chiar asa de  slab de ingeri esti?

Daca intr-adevar doresti cu adevarat sa fii de util acestui forum ,raspunde la alte topic-uri sau de ce nu, deschide subiecte care nu au fost discutate si care ar prezenta interes atfel incat toata lumea sa fie multumita.O utilitate  si mai mare ar fii ,recitirea tuturor topic-urilor deschise din acest forum si sa faci o selectie care ar trebui sa ramana si care ar putea fii sterse bineinteles prezentandu-ti sugestia argumentat administratorilor.Utilitati sunt trebuie doar cautate.

P.S :Banuiesc ca intr-adevar nu esti slab de ingeri si nu procedezi la fel ca un copil ,care daca nu primeste "ceva" incepe sa de-a din picioare si sa faca scandal.

A.Mot-old

Citat din: Şumi din Noiembrie 09, 2011, 02:05:27 PM

@ A.Mot ce ii cu tonul  asta?In primul rand ai fost criticat argumentat nimeni nu are nimic cu tine doar cu mesajele pe care le postezi unde nu trebuie.Este de apreciat gestul tau de a ajuta numai ca...din pacate induci in eroare (conform argumentelor aduse),consider ca ar trebui sa iti recitesti mesajele unde ai fost criticat astfel incat sa iti dispara ...supararea.In al doilea rand,chiar asa de  slab de ingeri esti?

Daca intr-adevar doresti cu adevarat sa fii de util acestui forum ,raspunde la alte topic-uri sau de ce nu, deschide subiecte care nu au fost discutate si care ar prezenta interes atfel incat toata lumea sa fie multumita.O utilitate  si mai mare ar fii ,recitirea tuturor topic-urilor deschise din acest forum si sa faci o selectie care ar trebui sa ramana si care ar putea fii sterse bineinteles prezentandu-ti sugestia argumentat administratorilor.Utilitati sunt trebuie doar cautate.

P.S :Banuiesc ca intr-adevar nu esti slab de ingeri si nu procedezi la fel ca un copil ,care daca nu primeste "ceva" incepe sa de-a din picioare si sa faca scandal.
Eu nu ma supar niciodata pe nimeni ci doar pe mine caci daca m-as supara atunci as afisa supararea mult mai clar.......Eu doresc doar sa invat dar cei care stiu mai multe si mai bine atunci acestia n-ar trebui sa o faca pe zbirii ci sa explice mai clar ceea ce sustin fara atatea interpelari ba chiar as zice sa dea exemple practice referitoare la rezolvarea unei probleme...........Aici pe forum ar trebui sa fie o discutie colegiala chiar daca de multe ori unii gresesc........CE INSEAMNA FORUM?
Daca pe acest forum vreti sa fie numai savanti atunci intrarea forumistilor pentru a da raspunsuri la anumite subiecte sa fie dat unul sau mai multe teste sau o problema sau mai multe probleme in functie de domeniu.......si astfel vom sta unii doar sa citim fara sa putem pune vreo intrebare cand nu intelegem ceva........Este bine asa?Eu gandesc ca la un forum putem discuta fara teama ca daca am gresit atunci ni se vorbeste urat sau ni se pune pumnul in gura........ca pe vremea comunistilor...........Daca tu esti profesor crezi ca este normal sa-i spui unui elev ca este inept sau ca a spus o ineptie???????Ce fel de exemplu de comportament pedagogic si didactic si moral este acesta din partea unui profesor care vorbeste urat cu elevii sai?????????
Fara sa stiu ca "Pozitron" a propus suspendarea mea eu am deschis acest subiect si te rog sa votezi si te rog sa justifici daca vrei votul tau.Multumesc!
Adevărul Absolut Este Etern!

sumalan dorin

 @ A.Mot faci din tantar armasar! pe bune!Nu cred ca esti in masura sa iti spui parerea despre :" cum s-ar putea discuta moral si pedagogic cu elevii" ,de ce? fiecare e responsabil de ceea ce scrie si cum se exprima!

Ai impresia ca acest forum o sa duca lipsa de un..utilizator?Gandeste-te :Azi, unul in minus ,maine doi in plus! (valoarea nu ti-o pot spune ca nu se poate compara) asa ca nu te mai...vaita!

P.S:Nu te votez nici sa ramai nici sa pleci,e treaba ta ce vei face! Imi este indiferent!

O mica povestioara..
 
P.S2:O constructie (nu are importanta de care) are la baza mai multi piloni,daca unul se "darama" raman ceilalti piloni si astfel constructia respectiva nu este in pericol de daramare.

A.Mot-old

Citat din: Şumi din Noiembrie 09, 2011, 04:03:30 PM
@ A.Mot faci din tantar armasar! pe bune!Nu cred ca esti in masura sa iti spui parerea despre :" cum s-ar putea discuta moral si pedagogic cu elevii" ,de ce? fiecare e responsabil de ceea ce scrie si cum se exprima!

Ai impresia ca acest forum o sa duca lipsa de un..utilizator?Gandeste-te :Azi, unul in minus ,maine doi in plus! (valoarea nu ti-o pot spune ca nu se poate compara) asa ca nu te mai...vaita!

P.S:Nu te votez nici sa ramai nici sa pleci,e treaba ta ce vei face! Imi este indiferent!

O mica povestioara..
 
P.S2:O constructie (nu are importanta de care) are la baza mai multi piloni,daca unul se "darama" raman ceilalti piloni si astfel constructia respectiva nu este in pericol de daramare.

Care tantar si care armasar?????????Te rog voteaza!!!!!!!!!!Eu iti dau "aprob" la fiecare 24 de ore numai da un vot oarecare.....
Adevărul Absolut Este Etern!

Electron

Citat din: A.Mot din Noiembrie 09, 2011, 04:11:52 PM
Eu iti dau "aprob" la fiecare 24 de ore numai da un vot oarecare.....
Vezi, cand recurgi la asemenea 'santaje' se reduce la nimic relevanta acestor voturi.

e-
Don't believe everything you think.

A.Mot-old

Citat din: Electron din Noiembrie 09, 2011, 04:48:39 PM
Citat din: A.Mot din Noiembrie 09, 2011, 04:11:52 PM
Eu iti dau "aprob" la fiecare 24 de ore numai da un vot oarecare.....
Vezi, cand recurgi la asemenea 'santaje' se reduce la nimic relevanta acestor voturi.

e-
Voteaza si ai de la mine un "aprob"Ce este asa de greu sa votezi intr-un fel sau altul.........
Adevărul Absolut Este Etern!

Electron

Ai probleme cu vederea? Eu am votat deja.

e-
Don't believe everything you think.

A.Mot-old

Citat din: Electron din Noiembrie 09, 2011, 04:54:26 PM
Ai probleme cu vederea? Eu am votat deja.

e-
Port ochelari la cei 65 de ani trecuti......Am vazut (revazut) acum.........
Adevărul Absolut Este Etern!

Electron

Citat din: A.Mot din Noiembrie 09, 2011, 05:26:03 PM
Port ochelari la cei 65 de ani trecuti...
Multi inainte!

Fara suparare, varsta este irelevanta pe acest forum. Aici conteaza ideile si argumentele folosite in dezbateri.

e-
Don't believe everything you think.

A.Mot-old

Citat din: Electron din Noiembrie 09, 2011, 05:48:49 PM
Citat din: A.Mot din Noiembrie 09, 2011, 05:26:03 PM
Port ochelari la cei 65 de ani trecuti...
Multi inainte!

Fara suparare, varsta este irelevanta pe acest forum. Aici conteaza ideile si argumentele folosite in dezbateri.

e-
Multumesc la fel si tie!Nu ma supar de loc dar n-r strica sa vorbesti mai frumos altfel fug elevii de pe aici............... :)
Adevărul Absolut Este Etern!

meteor

   -A.Mot, tu pentru mine esti cel mai indragit utilizator (adica clar ca nu in sens fizionomic  ;D....). Eu am spus odata parerea ca (trebue apreciati asa oameni), te stimez cu cea mai mare onoare.

      De ce?!
   Foarte multi din utilizatori (avind ani buni pe forum), nici nu pun citus de putin efort sa dea un raspuns la o intrebare mai delicata sau mai simpla. Chiar hai sa zic  acel Sumi, a dat vreodata macar un raspuns (din matematica si fizica, nu din "filozofii") cuiva?!! Eu personal niciodata nu am vazut. A.Mot m-a ajutat sa inteleg raspunsul la mai multe intrebari  (la parerea mea complicate), LA CARE CAM NIMENI (inafara de zec si altii), nu a incercat sa raspunda, spre exemplu- (intrebarea era:"de ce ecuatiile de grad mai mare decit 4 nu se pot rezolva in radicali"). Bine, asta nu inseamna ca nimeni nu mai stie raspunsul, insa in o forma foarte simplistica (ca asa am rugat sa fie raspunsul) doar de la el l-am capatat. Am pus inca multe intrebari, cele mai rationale solutii mi s-au parut solutiile lui A.Mot.
  E foarte minunat cind un elev (persoana), incearca sa intre in esenta realitatii, sa dea solutii altor ce il intreaba (dealtfel astai slabiciunea lui  ;D), Ci nu doarme (pe banci), si se minuneaza cit e de destept cu tare persoana (adica inafara de el), el  (presupun) are o mindrie si nu se compara cu ceilalti (asa si trebu, bravo!).

   Da mai are el o "slabiciune", care nu e prea primita aici (sa dea raspunsuri (gresite, sau mai corect spus neverificate riguros) la capitolul teme pentru acasa). Mie personal imi pare gresita o astfel de miscare, dar totii gresim.

    A.Mot am dat primul vot, tie, (din toata perioada inceperii votarii si pina acum) si voi mai da aprob.

   


Electron

Citat din: A.Mot din Noiembrie 09, 2011, 06:03:15 PM
[...] n-r strica sa vorbesti mai frumos altfel fug elevii de pe aici...
Inainte sa "fuga elevii de pe aici" din cauza modului in care vorbesc eu, ar trebui sa citeasca normele forumului si sa actioneze in consecinta.

e-
Don't believe everything you think.