Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Ratinguri la topic

Creat de florin_try, Noiembrie 02, 2011, 03:59:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Scientia

Citat din: Electron din Noiembrie 04, 2011, 10:21:31 AM
PS: eu deja observ o mica problema cu sistemul de votare: la mine ar trebui sa fie majoritatea cu minus, nu cu plus, dat fiind rolul pe care mi l-am insusit pe acest forum. Inca sunt putine voturi, poate pe viitor se va corecta aceasta neconcordanta. ;)

enjoy it while it lasts ;)

mercur

Electron, îţi dau eu un vot cu minus dacă-mi dai şi tu unul cu plus! ;D
Lăsând gluma la o parte, personal nu văd rostul unei astfel de notări. Consider că ne cuoaştem destul de bine între noi, astfel încât să putem aprecia, sau nu, calitatea răspunsurilor unui interlocutor. Cineva postase pe forum următorul citat:"Mintile mari discuta idei, mintile obisnuite discuta evenimente, mintile slabe discuta pe ceilalti." Nu vi se pare că prin acest sistem de punctaj vom începe să apreciem persoane şi nu idei?

mircea_p

Te aprob.
Prefer sa ti-o spun asa decat sa apas pe buton. ;)
Daca mi se pare ca un post contine lucruri incorecte prefer sa scriu de ce cred asta, in alt post, daca chiar imi pasa. Un sistem de apreciere a postarilor dupa utilitatea pe care au avut-o, ar fi cat de cat util.




Electron

Citat din: mercur din Noiembrie 04, 2011, 02:40:21 PM
"Mintile mari discuta idei, mintile obisnuite discuta evenimente, mintile slabe discuta pe ceilalti."
Bine spus. Aprob ideea. :)

e-
Don't believe everything you think.

AlexandruLazar

Si eu cred ca mai de ajutor ar fi rating-urile posturilor. Rating-ul utilizatorilor se poate obtine usor insumand pe urma rating-urile fiecaruia din posturile lui.

sumalan dorin



Avand in vedere ca e un forum care trateaza subiecte stiintifice cu oameni pregatiti si mai putin pregatiti dar incontinua asimilare de noi informatii de ambele parti .Ca orce experimet trebuie vazut care sunt rezultatele chiar daca teoretic se poate anticipa unde se ajunge.In fond cred ca nu are importanta popularitatea unui anumit membru ,important este cat de util poate fii el restul oamenilor.Mai presus de toate utilitatea conteaza nu popularitatea!Asta cred eu.

A.Mot-old

Citat din: mercur din Noiembrie 04, 2011, 02:40:21 PM
Electron, îţi dau eu un vot cu minus dacă-mi dai şi tu unul cu plus! ;D
Lăsând gluma la o parte, personal nu văd rostul unei astfel de notări. Consider că ne cuoaştem destul de bine între noi, astfel încât să putem aprecia, sau nu, calitatea răspunsurilor unui interlocutor. Cineva postase pe forum următorul citat:"Mintile mari discuta idei, mintile obisnuite discuta evenimente, mintile slabe discuta pe ceilalti." Nu vi se pare că prin acest sistem de punctaj vom începe să apreciem persoane şi nu idei?
Ai dreptate!
Adevărul Absolut Este Etern!