Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Student.hotnews.ro

Creat de Adi, August 06, 2008, 09:47:02 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Adi

Sectiunea Student de la Hotnews.ro are tot mai multe articole cu interviuri ale studentilor romani, din tara si mai ales din strainatate. Aceste articole informeaza ceialalti tineri. Ele au foarte multe comentarii, care dezvolta puterea de analiza, polemica, discutie a romanilor, totul intr-un stil democratic. Si eu am dat un interviu la aceasta sectiune. Are 80 de comentarii. Un alt articol cu tot cam atatea comentarii este un articol despre o fata ce stuiaza la Cambridge, in Marea Britanie, latina si greaca veche.

Va invit sa comentati aici, sau sa oferiti articole ce merita comentate de la aceasta sectiune dedicata studentilor. Eu laud aceasta initiativa Hotnews.ro, mai ales ca au multi multi cititori.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

dragoooon75

salut adi, nu am mai scris de mult pe forum si acum ma simt nevoi sa zic ca articolul acela are o tenta foarte aroganta...ori ea ori cel care l-a scris a insuflat aceasta aroganta in acest articol care trebuia sa fie echidistant fata de toate celelalte facultati pt ca nu cred ca Sabina a fost la toate facultatile din Anglia si a vazut ca " ah da Cambridgeul e cel mai tare" si de obicei noi avem tendinta sa ne laudam propriile facultati.

Next time sper sa fie mai obiectiva!


Toate bune!!! ::) ::) ::) ::) ::) ::) ;D

Adi

Tineretea ei si entuziasmul si mandria ca a ajuns la o facultate renumita o face sa zica asa. Zic sa nu i se ia in nume de rau. Si articolele mele transpira o anumita mandrie. Cred ca multe universitati din Marea Britanie sunt mai bune ca cele din Romania. In plus, merita sa studiezi acolo nu doar pentru studii, dar si pentru experienta de a trai in strainatate, de a vedea o alta lume. Este o experienta foarte valoroasa sa traiesti in strainatate. De asemenea, dupa aceea prinzi incredere in tine si stii ca poti reusi aproape orice, daca iti doresti cu adevarat. Asa spune si ea in articol si cre ca are mare dreptate.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro