Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Retrospectiva in stiinta

Creat de protelisav, Octombrie 28, 2011, 09:06:19 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Electron

Citat din: protelisav din Octombrie 28, 2011, 06:31:10 PM
Care este intrebarea? La un text lung se pot pune multe intrebari...
Ia d'aici:
- La discutia despre "teoria vortex" aiciaici, aici si aici.

- La discutia despre "lumina lunii" aici si aici.

Chiar nu ti-e jena sa faci de niznaiul in acest fel?

e-
Don't believe everything you think.

sumalan dorin



Salutari


@Protelisav,si totusi care sunt "retrospectivele in stiinta?".Daca as fii fost eu initiatorul acestui topic,nu as fii pus asa problema.In primul rand mi-as fi facut un plan despre ce sa vorbesc ( in acest plan as aduce argumente atatea cate stiu,as pune intrebari,si as astepta critici).Subiectul este un generalizat,crezi ca s-ar ajunge la o concluzie comuna?Totusi daca faci o "retospectiva in stiinta" ar trebui sa pui mai mult de o intrebare ...interesanta,ca cineva de pe acest forum sa prezinte interes sa rapunda intrebarii tale.

Cred ca ar fii fost mult mai interesant daca prezentai ( pe scurt bineinteles) ,teorii ale oamenilor de stiinta din antichitate,evu mediu,renastere,epoca moderna.Aceste teorii ale oamenilor de stiinta (antichitate,evul mediu,renastere) se mai regasesc in epoca moderna?Care teorii din (antichitate,evul mediu) se mai regasesc in ..epoca moderna?Care teorii din (antichitate,evul mediu,renastere) au contribuit la dezvoltarea stiintifica din epoca moderna?Cred ca daca prezentai un astfel de subiect si bineinteles ..pe scurt,gaseai destui interlocutori ba mai mult poate primeai si raspunsuri..interesante.