Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Cautare in SMF din Joomla

Creat de HarapAlb, August 24, 2011, 10:55:04 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

HarapAlb

 Ar fi interesant sa includeti pe site o scula care permite cautarea in discutiile de pe forum sau sa asociati intrebarii de pe site (de la Q&A) unele discutii de pe forum dupa cuvinte cheie continute in intrebare ... :)

Sunt unele subiecte care deja s-au tratat pe larg pe forum. O explicatie bine sintetizata intr-o fraza are meritele ei, dar uneori e greu de raspuns intr-o fraza sau doua.

Scientia

Citat din: HarapAlb din August 24, 2011, 10:55:04 AM
Ar fi interesant sa includeti pe site o scula care permite cautarea in discutiile de pe forum sau sa asociati intrebarii de pe site unele discutii de pe forum dupa cuvinte cheie continute in intrebare ... :)

Perfect de acord. Ai idee despre vreun plugin ori modul joomla capabil sa automatizeze ceva in genul a ceea ce sugerezi? Ori un alt mecanism care sa ne ajute la ceva similar?

HarapAlb


Scientia

Citat din: HarapAlb din August 24, 2011, 12:33:13 PM
Se poate utiliza Forum finder for phpBB3 ca punct de plecare ?

Sper sa am timp in viitorul apropiat sa arunc o privire pe cod. Habar nu am cat de diferite sunt phpBB si SMF...