Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Centre gravitationale si vitezele de rotatie pe orbite

Creat de A.Mot-old, August 05, 2011, 03:32:52 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Electron

A.Mot, repet intrebarile:
1) Ce este ilogic in teoria Big-Bang?
2) Ce fizicieni ataca teoria Big-Bang?

Citeste cu atentie ce esti intrebat si raspunde la obiect, ca devine obositor sa tot fabulezi aiurea pe langa subiect.

e-
Don't believe everything you think.

A.Mot-old

Citat din: Electron din August 09, 2011, 11:03:35 AM
A.Mot, repet intrebarile:
1) Ce este ilogic in teoria Big-Bang?
2) Ce fizicieni ataca teoria Big-Bang?

Citeste cu atentie ce esti intrebat si raspunde la obiect, ca devine obositor sa tot fabulezi aiurea pe langa subiect.

e-
1) In primul rand faptul ca timpul si spatiul au aparut dupa big-bang.
2) Scrie si in link-ul dat anterior..........Si a fost acum vreo cateva zile un documentar pe "Discovery science" sau "Discovery World" unde era combatuta de un savant sud-african teoria big-bang actuala............
Nu pot sa cred ca tu nu cunosti savantii care nu sunt de-acord cu teoria big-bang........... ::)
Adevărul Absolut Este Etern!

Electron

#17
Citat din: A.Mot din August 10, 2011, 09:09:30 AM
1) In primul rand faptul ca timpul si spatiul au aparut dupa big-bang.
De ce sunt ilogice pentru tine aceste lucruri?

Citat2) Scrie si in link-ul dat anterior..........Si a fost acum vreo cateva zile un documentar pe "Discovery science" sau "Discovery World" unde era combatuta de un savant sud-african teoria big-bang actuala............
Nu pot sa cred ca tu nu cunosti savantii care nu sunt de-acord cu teoria big-bang...
Tu ai afirmat ca sunt multi oameni de stiinta care ataca teoria Big-Bang. Te mai intreb o data sa vii cu nume concrete. Si nu te intreb asa doar ca sa te intreb, ci pentru ca apoi va trebui sa vii sa prezinti aici care sunt argumentele cu care acei oameni de stiinta "ataca" teoria Big-Bang. E foarte usor sa fabulezi in acest fel pe forum, vreau sa vad daca esti in stare sa analizezi concret problema, cu argumente reale, nu cu vorbe in vant.

De exemplu, te rog sa citezi din linkul dat anterior, care parte reprezinta un argument care "ataca" teoria Big-Bang. Si sa cauti cine sunt acei oameni de stiinta despre care se vorbeste in articolul respectiv. Nu de alta, dar asa cum fabulezi tu degeaba pe aici, asa poate o face si ziarul respectiv (nu ar fi prima data). Adica, nu mai crede chiar orice scrie in orice ziar, mergi pana la capat si afla exact si concret despre ce e vorba. A propaga fabulatii nu denota decat ignoranta celor care o fac.


e-
Don't believe everything you think.