Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Teoria relativitatii generalizate si religia

Creat de Teodor Sarbu, Iunie 26, 2011, 09:59:19 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Electron

Citat din: neica_nimeni din Noiembrie 17, 2011, 07:10:40 PM
- ai perfecta dreptate cand spui ca exista contradictii intre dogma ortodoxa si stiinta de azi
Ok.

Citat- nu ai dreptate cand sustii ca "dogma" ortodoxa si "geocentrismul" sunt in conflict deoarece nu cred ca ai competenta necesara pentru a face afirmatii pe aceasta tema, dar asta nu face obiectul discutiei.
Unde am sustinut eu acest lucru? Te rog sa citezi fragmentul respectiv.

e-
Don't believe everything you think.

neica_nimeni

#106
Citat din: Electron din Noiembrie 17, 2011, 07:28:54 PM
Unde am sustinut eu acest lucru? Te rog sa citezi fragmentul respectiv.

Pai tu l-ai tocat neintrerupt pe oponentul tau (Eugen7 Gantolea), observand ca acesta desi afirma ca este crestin ortodox, scartaia atunci cand prezentai "geocentrismul" ca fiind o dogma a bisericii, o teorie in care el nu credea, altfel spus, tu ai creat si ai exploatat un conflict indirect intre "geocentrism" si dogma "ortodoxa" in care el credea, cu unicul scop de a demonstra ce doreai tu ... ca credinta si stiinta nu au nimic comun, sunt perfect de acord.

In continuare cred ca un ateu convins ca tine NU are dreptul moral de a judeca credinta cuiva, oricare ar fi aceasta, dar asta nu are legatura cu subiectul, si nu cred ca mai e ceva de comentat pe aceasta tema.

Electron

Citat din: neica_nimeni din Noiembrie 17, 2011, 10:20:51 PM
Pai tu l-ai tocat neintrerupt pe oponentul tau (Eugen7 Gantolea), observand ca acesta desi afirma ca este crestin ortodox, scartaia atunci cand prezentai "geocentrismul" ca fiind o dogma a bisericii, o teorie in care el nu credea, altfel spus, tu ai creat si ai exploatat un conflict indirect intre "geocentrism" si dogma "ortodoxa" in care el credea, cu unicul scop de a demonstra ce doreai tu ... ca credinta si stiinta nu au nimic comun, sunt perfect de acord.
Chiar nu stiu cu cine ma confunzi. Te rog inca o data sa citezi unde am afrimat eu ca Geocentrismul nu e compatibil cu dogma ortodoxa si unde am facut ce spui in citatul de mai sus.

Vad ca incepi sa afisezi un prost obicei, acela de a face acuze fara sa le suporti cu ceva concret. Te anunt ca asta tine de integritatea intelectuala, sau de lipsa ei, in acest caz. Nu iti recomand sa continui in acest fel.

CitatIn continuare cred ca un ateu convins ca tine NU are dreptul moral de a judeca credinta cuiva, oricare ar fi aceasta,
Ce intelegi tu prin "ateu convins"? De cate ori trebuie sa repet intrebarile directe?
Unde am judecat eu credinta cuiva ? Te rog vino cu citate concrete.

Citatdar asta nu are legatura cu subiectul, si nu cred ca mai e ceva de comentat pe aceasta tema.
Sunt multe de comentat pe aceasta tema, pentru ca incepi sa faci acuzatii nejustificate si mincinoase. Deci ori iti sustii acuzatiile cu ceva concret, ori le retragi cu scuzele de rigoare, ori luam alte masuri. Alegerea e a ta.


e-
Don't believe everything you think.

neica_nimeni

Citat din: Electron din Noiembrie 18, 2011, 10:54:34 AM
Ce intelegi tu prin "ateu convins"? De cate ori trebuie sa repet intrebarile directe?

Sa lamurim lucrurile, desi consider ca esti ateu, asta nu insemna ca am ceva personal cu tine.
Ce inteleg prin "ateu convins", ce intelege toata lumea ... este cel care doreste sa impuna "negarea existentei lui Dumnezeu si a oricarei divinitati" tuturor celor cu care intra in contact. Ateul convins este un luptator in numele stiintei, el este gata sa se jertfeasca pe altarul stiintei, pe care o considera mai mult decat o religie.
Subiectul acestui topic nu este acesta, propun sa nu mai continuam aceasta discutie.


Electron

Citat din: neica_nimeni din Noiembrie 18, 2011, 12:36:47 PM
Sa lamurim lucrurile, desi consider ca esti ateu, asta nu insemna ca am ceva personal cu tine.
Ok, e bine de stiut. Ramane sa vii cu probele care sa sustina acuzele pe care mi le-ai adus in aceasta discutie (vezi mai sus).

CitatCe inteleg prin "ateu convins", ce intelege toata lumea ... este cel care doreste sa impuna "negarea existentei lui Dumnezeu si a oricarei divinitati" tuturor celor cu care intra in contact. Ateul convins este un luptator in numele stiintei, el este gata sa se jertfeasca pe altarul stiintei, pe care o considera mai mult decat o religie.
Mersi de clarificare. Coform acestei definitii, te asigur ca nu sunt un "ateu convins". Daca ai vreo dovada ca am facut ceea ce e detaliat in aceasta definitie a ta, te rog sa o prezinti aici.

Faptul ca eu nu sunt convins de existenta vreunei divinitati nu ma include in aceasta definitie. Cei care sunt convinsi de existenta divinitatilor lor preferate, n-au decat sa creada ce vor, e treaba lor. Eu nu am impus nimanui in ce divinitati sa creada sau sa nu creada. Deci, ramane sa demonstrezi ca eu ma inscriu in definitia ta de "ateu convins", pentru ca altfel e inca un caz de acuza mincinoasa la adresa mea.

CitatSubiectul acestui topic nu este acesta, propun sa nu mai continuam aceasta discutie.
Bine, nu e nevoie sa mai discutam despre ateism aici. Dar e imperativ necesar sa vii cu probe la acuzele pe care mi le-ai facut aici. Inca astept.


e-
Don't believe everything you think.

neica_nimeni

#110
Electron! Avem noi o vagă senzaţie, sau ai ridicat tonul? Fii te rog atent că ai părăsit registrul detaşat şi ,,olimpian" sau ,,academic" (al ateilor gen Dawking), şi ai trecut în registru de cenzură inchizitorial! Eu am încercat să îngrop securea de război şi să te menajez, îţi apreciez realele calităţi şi o agerime intelectuală, dar pentru că tot ceri "satisfacţie", iată şi citatele:

Citat din: Electron din Iunie 29, 2011, 11:05:59 AM
Pentru mine inseamna ca exista un nivel de ipocrizie si un egocentrism incomensurabil in religii in general si in ortodoxismul crestin in special.

Citat din: Electron din Iunie 29, 2011, 12:54:19 PM
Nu de alta, dar daca e sa punem in balanta cate teorii elucubrante au elaborat pretoii de-a lungul timpurilor, atunci ar trebui sa ne miram ca un preot chiar a nimerit o teorie corecta pana la urma.

Citat din: Electron din Iunie 29, 2011, 12:58:31 PM
Bun, asta e un ins care a scris ce citezi tu. Dar cum faci sa anulezi toate celelalte scrieri ale tututor celorlalti "sfinti" din documentul atasat mai jos?

Citat din: Electron din Iunie 29, 2011, 01:51:53 PM
Pai din pacate chiar pe teleologie pune accentul Dan Badulescu ca sa-si argumenteze elucubratiile despre geocentrism (cf. video-ul propus de tavy mai sus).
In speta dogma ortodoxa crestina contine ipoteze demonstrate stiintific a fi false, cum ar fi elucubratiile geocentriste.

Citat din: Electron din Iunie 30, 2011, 05:53:05 PM
Deci atunci cand stiinta a demonstrat in secolul XX modelul Big-Bang si implicit ca Universul nu este geocentric, nu a confirmat elucubratiile lui Ioan Damaschin ci din contra, le-a demontat complet.

Citat din: Electron din Iunie 30, 2011, 05:53:05 PM
Irelevant. Mecanica newtoniana cu spatiul si timpul folosite ca o arena fixa nu descrie corect Unviersul la scara mare, iar asta se stie azi nu din cauza elucubratiilor din dogmele religioase ci din cauza metodei stiintifice.

Citat din: Electron din Iunie 30, 2011, 05:53:05 PM
Citat din: Eugen7 din Iunie 30, 2011, 08:56:25 AM
Sfanta Scriptura nu este un tratat stiintific, ea traseaza doar in linii mari cosmogonia.
Corect, dar o trateaza in linii mari in mod fals. Si asta pentru ca atata ii ducea capul pe oameni la vremea cand a fost scrisa acea scriptura.

Etc. etc. Socot arhi-suficiente aceste citate. Şi, întrucât ai dat dovadă de perspicacitate, atenţie, minuţiozitate, rigoare, logică, nu este plauzibil să nu-ţi dai seama că în cele de mai sus ai judecat practic credinţa covârşitoarei majorităţi a oamenilor, de la « vlădică la opincă », de la cel mai ignorant la cel mai înţelept şi cult, de la păcătos la sfânt, care, iată, timp de mii de ani, mai precis până prin secolul XVIII, credeau că Pământul este nemişcat în centrul universului!

Şi nu numai atât, ci ai judecat permanent – aici nu e vorba numai de citate punctuale, ci de un ethos, o atitudine care se degajă printre rândurile tale – credinţa creştină ortodoxă, pui ghilimele la « sfinţi » (creştinii scriu Sfinţii Părinţi »), şi, îmi pare chiar rău să-ţi spun, n-aş fi vrut, arăţi o mare aroganţă şi dispreţ faţă de Dumnezeu şi toate cele sfinte de care îţi baţi joc (fie şi cumpătat). Nu sunt nici pe departe singurul care a observat acest lucru, - se vede şi din satelitul GPS (asta e o glumă, să nu ceri linkul şi poza făcută de acolo, că nu le am!) – întreabă-l şi pe inginerul Eugen 7...  

Electron

Citat din: neica_nimeni din Noiembrie 18, 2011, 10:05:34 PM
Etc. etc. Socot arhi-suficiente aceste citate.
Va multumesc pentru citate. Nu tot ce scrie in ele este citat din ce am scris eu, dar am sa va trec cu vederea aceasta lipsa de respect.

Acum va rog, stimabile neica_nimeni sa aratati punct cu punct cum anume aceste citate justifica acuzatiile mincinoase pe care le-ati facut si continuati sa le faceti la adresa mea.

Ati afirmat asa:
Citat din: neica_nimeni din Noiembrie 17, 2011, 07:10:40 PM
sustii ca "dogma" ortodoxa si "geocentrismul" sunt in conflict deoarece nu cred ca ai competenta necesara pentru a face afirmatii pe aceasta tema, dar asta nu face obiectul discutiei.
si
Citat din: neica_nimeni din Noiembrie 17, 2011, 10:20:51 PM
Pai tu l-ai tocat neintrerupt pe oponentul tau (Eugen7 Gantolea), observand ca acesta desi afirma ca este crestin ortodox, scartaia atunci cand prezentai "geocentrismul" ca fiind o dogma a bisericii, o teorie in care el nu credea, altfel spus, tu ai creat si ai exploatat un conflict indirect intre "geocentrism" si dogma "ortodoxa" in care el credea, cu unicul scop de a demonstra ce doreai tu ... ca credinta si stiinta nu au nimic comun, sunt perfect de acord.
si
CitatIn continuare cred ca un ateu convins ca tine NU are dreptul moral de a judeca credinta cuiva, oricare ar fi aceasta,

Deci, va rog sa va asumati cele spuse si sa demonstrati aceste acuze in mod concret, nu prin penibilitati de genul "am inteles eu printre randuri", pentru ca asta inseamna sa-mi puneti vorbe in gura, ceea ce este cat se poate de execrabil din partea dumneavoastra.

CitatŞi, întrucât ai dat dovadă de perspicacitate, atenţie, minuţiozitate, rigoare, logică, nu este plauzibil să nu-ţi dai seama că în cele de mai sus ai judecat practic credinţa covârşitoarei majorităţi a oamenilor, de la « vlădică la opincă », de la cel mai ignorant la cel mai înţelept şi cult, de la păcătos la sfânt, care, iată, timp de mii de ani, mai precis până prin secolul XVIII, credeau că Pământul este nemişcat în centrul universului!
Am afirmat ca teoria geocentrista este o elucubratie, si imi mentin aceasta afirmatie. Asta nu inseamna ca oblig pe nimeni sa nu mai creada in religiile preferate. Poate ca aveti o problema de comprehensiune a limbii romane, dar asta nu va permite sa ma acuzati in mod mincinos in acest fel.

CitatŞi nu numai atât, ci ai judecat permanent – aici nu e vorba numai de citate punctuale, ci de un ethos, o atitudine care se degajă printre rândurile tale – credinţa creştină ortodoxă, pui ghilimele la « sfinţi » (creştinii scriu Sfinţii Părinţi »), şi, îmi pare chiar rău să-ţi spun, n-aş fi vrut, arăţi o mare aroganţă şi dispreţ faţă de Dumnezeu şi toate cele sfinte de care îţi baţi joc (fie şi cumpătat).
Aceasta este opinia dumneavoastra, stimabile, iar ea se bazeaza pe preconceptiile dumneavoastra si pe ceea ce va place sa acuzati pe cei care nu va impartasesc credinta in zeitatile preferate. Sau poate va place doar sa denigrati pe ceilalti degeaba, nu ati fi primul care o face.

CitatNu sunt nici pe departe singurul care a observat acest lucru, - se vede şi din satelitul GPS (asta e o glumă, să nu ceri linkul şi poza făcută de acolo, că nu le am!) – întreabă-l şi pe inginerul Eugen 7...
Stimabile, ati observat ceea ce ati vrut sa observati si nu ceea ce este, m-ati acuzat in mod mincinos de cel putin trei ori in acest topic, iar daca nu va demonstrati acuzatiile sau nu vi le retrageti cu scuzele de rigoare, atunci inseamna ca nu aveti nici cea mai mica farama de integritate intelectuala, iar in acest caz va multumesc din suflet pentru acuzatii. De la cei de calibrul dumneavoastra nici nu astept altceva.


e-
Don't believe everything you think.

neica_nimeni

Citat din: Electron din Noiembrie 18, 2011, 10:50:44 PM
Va multumesc pentru citate. Nu tot ce scrie in ele este citat din ce am scris eu, dar am sa va trec cu vederea aceasta lipsa de respect.

100% aceste "citate" va apartin ... nu cred ca trebuie sa demonstrez, e foarte simplu sa verificati daca este asa sau nu, faptul ca pe unele nu le "recunoasteti" ne poate indica ca poate le-ati uitat.

Legat de caracterul Dvs va informez ca nu face subiectul acestui topic si nici o eventuala analiza asupra sa, nici acum si nici in viitor, este strict problema Dvs personala.

Electron

Citat din: neica_nimeni din Noiembrie 18, 2011, 11:55:26 PM
100% aceste "citate" va apartin ... nu cred ca trebuie sa demonstrez, e foarte simplu sa verificati daca este asa sau nu, faptul ca pe unele nu le "recunoasteti" ne poate indica ca poate le-ati uitat.
De ce insistati sa mintiti, stimabile neica_nimeni? Credeti ca mai am nevoie de dovezi ale lipsei dumneavoastra de responsabilitate in ce priveste afirmatiile pe care le aruncati cu atata nonsalanta si lipsa de integritate intelectuala? Ei bine, va inselati din nou.


e-
Don't believe everything you think.

neica_nimeni

@electron

Am sa refuz sa mai comentez afirmatiile Dvs la adresa mea, accept insa in continuare cu placere un dialog bazat pe argumente logice referitor la subiectul topicului. Daca aveti alte probleme, nu sunt eu solutia la "problemele" Dvs, va asigur!

Electron

Citat din: neica_nimeni din Noiembrie 19, 2011, 12:15:11 AM
@electron

Am sa refuz sa mai comentez afirmatiile Dvs la adresa mea, accept insa in continuare cu placere un dialog bazat pe argumente logice referitor la subiectul topicului. Daca aveti alte probleme, nu sunt eu solutia la "problemele" Dvs, va asigur!
Va multumesc pentru atentionare. Deduc de aici ca ati decis ca sunt suficiente acuzele mincionase pe care l-ati lansat pana acum la adresa mea. Sau ele faceau parte din argumentele logice ale dumneavoastra in aceasta discutie?

e-
Don't believe everything you think.

neica_nimeni

#116
... ce anume faceti mai exact ... ?

neica_nimeni

#117
Citat din: Electron din Noiembrie 18, 2011, 11:59:14 PM
De ce insistati sa mintiti, stimabile neica_nimeni? Credeti ca mai am nevoie de dovezi ale lipsei dumneavoastra de responsabilitate in ce priveste afirmatiile pe care le aruncati cu atata nonsalanta si lipsa de integritate intelectuala? Ei bine, va inselati din nou.

Citat din: Electron din Noiembrie 19, 2011, 12:30:56 AM
Deduc de aici ca ati decis ca sunt suficiente acuzele mincionase pe care l-ati lansat pana acum la adresa mea. Sau ele faceau parte din argumentele logice ale dumneavoastra in aceasta discutie?

Electron!, recunosti afirmatiile de mai jos, sunt cumva ale tale, cine minte cu nerusinare sfidand chiar si ce este evident si usor verificabil de catre oricine ?

Citat din: Electron din Noiembrie 18, 2011, 10:54:34 AM
Deci ori iti sustii acuzatiile cu ceva concret, ori le retragi cu scuzele de rigoare, ori luam alte masuri.
Unde am judecat eu credinta cuiva ? Te rog vino cu citate concrete.

Citat din: Electron din Noiembrie 18, 2011, 01:06:22 PMDar e imperativ necesar sa vii cu probe la acuzele pe care mi le-ai facut aici. Inca astept.

Electron! Avem noi o vagă senzaţie, sau ai ridicat tonul? Fii te rog atent că ai părăsit registrul detaşat şi ,,olimpian" sau ,,academic" (al ateilor gen Dawking), şi ai trecut în registru de cenzură inchizitorial! Eu am încercat să îngrop securea de război şi să te menajez, îţi apreciez realele calităţi şi o agerime intelectuală, dar pentru că tot ceri ,,satisfacţie, iată şi citatele:

Citat din: Electron din Iunie 29, 2011, 11:05:59 AM
Pentru mine inseamna ca exista un nivel de ipocrizie si un egocentrism incomensurabil in religii in general si in ortodoxismul crestin in special.

Citat din: Electron din Iunie 29, 2011, 12:54:19 PM
Nu de alta, dar daca e sa punem in balanta cate teorii elucubrante au elaborat pretoii de-a lungul timpurilor, atunci ar trebui sa ne miram ca un preot chiar a nimerit o teorie corecta pana la urma.

Citat din: Electron din Iunie 29, 2011, 12:58:31 PM
Bun, asta e un ins care a scris ce citezi tu. Dar cum faci sa anulezi toate celelalte scrieri ale tututor celorlalti "sfinti" din documentul atasat mai jos?

Citat din: Electron din Iunie 29, 2011, 01:51:53 PM
Pai din pacate chiar pe teleologie pune accentul Dan Badulescu ca sa-si argumenteze elucubratiile despre geocentrism (cf. video-ul propus de tavy mai sus).
In speta dogma ortodoxa crestina contine ipoteze demonstrate stiintific a fi false, cum ar fi elucubratiile geocentriste.

Citat din: Electron din Iunie 30, 2011, 05:53:05 PM
Deci atunci cand stiinta a demonstrat in secolul XX modelul Big-Bang si implicit ca Universul nu este geocentric, nu a confirmat elucubratiile lui Ioan Damaschin ci din contra, le-a demontat complet.

Citat din: Electron din Iunie 30, 2011, 05:53:05 PM
Irelevant. Mecanica newtoniana cu spatiul si timpul folosite ca o arena fixa nu descrie corect Unviersul la scara mare, iar asta se stie azi nu din cauza elucubratiilor din dogmele religioase ci din cauza metodei stiintifice.

Citat din: Electron din Iunie 30, 2011, 05:53:05 PM
Citat din: Eugen7 din Iunie 30, 2011, 08:56:25 AM
Sfanta Scriptura nu este un tratat stiintific, ea traseaza doar in linii mari cosmogonia.
Corect, dar o trateaza in linii mari in mod fals. Si asta pentru ca atata ii ducea capul pe oameni la vremea cand a fost scrisa acea scriptura.

Etc. etc. Socot arhi-suficiente aceste citate. Şi, întrucât ai dat dovadă de perspicacitate, atenţie, minuţiozitate, rigoare, logică, nu este plauzibil să nu-ţi dai seama că în cele de mai sus ai judecat practic credinţa covârşitoarei majorităţi a oamenilor, de la « vlădică la opincă », de la cel mai ignorant la cel mai înţelept şi cult, de la păcătos la sfânt, care, iată, timp de mii de ani, mai precis până prin secolul XVIII, credeau că Pământul este nemişcat în centrul universului!

Şi nu numai atât, ci ai judecat permanent – aici nu e vorba numai de citate punctuale, ci de un ethos, o atitudine care se degajă printre rândurile tale – credinţa creştină ortodoxă, pui ghilimele la « sfinţi » (creştinii scriu Sfinţii Părinţi »), şi, îmi pare chiar rău să-ţi spun, n-aş fi vrut, arăţi o mare aroganţă şi dispreţ faţă de Dumnezeu şi toate cele sfinte de care îţi baţi joc (fie şi cumpătat).
Nu sunt nici pe departe singurul care a observat acest lucru, - se vede şi din satelitul GPS (asta e o glumă, să nu ceri linkul şi poza făcută de acolo, că nu le am!) – întreabă-l şi pe inginerul Eugen 7...  

Citat din: Electron din Noiembrie 18, 2011, 10:50:44 PM
Va multumesc pentru citate. Nu tot ce scrie in ele este citat din ce am scris eu, dar am sa va trec cu vederea aceasta lipsa de respect.

Serios, tu chiar ai tupeu ! Ia verifica un pic, contesti cumva chiar si link-urile catre propriile mesaje ? Sa-ti fie rusine ... !?!  :o

Electron!, tu esti in stare sa speculezi filosofic si faptul ca ai aparut sau nu pe aceste topicuri ... si sa dai chiar o aparenta logica celor spuse, doar ca ma vad inca o data nevoit sa-ti spun ca nu cu sofisme ieftine se poate sustine o dezbatere cu caracter stiintific ... nu sunt convins ca vei intelege mare lucru, cred ca te-am supraestimat.

Electron

#118
Citat din: neica_nimeni din Noiembrie 19, 2011, 01:11:04 AM
Electron!,recunosti afirmatiile de mai jos, sunt cumva ale tale, cine minte cu nerusinare sfidand chiar si ce este evident si usor verificabil de catre oricine ?
De unde ai preluat aceste tactici execrabile, neica_nimeni? Adica imi atribui niste citate, eu iti atrag atentia ca ele nu sunt toate citate din ce am scris eu, apoi editezi mesajul respectiv si vii acum sa afirmi ca nu ai mintit? Pai chiar la asta ai ajuns ?

Daca nu ai observat, cand iti modifici mesajele, forumul inregistreaza acest lucru. Deci, iata ce scrie la sfarsitul mesajului editate de tine : « Ultima modificare: Astăzi la 01:45:30 de către neica_nimeni  ». Observatia mea ca citetele nu imi apartineau integral a fost facuta ieri, inainte sa iti modifici mesajul.

Cu asemenea lipsa de integritate intelectuala, ma si mir ca mai ai tupeul sa vii sa-mi scoti ochii cu minciunile tale.

CitatSerios, tu chiar ai tupeu ! Ia verifica un pic, contesti cumva chiar si link-urile catre propriile mesaje ? Sa-ti fie rusine ... !?!  :o
Cel cu tupeu esti dumneata, stimabile neica_nimeni, care iti modifici mesajele pe care le-am comentat ca sa-ti ascunzi minciunile. Mi-e rusine ca pe acest forum inca activezi cu atata lipsa de respect.

CitatElectron!, tu esti in stare sa speculezi filosofic si faptul ca ai aparut sau nu pe aceste topicuri ... si sa dai chiar o aparenta logica celor spuse, doar ca ma vad inca o data nevoit sa-ti spun ca nu cu sofisme ieftine se poate sustine o dezbatere cu caracter stiintific ... nu sunt convins ca vei intelege mare lucru, cred ca te-am supraestimat.
Multumesc pentru aprecieri.

Ti-ai dat arama pe fata, dovada modficarii mesajelor ulterior comentariilor mele este vizibila pe forum si asta nu o sa poti schimba, cum ti-ai schimbat mesajele. Chiar crezi ca ai de-a face cu imbecili pe acest forum?


e-

PS: stimabile neica_nimeni, repune mesajul de ieri in forma in care era inainte sa-l editezi, si iti voi demonstra ca minti. Hai, sa te vad daca esti asa de sigur pe tine, accepta aceasta provocare!
Don't believe everything you think.

neica_nimeni

#119
***