Fizică, astronomie şi aerospaţiale > Teoria relativităţii, astronomie si astrofizica

Alinierea cosmica a soarelui cu centrul Caii Lactee

(1/5) > >>

styhl:
Imi poate explica cineva ce inseamna aceasta,  ;D. Cum poate soarele sa se alinieza cu centrul Caii Lactee?????? Alinierea se mai poate de inteles cind sunt >= de 3 puncte, aici insa sunt 2 :soarele, Centrul Caii Lactee.   ;D

morpheus:
Despre ce vorbesti?

Unde ai intalnit exprimarea pe care ai reprodus-o aici?

Incearca, te rog, sa fii mai clar in exprimare si mai atent la scrierea in limba romana...

styhl:
Calendarul Maya. Apocalipsa (se termina calendarul Maya in 2012, odata cu alinierea Soarelui cu centrul Caii Lactee).
  Cei de la Nasa mai spun ca Soarele se aliniaza cu centrul Caii Lactee odata la 26000 ani.
  P. S.   De aceia si am pus intrebarea, caci cam ninic nu imi este clar.

Adi:

--- Citat din: styhl din Mai 24, 2011, 08:42:34 p.m. ---  Cei de la Nasa mai spun ca Soarele se aliniaza cu centrul Caii Lactee odata la 26000 ani.

--- Terminare citat ---

Da-ne linkul de pe siteul NASA care spune asa ceva. Eu unul nu cred ca NASA ar spune asa ceva, tocmai pentru ca nu cred ca asa ceva s-ar intampla.

AlexandruLazar:

--- Citat din: styhl din Mai 24, 2011, 07:08:35 p.m. ---Imi poate explica cineva ce inseamna aceasta,  ;D. Cum poate soarele sa se alinieza cu centrul Caii Lactee?????? Alinierea se mai poate de inteles cind sunt >= de 3 puncte, aici insa sunt 2 :soarele, Centrul Caii Lactee.   ;D

--- Terminare citat ---

Well, ai dezlegat singur misterul. Nu înseamnă absolut nimic, sunt vorbe goale care prind la oamenii mai naivi, ca să nu le spunem altcumva ;).

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă