Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

ce este spatiul?

Creat de florin_try, Aprilie 18, 2011, 06:48:21 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

A.Mot-old

#15
Citat din: valangjed din Aprilie 19, 2011, 07:52:21 PM
Nu vreau sa fac senzatie dar "teoriile stiintifice" ale luiA.Mott ma fac sa rad si , sincer , uneori nu ma pot abtine.
Mai bine ai raspunde ce crezi tu ca este spatiul ca vad ca lui florin i-ar placea mai mult eterul.....Ce crezi tu ca este eterul? ;D
Adevărul Absolut Este Etern!

valangjed

Daca vrei sa afli parerea mea despre ce este spatiul citeste cateva lucrari de popularizare a stiintei despre spatiu , timp si teoria relativitatii.In aceasta chestiune sunt de acord cu stiinta oficiala.
E demonstrat ca spatiul absolut nu exista deci nici eterul.
In ce priveste spatiile relative de care vorbesti , e pentru prima data cand aud o astfel de teorie.Incearca sa dai o demonstratie riguros stiitifica si o sa te cred.Pana atunci toate cele bune!
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

A.Mot-old

Citat din: valangjed din Mai 14, 2011, 01:48:19 PM
Daca vrei sa afli parerea mea despre ce este spatiul citeste cateva lucrari de popularizare a stiintei despre spatiu , timp si teoria relativitatii.In aceasta chestiune sunt de acord cu stiinta oficiala.
E demonstrat ca spatiul absolut nu exista deci nici eterul.
In ce priveste spatiile relative de care vorbesti , e pentru prima data cand aud o astfel de teorie.Incearca sa dai o demonstratie riguros stiitifica si o sa te cred.Pana atunci toate cele bune!
Vad ca unii spun (mai nou.............si am impresia ca unii ca sa iasa din anonimat inventeaza tot felul de teorii nastrusnice.....) ca universul ar fi monodimensional..........Daca universul este monodimensional atunci cum este spatiul in care se afla universul?Daca universul este monodimensional atunci cum este Terra? ??? ??? ???
Adevărul Absolut Este Etern!

valangjed

Spatiu monodimensional?N-am auzit de asa ceva.Poate sunt eu mai in urma cu stirile!Spatiul , din punct de vedere al stiintei , are cel putin trei dimensiuni.Nu vad cum ar putea avea doar o dimensiune.
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

AlexandruLazar

Probabil A.Mot se gândește la asta: http://www.scientia.ro/forum/index.php/topic,2985.0.html dar a studiat problema așa, mai evanghelic, citind numai ce a vrut el să citească.

A.Mot-old

Citat din: valangjed din Mai 15, 2011, 08:46:12 PM
Spatiu monodimensional?N-am auzit de asa ceva.Poate sunt eu mai in urma cu stirile!Spatiul , din punct de vedere al stiintei , are cel putin trei dimensiuni.Nu vad cum ar putea avea doar o dimensiune.

Cum arata universul monodimensional? ??? ??? ???
Adevărul Absolut Este Etern!