Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Poate cineva să doneze un PC?

Creat de Dendros, Aprilie 14, 2011, 03:01:02 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Dendros

Am deschis topicul pentru a-mi ajuta un prieten aflat într-o situaţie grea. E vorba de un prieten care mi-a vândut un Mac vechi, cu toate perifericele necesare. Mac-ul era singurul lui computer şi acum nu mai are nimic şi nu are posibilitatea să-şi cumpere unul.
Am vrut să-i dau Mac-ul înapoi, dar pentru că a primit bani pe el nu vrea asta, aşa că m-am gândit să-l ajut în acest fel.
Dacă cineva are - sau cunoaşte pe altcineva care poate dona - un desktop, un monitor, o tastatură şi mouse, de care nu mai are nevoie atunci cred că ar însemna enorm pentru prietenul meu un astfel de ajutor. N-a prea fost ajutat de oameni.
Chiar aş vrea să existe o posibilitate de a-l ajuta.

ticofiz

#1
!

Adi

Iata puterea unei comunitati cum se construieste la Scientia.ro!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Dendros

Şi eu mă bucur că există oameni de bine. Sper ca în acest fel să-mi pot ajuta prietenul.

Scientia


florin_try

#5
Fara a cunoaste detalli, mesajul tau imi apare hilar.

Citat din: Dendros din Aprilie 14, 2011, 03:01:02 PM
E vorba de un prieten care mi-a vândut un Mac vechi, cu toate perifericele necesare. Mac-ul era singurul lui computer şi acum nu mai are nimic şi nu are posibilitatea să-şi cumpere unul.

Si  de ce ti-a vindut macul daca era singurul lui computer?
Iar tu daca esti asa de 'prieten' de ce i l-ai luat?
Bani ai avut sa i-l cumperi, deci ai fi putut de exemplu sa-l ajuti ca prieten altfel.

Citat din: Dendros din Aprilie 14, 2011, 03:01:02 PM
N-a prea fost ajutat de oameni.

What??? Eu nu mi-as dori sa am un prieten care sa spuna asta despre mine!

Citat din: Dendros din Aprilie 14, 2011, 03:01:02 PM
Chiar aş vrea să existe o posibilitate de a-l ajuta.

In opinia mea, cel mai de ajutor e un sfat: nu iti vinde computerul daca e singurul tau computer. Desigur, asta in afara cazului ca gasesti sa-l dai la pret destul de convenabil.



ticofiz

Nu cunosti detalii asa ca te rog fi ironic si nici moralist. Stiu situatia si te asigur eu ca nu este hilar si nici simplu.