Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Telefon Nokia 1600

Creat de A.Mot-old, Martie 05, 2011, 02:44:09 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

A.Mot-old

Telefonul Nokia 1600 merge cu cartela de la Digi mobil?
Adevărul Absolut Este Etern!

Scientia

Salut,
Ai un asemenea telefon ori te gândeşti să-l achiziţionezi? Ştiu că cei de la RCS/RDS au telefoanele lor, marca Huawei, care, apropo, sunt foarte bune din punct de vedere al autonomiei bateriei. Altfel, sunt destul de rudimentare.

Dacă nu ai telefonul - şi deci ai putea încerca să vezi ce iese - sfatul meu e să dai un telefon la RCS/RDS să vezi ce spun ei.

A.Mot-old

Citat din: Scientia.ro din Martie 06, 2011, 02:40:06 PM
Salut,
Ai un asemenea telefon ori te gândeşti să-l achiziţionezi? Ştiu că cei de la RCS/RDS au telefoanele lor, marca Huawei, care, apropo, sunt foarte bune din punct de vedere al autonomiei bateriei. Altfel, sunt destul de rudimentare.

Dacă nu ai telefonul - şi deci ai putea încerca să vezi ce iese - sfatul meu e să dai un telefon la RCS/RDS să vezi ce spun ei.
Salut,
Multumesc pentru raspuns!Am aflat ieri si de pe un forum si de la o firma de vanzari Cosmote ca trebuie ca telefonul sa fie 3G daca vreau sa mearga in RDS.Am telefon Huawei in custodie si vreau sa-l returnez.Nokia 1600 nu este 3G si am incercat acum trei zile sa pun cartela de la RDS si nu merge.Multumesc!Maine am sa caut un telefon 3G si am sa-i pun cartela de la telefonul Huawei sa vedem daca merge.Ieri am gasit un Samsung dar era din vitrina si cred ca era folosit caci inauntru se cunostea ca este folosit;nu avea unul nou in cutie sigilata....pretul era 299 lei.
Adevărul Absolut Este Etern!

Scientia

Cred că ai putea să-i întrebi pe cei de unde te hotărăşti să cumperi telefonul dacă va merge ori nu cu Digi. S-ar putea să nu fii primul care întreabă. În orice caz, e bine să testezi pe loc, în cazul în care îţi va spune că "Merge!".

vasiliupascal