Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Credeţi că există extratereştri care să ştie de existenţa noastră? De ce?

Creat de Diamond, Aprilie 03, 2011, 04:57:30 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

AlexandruLazar

CitatCred ca este mai bine sa avem mintea deschisa la nou si sa nu excludem nicio ipoteza.

Sunt perfect de acord, dar de aici până la a accepta lucruri fără nicio dovadă credibilă e cale lungă ;)

RaduH

Daca extraterestrii au ajuns pana la noi cu siguranta nu sunt doar mai avansati tehnologic.
Sau sunt mult mai avansati decat noi din toate punctele de vedere sau au o cunoastere complect diferita.

RaduH

CitatSurse credibile sunt, numai trebuie sa fii interesat si sa sa stii sa le alegi din noianul de informatii gresite si false.
Lamureste-ma si pe mine cum stii tu sa faci asta.
Si eu ma intreb daca imensitatea de minciuni nu e intentionat concertata sa ascunda adevarul.
Cred ca acelasi lucru se intampla si la subiectul Free Energy.
Intrebare pentru Alexandru:
Daca cineva ar demonstra ceva de genul "se poate incalca conservarea energiei" ce ar trebui sa faca cei de pe acest forum ?

PS

Amplificatoarele magnetice chiar ca amplifica.

A.Mot-old

Nu stiu daca sunt extraterestri dar OZN-uri sunt in mod sigur.Cati dintre voi ati vazut vreun OZN?Eu am vazut in 1986 un OZN si un altul anul trecut.Oare OZN-urile sunt de fapt facute de oameni?
Adevărul Absolut Este Etern!

AlexandruLazar

OZN înseammnă, pe cinstite, obiect zburător neidentificat, adică ceva care zboară și observatorul nu își dă seama ce e. OZN e și un avion care nu răspunde la apelurile turnului de control și e încă prea departe pentru contact vizual sau un dirijabil publicitar neînregistrat de autoritățile aeronautice. Deci evident că există OZN-uri și, până la proba contrarie, sunt evident făcute de oameni, de vreme ce încă nu pare să existe nicio altă specie care poate fabrica obiecte zburătoare.

Electron

Citat din: RaduH din Iunie 13, 2011, 01:45:34 PM
Daca cineva ar demonstra ceva de genul "se poate incalca conservarea energiei" ce ar trebui sa faca cei de pe acest forum ?
Cine sunt acesti 'cei de pe acest forum' ?


e-
Don't believe everything you think.

RaduH

CitatCine sunt acesti 'cei de pe acest forum' ?
Vezi ca raspund unde trebuie.