Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Exercitiu de imaginatie: cum ati schimba destinul Romaniei ?

Creat de morpheus, Martie 08, 2011, 01:55:12 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

A.Mot-old

Citat din: AlexandruLazar din Iunie 26, 2011, 08:23:50 PM
Eu aștept să văd cât mai durează până se uită cineva măcar pe pagina Wikipedia despre masonerie ca să vadă care sunt condițiile și procesul de intrare în organizație, precum și regulile asociate, că din ce descrie A.Mot până acuma pare mai degrabă că i-au propus să intre în organizația martorilor lui Iehova.


Mi-au cerut si yehovisti sa vin la ei si adventisti si evanghelisti dar eu prefer sa incerc sa fiu dupa cum spune Biblia Ortodoxa.......... ::) >:(
Adevărul Absolut Este Etern!

AlexandruLazar


A.Mot-old

Citat din: AlexandruLazar din Iunie 27, 2011, 12:02:29 AM
Da' sunt vreunii care nu ți-au propus să vii la ei?
Cei de la forumul Scientia.Ro si cei de la forumul asa zis crestin-ortodox............ ;D
Adevărul Absolut Este Etern!

Electron

Citat din: A.Mot din Iunie 26, 2011, 08:39:58 PM
Acum vre 8 ani in urma un mason (acesta fiind patronul unei firme la care am lucrat) m-a rugat sa editez in word o scrisoare de recomandare pentru o persoana ce trebuia admisa ca ucenic intr-o loja (nu dau nume) si am fost foarte infricosat cand am vazut ce trebuia sa editez........Desi scrisoarea era destul de scurta si presupun ca secreta eu i-am spus patronului meu de ce nu o editeaza singur iar el mi-a zis ca nu are timp si ca este urgenta...........Putea sa puna pe cineva din familie sa o editeze.....Am editat-o si am imprimat-o iar documentul l-am sters asa cum mi-a cerut.........Dupa vreo saptamana dupa program patronul imi spune ca eu as merita sa fiu mason desigur mai intai ucenic si mi-a dat si o revista a acestei organizatii secrete si sa ma gandesc daca nu as vrea sa devin ucenic.........am refuzat pe loc dar am luat de curiozitate revista si sa va spun drept nu mi-a placut de loc caci din acea revista rezulta clar interesele acestei organizatii care il numeste pe Dumnezeu Arhitectul Universului iar eu cred ca Dumnezeu este mai mult decat un arhitect...
::)


e-
Don't believe everything you think.

AlexandruLazar


DanielTex

Discutia cuprinsa in ultimele mesaje e cam irelevanta, sincer nu prea avea rost sa va luati de A.Mot, v-ati gandit ca poate face trolling? :D