Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Credeti ca e utila optimizarea forumurilor SMF pentru motoarele de cautare ?

Creat de morpheus, Martie 03, 2011, 11:34:09 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

morpheus

Sper ca cineva de pe aici s-a preocupat vreodata de asa ceva, mai exact de optimizarea pentru Google a unui forum de tip SMF.

Exista un modul pentru SMF care se numeste pretty URLs: (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=636), care rescrie link-urile interne ale forumului folosind
modulul apache mod_rewrite. Probabil ca mai exista si alte module ori proceduri similare.

Din ce am citit pe forumul oficial SMF, o asemenea procedura nu este una recomandata de cei cu state vechi pe acolo.

Credeti ca e utila implementarea unui asemenea mecanism? Bazat pe experienta personala, credeti ca instalarea si configurarea unui asemenea modul ar aduce avantaje in ceea ce priveste pozitionarea in raspunsurile Google a topicurilor abordate in forum?
Cu momentul în care ne naştem, timpul începe să ne ia viaţa înapoi. (Seneca)

princehansolo

paraschivrazvan, inteleg ca te-ar interesa o promovare GRATIS intr-o lume unde totul se invarte in jurul banilor. Eu fiind din provincie, nu ma intereseaza Otopeniul, deci pentru mine este spam aceasta publicitate - indiferent ca este gratis sau pe bani. Ce ai facut aici pe forum este trolling mascat...
Toate-s vechi și noi sunt toate

atanasu

Trebuia sa-l lasi pe dl Morpheus care este moderator pe acest forum si care a deschis in 2011 chestiunea si daca este trolling mascat ii revine dlui sa observe asta. :)