Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Actualmente suntem în perioada de verificări, dar forumul poate fi folosit

Creat de Scientia, Februarie 26, 2011, 05:46:53 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Scientia

CitatEu am fost moderat in mod justificat pentru niste scapari de atitudine. Acuma vad ca nu mai sunt.
Daca mi se acorda credit o sa incerc sa evit scapari din acelea.

Faptul că admiţi scăpările de atitudine este lăudabil. Mulţi sunt înclinaţi să dea sine die vina pe ceilalţi.
Am resetat banările, dând credit tuturor. Sperăm să nu mai fie nevoie de "scăpări".

În scurt timp o să facem publice noile reguli (care nu vor diferi mult faţă de cele prezente) privind avertizarea, suspendarea şi blocarea contului.

RaduH

Intrebare referitoare la structura forumului:

Din punctul meu de vedere forumul e pe doua straturi.
Sectiunea si topicul. Cred ca ar fi mai usor de urmarit daca ar fi polistratificat.
Foarte buna mi se pare si ideea moderatorilor la anumite sectiuni.
Eu as merge pana la ideea de nivele si nu as permite tuturor utilizatorilor sa posteze la orice nivel ci as incerca o promovare a lor care sa nu reprezinte doar numarul de postari.
Un nivel pe care l-as considera necesar s-ar putea numii salvare sau sinteze, in care sa apara cele mai valoroase dezbateri care au loc pe forum. Asta pentru ca exista un fenomen de acoperire la nivelul topicelor. Chiar nu am inteles cum vine treaba ca daca postezi deschizi un topic nou sau cam asa ceva unde nu s-a mai postat de un anumit timp. Poate cineva doreste sa continue discutia dar n-a observat-o la timp.
Pe vremea cand era stiintaazi nu putea nimeni sa incerce asa ceva.

Depinde cat poate scientia din acest punct de vedere.

Electron

Citat din: RaduH din Martie 03, 2011, 11:33:08 AM
Asta pentru ca exista un fenomen de acoperire la nivelul topicelor. Chiar nu am inteles cum vine treaba ca daca postezi deschizi un topic nou sau cam asa ceva unde nu s-a mai postat de un anumit timp. Poate cineva doreste sa continue discutia dar n-a observat-o la timp.
Conform regulilor forumului, inainte de a posta (un nou topic) pe un anume subiect, trebuie folosita functia de cautare pentru a se asigura ca nu se discuta deja despre asta, chiar daca e o discutie mai veche.

e-
Don't believe everything you think.

Scientia

Citat din: RaduH din Martie 03, 2011, 11:33:08 AM
Din punctul meu de vedere forumul e pe doua straturi.
Sectiunea si topicul. Cred ca ar fi mai usor de urmarit daca ar fi polistratificat.
Foarte buna mi se pare si ideea moderatorilor la anumite sectiuni.
Eu as merge pana la ideea de nivele si nu as permite tuturor utilizatorilor sa posteze la orice nivel ci as incerca o promovare a lor care sa nu reprezinte doar numarul de postari.
Un nivel pe care l-as considera necesar s-ar putea numii salvare sau sinteze, in care sa apara cele mai valoroase dezbateri care au loc pe forum. Asta pentru ca exista un fenomen de acoperire la nivelul topicelor. Chiar nu am inteles cum vine treaba ca daca postezi deschizi un topic nou sau cam asa ceva unde nu s-a mai postat de un anumit timp. Poate cineva doreste sa continue discutia dar n-a observat-o la timp.

Deocamdată structura forumului va rămâne cea existentă. Oricum a trecut printr-o reorganizare de la preluare. Vom mai face unele ajustări, minore, în perioada următoare.

Am reţinut ideea cu selecţia celor mai valoroase dezbateri. Vom vedea cum şi când o putea valorifica.

-Marius-

Pacat ca au fost problemele acelea cu Google. Dar pana la urma, cred ca Adi a luat o decizie buna. Ce se va intampla cu siteul stiintaazi? Astazi am observat ca nu mai merge deloc...

Adi

Siteul Stiinta Azi se va inchide complet. Cele mai bune articole sunt in proces de mutare pe siteul Scientia.ro, unde google le va indexa si vor fi disponibile publicului roman. Nu a fost intentia mea de a inchide deja siteul Stiinta Azi, ci peste cateva saptamani, dar nu stiu ce problema a aparut azi de este inchis practic inca de acum.

Toti prietenii Stiinta Azi sunt incurajati sa vina la Scientia.ro. Proiectul nostru va continua sa existe prin Scientia.ro.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

florin_try



Ca cititor al site-ului stiintaazi.ro, eu ii multumesc lui Adi pentru initiativa, efort si multimea de timp alocata.
Si mult succes la defense-ul tezei, si in urmatorii pasi!

Adi

Citat din: florin_ din Martie 07, 2011, 06:24:21 AM
Ca cititor al site-ului stiintaazi.ro, eu ii multumesc lui Adi pentru initiativa, efort si multimea de timp alocata.
Si mult succes la defense-ul tezei, si in urmatorii pasi!

Multumesc mult! Asa sa fie!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Sieglind

Citat din: Scientia din Februarie 28, 2011, 04:00:37 PM
Forumul nu a disparut, ci doar si-a schimbat denumirea. Echipa de moderatori a ramas, baza de date cu discutiile purtate pana acum si cu userii a fost transferata cu succes. Asadar, bine ne-ati regasit!

Vă mulţumesc mult pentru primire!

Mă bucur că v-am regăsit (chiar dacă nu am fost înscrisă pe vechiul forum, citeam articolele şi unele discuţii).


Sieglind

Citat din: Adi din Martie 07, 2011, 10:09:35 PM
Citat din: florin_ din Martie 07, 2011, 06:24:21 AM
Ca cititor al site-ului stiintaazi.ro, eu ii multumesc lui Adi pentru initiativa, efort si multimea de timp alocata.
Si mult succes la defense-ul tezei, si in urmatorii pasi!

Multumesc mult! Asa sa fie!

Adrian, îţi urez mult, mult succes!

adică "Baftă" (urare la care nu se răspunde niciodată cu "Mulţumesc"  ;D, ci numai cu "Să fie!")

mdeh, ceva-ceva superstiţii unii le tot purtăm, oare ne-am putea dezbăra? dar alunec deja în off-topic şi-mi cer scuze.

on-topic: Felicitări!!! (sincere) :)

Adi

Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro