IT şi electronică > Software

Cum sa aflu?

(1/2) > >>

A.Mot-old:
O vreme puteam intra pe un forum,iar acum nu mai pot intra evident de pe calculatorul meu...oare de ce?Si-o fi schimbat serverul?

Adi:

--- Citat din: A.Mot din Februarie 05, 2011, 08:37:15 p.m. ---O vreme puteam intra pe un forum,iar acum nu mai pot intra evident de pe calculatorul meu...oare de ce?Si-o fi schimbat serverul?

--- Terminare citat ---

Asta se intampla cand serverul a blocat IP-ul pe care il folosesti tu, ori pentru ca te-a blocat pe tine, ori pentru ca a blocat pe altii si tu ai acelasi IP ca ei.

AlexandruLazar:

--- Citat din: A.Mot din Februarie 05, 2011, 08:37:15 p.m. ---O vreme puteam intra pe un forum,iar acum nu mai pot intra evident de pe calculatorul meu...oare de ce?Si-o fi schimbat serverul?

--- Terminare citat ---

Ce înseamnă "nu mai pot intra"? Primeşti vreo eroare?

A.Mot-old:

--- Citat din: AlexandruLazar din Februarie 05, 2011, 10:51:34 p.m. ---

--- Terminare citat ---

Ce înseamnă "nu mai pot intra"? Primeşti vreo eroare?

--- Terminare citat ---
Mereu primesc acest mesaj:"The webpage cannot be found DNS error occurred. Server cannot be found. The link may be broken."

A.Mot-old:

--- Citat din: Adi din Februarie 05, 2011, 08:40:04 p.m. ---

--- Terminare citat ---

Asta se intampla cand serverul a blocat IP-ul pe care il folosesti tu, ori pentru ca te-a blocat pe tine, ori pentru ca a blocat pe altii si tu ai acelasi IP ca ei.

--- Terminare citat ---
Sa inteleg ca poate am fost banat?Ei au anuntat ca au niste probleme tehnice cam acum o luna de zile......Pe alt calculator pot accesa forumul dar nu ma pot autentifica.....Lucreaza oare la recuperarea datelor de identificare?Eu sunt conectat la RDS si am sa ma duc la ei sa vad daca nu este vreo problema cu serverul......asa imi spunea un coleg de-al meu......

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă