Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

O mica problema de electronica !

Creat de DJAnoniM, Februarie 05, 2011, 06:07:48 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DJAnoniM

Buna ziua ... as vrea sa imi construiesc daca e posibil un dispozitiv care sa imparta un semnal audio in doua semnale ... este pe piata aparut un dispozitiv se numeste Audio 2 [ http://www.native-instruments.com/#/en/products/dj/audio-2-dj/ ] dar e in jur de 5 milioane si nu dispun se suma asta ... eu am fost dj si acum m-am gandit sa revin si am nevoie de un dispoziv asemanator pentru a il putea conecta la calculator si apoi la mixer ... daca pun direct calculator mixer nu am decat un singur canal audio iar mie imi trebuie 2 canale pe 2 semnale diferite , cum ar fi doua playere de dj ...

Ma poate ajuta cineva ?! Multumesc

AlexandruLazar

Mie nu mi-e clar din linkul pe care l-ai dat ce anume îţi trebuie. Aia pare o placă de sunet pe USB. Cum anume îţi trebuie să îţi împartă semnalul în două semnale? Vrei fiecare componentă stereo pe unul din canale, sau să funcţioneze ca un splitter -- acelaşi semnal de intrare să apară pe ambele canale?

DJAnoniM

Citat din: AlexandruLazar din Februarie 05, 2011, 06:14:16 PM
Mie nu mi-e clar din linkul pe care l-ai dat ce anume îţi trebuie. Aia pare o placă de sunet pe USB. Cum anume îţi trebuie să îţi împartă semnalul în două semnale? Vrei fiecare componentă stereo pe unul din canale, sau să funcţioneze ca un splitter -- acelaşi semnal de intrare să apară pe ambele canale?

vreau sa fac ceva asemanator

Adi

El te-a intrebat daca vrei prima varianta sau a doua varianta, iar tu nu i-ai raspuns. Daca nu ii raspunzi, sper sa nu speri sa iti raspunda si el mai departe.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

AlexandruLazar

Citat din: DJAnoniM din Februarie 05, 2011, 09:53:31 PM
Citat din: AlexandruLazar din Februarie 05, 2011, 06:14:16 PM
Mie nu mi-e clar din linkul pe care l-ai dat ce anume îţi trebuie. Aia pare o placă de sunet pe USB. Cum anume îţi trebuie să îţi împartă semnalul în două semnale? Vrei fiecare componentă stereo pe unul din canale, sau să funcţioneze ca un splitter -- acelaşi semnal de intrare să apară pe ambele canale?

vreau sa fac ceva asemanator

Te cred că vrei să faci ceva asemănător dar întâi va trebui să ne explici exact ce anume trebuie să facă dispozitivul tău. Mie nu mi-e clar ce vrei să faci -- dacă cele două canale trebuie să fie canale de ieşire sau de intrare, şi nici dacă trebuie să ducă semnale diferite sau acelaşi semnal.

DJAnoniM

se poate inchide sau sterge ... ca nu pot face ... m-am informat ... e prin usb e alta smecherie ... multumesc oricum

vroiam sa fac din piese o trasnaie dinaia care e in linkul ala dar sa ma ajunga mai ieftin ... dar e prea mare bataia de cap ...