Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Salut.

Creat de alexei.ro, Decembrie 25, 2010, 05:47:20 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alexei.ro

Buna seara si Craciun fericit.
Ma numesc Alexandru,am 15 ani sunt clasa a9-a,sunt mare pasionat de fizica,imi plac foarte mult ecuatiile.
Matematica nu prea o dau la capat,dar incerc,incerc,stiinta e frumoasa dar nu ma pasioneaza,engleza ma pasioneaza foarte mult,tehnologia la fel.
Cam atat despre mine,as vrea sa ma inteleg bine cu toata lumea si cred ca o sa ne intelegem bine.
Inca odata Sarbatori fericite!

b12mihai

Citat din: alexei.ro din Decembrie 25, 2010, 05:47:20 AM
Buna seara si Craciun fericit.

Salut! La fel si tie, bine ai venit la StiintaAzi.

CitatMatematica nu prea o dau la capat,dar incerc,incerc,stiinta e frumoasa dar nu ma pasioneaza,engleza ma pasioneaza foarte mult,tehnologia la fel.

Engleza trebuie sa fie a doua ta limba natala..si daca nu engleza, macar o limba care circula foarte mult. Si in primul si in primul rand trebuie sa iti stapnesti propria limba. Despre matematica, daca vrei sa studiezi stiinta, nu cred ca mai are sens sa spun cat este de importanta...te-ai convins in timp ce studiai fizica, sper. Asa ca engleza sau limba straina ar trebui sa fie un "rau necesar".

Fiecare are scopul lui in lumea asta nebuna.

alexei.ro

Citat din: gothik12 din Decembrie 25, 2010, 04:52:56 PM
Despre matematica, daca vrei sa studiezi stiinta, nu cred ca mai are sens sa spun cat este de importanta...te-ai convins in timp ce studiai fizica, sper. Asa ca engleza sau limba straina ar trebui sa fie un "rau necesar".

Da stiu am observat ca matematica e necesara in calcule,dar o sa incerc s`o dau la capat pana la urma.