Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Webhosting gratuit

Creat de Mitza_003, Noiembrie 07, 2010, 08:57:43 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mitza_003

Cum sectorul de IT e cam mic pe acest forum m-am gandit sa fac un articol care s-ar putea sa vi de para interesant. O sa va prezint un webhost care va ofera banda de 100 gb si spatiu activ de 1,5 gb si totul gratis. Bine...ofera mai multe chestii, printre care si un control panel foarte avansat dar eu am scris primele chestii care mi-au sarit in ochi cand am vazut site-ul. Este vorba de 000webhost. Au si hosting pe bani la vreo 4 euro cu totul nelimitat. Ma refer la cei care vor sa-si faca site-uri si bloguri personale sau mini comunitati. Transferul prin FTP merge destul de bine si nici nu imi fac problema ca mi se termina banda de trafic. Mi-am facut cateva site-uri si sunt foarte multumit de serviciile oferite de ei.

000Webhost - Free hosting

Adi

Interesant post. Intrebarea e daca iti ofera astea gratuit la nesfarsit, pe un timp nedeterminat.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Mitza_003

Pai...un site hostat la ei e valabil cat timp serverele lor sunt in picioare. Daca firma da faliment si pica serverele direct pica si site-urile membrilor. :)) Cel putin asa ma gandesc...am citit politica lor si n-am vazut sa atinga acest punct, dar sunt sigur ca treaba sta cam asa. Am prieteni care inca il folosesc de pe vremea cand oferea doar 200 mb soatiu si au site-uri actualizate.