Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Alexandra

Creat de Reveuse.Kaari, Iulie 24, 2010, 10:14:52 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Reveuse.Kaari

Salut. Mă numesc Alexandra, am 15 ani şi, desigur, sunt pasionată de ştiinţe. Cum altfel, din moment ce sunt pe acest site? Anul acesta voi fi boboacă în Colegiul Naţional Emil Racoviţă din Cluj-Napoca, la profil real, specializarea ştiinţe ale naturii bilingv engleză. Iubesc fizica, chimia şi biologia iar la matematică mă pricep dar nu îmi place în mod special. La fizică şi chimie aş sta toată ziua să fac probleme şi experimente :D. De asemenea îmi plac limbile. Ştiu foarte bine româna(am fost la olimpiade) şi engleza(am luat 96 de puncte la examenul pt bilingv), iar cu franceza să zicem că nu am probleme, dar nici nu strălucesc. Ştiu şi puţină japoneză(dar foarte puţină, învăţată de pe la anime-uri) şi aş vrea să învăţ germana. Sunt fascinată de istorie dar nu suport geografia de niciun fel. Iubesc filmele. Ador să citesc cărţi. Citesc aproape orice îmi pică în mâini, indiferent dacă sunt de dragoste, ştiinţifice, istorice, SF...orice :D. Aş vrea să mă duc în facultate în Londra, mai ales că anul acesta în vacanţă am fost o săptămână acolo şi a fost dragoste la prima vedere. Vreau să urmez ceva legat de ştiinţe. Încă nu m-am hotărât ce, dar deocamdată medicina mă atrage. Am venit pe acest site pentru a afla mai multe lucruri interesante şi eventual să îmi fie lămurite unele probleme :).

Electron

Inca o data, bine ai venit!

Mult succes si spor in activitatile academice, inclusiv la discutiile pe acest forum.

e-
Don't believe everything you think.

AlexandruLazar


b12mihai

Bine ai venit, Alexandra! Sper sa gasesti aici cele mai interesante lucruri, iar acestea sa te ajute sa te decizi ce vrei sa studiezi mai departe!
Fiecare are scopul lui in lumea asta nebuna.

Adi

#4
Bine ai venit Alexandra, urmarste zilnic stirile de stiinta de la StiintaAzi.ro si cu timpul poate vrei sa devii si voluntara.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro