Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Doua carti

Creat de constantin.a, Iulie 15, 2010, 08:17:29 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

constantin.a

As avea nevoie de cartile astea:
High-energy Electromagnetic Processes in Condensed Media (Tracts on Physics & Astronomical) by M.L. Ter-Mikaelian si
Transition Radiation and Transition Scattering, (Series on Plasma Physics) de V. L. Ginzburg (Author), V. N. Tsytovich
Daca le are cineva in format electronic il rog mult sa mi le trimita. Cartile sunt destul de vechi si nu prea se gasesc in biblioteci, cu atat mai putin in librarii.
Multumesc mult.

HarapAlb

 Cred ca-s imposibil de gasit, mai ales ca-s vechi si de specialitate. Incearca la biblioteca, vezi ca exista imprumut interbibliotecar: poti cere o carte care se afla in biblioteca unei alte universitati sau institut de cercetare. Intreaba la biblioteca universitatii tale! Costa ceva, dar este nesemnificativ ca pret.

Daca esti dispus sa cumperi vreuna din carti incearca la Amazon sau Lehmanns (www.lob.de), ele nu se mai tiparesc dar mai gasesti exemplare folosite (mai mult sau mai putin uzate). De exemplu la Lehmanns gasesti "high-energy...", cealalta vad ca nu se mai tipareste, asa ca trebuie s-o cauti la anticariat.

constantin.a

OK, multumesc de pont!

constantin.a

Am reusit sa gasesc Ter Mikaelian pe Amazon.co.uk. Mai ramane Ginzburg...