Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Teoria Infinita

Creat de infinit, Aprilie 12, 2010, 10:16:41 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

infinit

La fel, daca pitagora si vechii greci au dezvoltat si crezut in numerologie, pe langa munca lor in stiintele exacte. Daca pana si einstein recunoaste si edifica intuitia. Eu cred ca ar fi hazardad sa ignoram, chiar daca nu intelegem complet anumite aspecte.

RaduH

Citatsteaua lui david are 6 colturi
Din punctul meu de vedere steaua asta poate avea si 30 de colturi daca o faci din doua poligoane cu 15 laturi.
Interesanta chestia asta cu 888.

infinit

singurul meu crez este ca daca matematica nu reuseste sa dovedeasca o oarecare probabilitate a acestor coincidente, oricare... nu are niciun fundament. ramane la stadiul de "ceva".

daca in urma unui calcul matematic-statistic, avem un rezultat. putem pleca de acolo, dezvolta si aplica pe restul studiului facut.

intuiesc ca matematic se poate calcula..e undeva acolo sub nasul nostru. din pacate matematica e chiar ultima mea preocupare.

Totusi am inceput lucrul la un concept gen "wiki-faith". in care doresc sa expun aceasta teorie, am deja pareri din partea unor personalitati in domeniul lor. Mai departe, fiecare vine cu aportul sau fie contra argument, fie argument. Inevitabil, undeva, cumva, candva vom ajunge la un numitor comun si asta numai cu ajutorul stiintei si celor dornice sa se implice.

Conceptul de "7 care il gasesc pe al 8lea" este antic si asta incerc sa aplic. De exemplu in rosacrucianism erau 7 oameni de stiinta care cautau adevarul individual si impreuna puneau cap la cap.

Vechii greci-egipteni credeau ca viata si timpul dintr-o viata este efectiv prea putin pentru a studia toate domeniile. Prin urmare incorporau oameni care toata viata au studiat un domeniu anume.

De pilda Adrian, este cercetator si toata viata a studiat fizica, matematica, etc. Nu a avut timp fizic sa studieze si altele si este normal sa fie asa. Si-a consolidat o pozitie pe un anumit domeniu.

Eu mi-am pierdut 15 ani citind si analizand, pe cat posibil direct de la sursa orice document antic. Numai manuscriele de la marea moarta daca stai sa le citesti iti ia cateva luni bune. Nu mai zic de biblie, coran, vede si multe altele. In plus mereu trebuie RECITIT cand apar informatii noi, pana cand le stii pe de rost efectiv. Citezi direct.

Uite de exemplu incearca www.francmasoneria.ro si mergi in meniu FRANCMASONERIA de acolo in submeniu la MAREA LOJA. Acolo spune ca pagina este restrictionata si o poti accesa numai raspunzand la o ghicitoare, respectiv: care este una dintre cele doua coloane care incepe cu B? am intuit si nu usor ca este "boaz" si am accesat. nu este nimic senzational, este un fel de statut/constitutie.

Ideea este ca, toate aceste coincidente denota faptul ca oamenii cred cu tarie in ceea ce cred si daca geometria si principiile antice se aplica in zonele restrictionate nu sunt chiar atat de superficiale. in plus, este cunoscut faptul ca multi dintre cei mai cunoscuti oameni de stiinta au fost sau sunt masoni.

omul tinde sa fie ignorant si sa nege/satanizeze ceea ce nu poate intelege sau nu are acces. eu fac tot posibilul sa fiu echidistant si sa aplic principiul "nevinovat pana la proba contrarie" si ca fiecare punct de vedere este...un punct de vedere.

oricum am face, prin orice metoda sau crez, noi oamenii cautam absolutul. personal cred ca Ignoranta si crezul ca drumul ales este UNIC SI ADEVARAT ne orbeste.

RaduH

Citatomul tinde sa fie ignorant si sa nege/satanizeze ceea ce nu poate intelege sau nu are acces. eu fac tot posibilul sa fiu echidistant si sa aplic principiul "nevinovat pana la proba contrarie" si ca fiecare punct de vedere este...un punct de vedere.
Eu nu mai sunt asa de sigur. Pentru mine totul e OK pana apar "manifestari paranormale" sa le zicem, deoarece se pare ca stiinta nu prea poate sa se pronunte foarte exact pe aceasta tema. Daca se renunta la democratie sa zicem ca sunt de acord sa nu poti avea acces la ceva. Sau in fine e justificat sa existe servicii cu activitate secreta dar nu in sensul ca ele nu mai au aceleasi legi pe care le cunoastem toti de respectat. Acestea ultimele stim ce sunt si chiar daca reusim sa muncim, le si platim sa existe. Masoneria mi se pare ca e cam secreta, cam fara sa fiu si eu de acord.
Raspunsul nu sunt sigur ca era pentru mine.

infinit

paradoxul este ca nu este secreta.

eu sunt botezat ortodox prin traditie si asa raman. fiind si adept al autodidactului a fost contra principiilor mele sa ma afiliez la ceva, inclusiv la ortodoxism. sunt botezat si raman, cred in dzeu si in hristos, urmez principiile morale si tot caut.

una peste alta, ce incerc sa spun e ca daca am reusit sa accesez ceva ce este "restrictionat" si nu e vorba doar de acel site. iti dau scrisori directe de la papa benedict xvi sau alti papi care sustine polivalenta complementara, altfel spus citat: "ferre necessitatem luce, evangeli studium, dei dilectio".

uite de pilda Exultetul in romano-catolici, oficial in vatican. este liturghia de paste, adica se citeste duminica de inviere si se incheie cam asa, te las pe tine sa tragi concluzii:

Flammas eius lúcifer matutínus invéniat:
ille, inquam, Lúcifer, qui nescit occásum.
Christus Fílius tuus,
qui, regréssus ab ínferis, humáno géneri serénus illúxit,
et vivit et regnat in sæcula sæculórum.

R/ Amen.

mi se pare cel putin ciudat sa citeasca, ca si ritual de inviere a lui Hristos, cu referire la lucifer. "fillius tuus" etc... este doar o alta coincidente din multe mii in ceea ce am studiat.

cauta "wiki+exultet" si il gasesti integral daca esti interesat. In acest sens, lucifer fie are traducerea literara de "steaua diminetii/luceafarul" fie insusi Iisus.

Lasand la o parte alte coincidente ca de ex, Sirius/steaua luminoasa/nordului etc a ghidat magii si vestit nasterea.
Coran 53:1 zice cum a fost predat coranul lui Mahomed. Lord of Sirius i-a revelat prin cunoastere. Tot capitolul vorbeste despre acest Lord of Sirius.
Piramidele si cultul pentru Sirius. Babilonienii si Sumerienii.
Iarasi, vizavi de stiinta... in scrierile antice datate C14 se sustine existenta stelei dwarf care a fost descoperita prin 2005 daca nu ma insel.

In cabala Sirius este asociat cu Yahwe sau Elohim, culoarea mov si Cunoasterea. Cele 3 principii sunt:

1. Wisdom - principiul masculin
2. Understanding - principiul feminin
3. Knowledge/Yahwe/Sirius/Mov/etc - principiul fundamental/unificator.

una peste alta prea multe coincidente. si revin, as vrea sa le calculez matematic-statistic. sau cineva sa le calculeze

RaduH

#20
Totusi ii dau dreptate lui electron.
Pana acum n-am inteles decat ca 888 exprima cam totul si ca Lucifer si cu Hristos ar fi tot una.
Ce sa calculam si cam cum ?

Cat despre masonerie poate ca aveam o perceptie eronata pana acum.

Oricum vezi despre Big-Bang, din tema respectiva eu as cam intelege ca n-ar exista chiar nimic tocmai "infinit".

Eu apreciez foarte mult cunostintele dvs. in nu stiu cum sa-i spun dar nu tocmai stiinta, dar daca nu ne subordonam pretentiilor de aici riscam sa mai "povestim" doar intre noi.
Am deschis si eu un topic mai ciudat asa, poate ca vreti sa dezbateti putin si tematica respectiva : http://www.scientia.ro/forum/index.php?topic=1798.0

infinit

in primul rand apreciez curtoazia si respectul dar nu e cazul:P. ma simt ciudat vorbind cu dvs :))... eu am 27 de ani dar as putea avea 17 sau 51. in fine. per tu denota egalitate si eu chiar cred sincer in egalitate :).

888 nu exprima ca lucifer si hristos e tot una. ci ca lucifer+iisus = tot una. este o interpretare eronata. lucifer singur nu poate fi hristos asa cum nici iisus singur (doar a trebuit sa treaca de ispite).


chiar ma uit acum in detaliu peste linkul tau.

nu inteleg un singur lucru, in ce sunt neclar, explicati-mi va rog! :)

vreau un calcul asupra probabilitatii coincidentelor in cazul detaliat mai sus. este stiinta pe care nu o stapanesc si se poate calcula, nu? CE AVETI NEVOIE?:P iau in calcul ca ma exprim gresit, dar totusi spuneti-mi ca la prosti: necunoscuta X, da-mi aia, da-mi aia.

nu inteleg un lucru simplu: se poate calcula probabilitatea acestor coincidente...si daca da cum sugerati? articulati va rog, mai pe babeste.

acum ma indrept catre topicul tau.

RaduH

#22
Bun deci sa nu ne mai domnim.
Calcule de probabilitate sunt de tot felul.
Exemplu:
Ai un sistem XOY , adica o origine si doua axe. Sa zicem ca ai rezultate experimentale, multe care sunt puncte de coordonate OX si OY.
Intre ele se pot scrie anumite functii care se pot apropia suficient de toate punctele respective. Nu inseamna ca poti scrie o functie care sa treaca neaparat prin toate punctele respective.
Problema la ce ne faci tu, e ca nici cate origini avem nu stim sigur, nu numai cate axe vor fi folosite. Exact ce spunea Adi, 
CitatFals. Tocmai ti-am demonstrat mai sus ca probabilitatea de a se intampla N coincidente scade odata cu numarul lor. Cu cat N creste, cu atat probabiliatea scade. De aceea cu cat N creste, cu atat se intampla mai rar. Faptul ca se intampla N coincidente cu N foarte mare nu inseamna neaparat ca nu sunt coincidente.
si
CitatDa, nu poti cere o ecuatie care sa explice ceva ce nu exista. Intai trebuie sa definesti clar despre ce exista sau ipotetic daca ar exista si apoi sa vezi cum ai cuantifica asta matematic.
si iarasi cred ca e important de vazut la coincidente daca sunt coincidente sau idei care sa fi trecut de la o doctrina la alta.
Citatlucifer+iisus
, de ce nu [tex](lucifer)(iisus)[/tex] sau [tex](iisus)^{lucifer}[/tex] sau [tex](lucifer)^{iisus}[/tex] , de ce neaparat (+)

infinit

altfel spus, imi poti expune una sau cateva variante de a calcula probabilitatea unor coincidente?

sunt inca confuz vizavi de exemplul tau de ecuatie :)), probabil cum si tu esti confuz in ceea ce incerc sa aflu.

sau, ignora complet subiectul pe care incerc sa calculez probabilitatea si da-mi ecuatia in simboluri..sau variantele, optiunile.

AlexandruLazar

infinit, atat am de zis: daca n-ai avut timpul necesar studierii stiintelor exacte, macar investeste catva timp in studiul istoriei culturii, civilizatiei si ideilor, si pentru Dumnezeu, unor surse credibile! Nu iti mai baza afirmatiile pe carti cu titluri bombastice si idei interesante; nu ai idee cat de bine functioneaza dezinformarea atunci cand vrei sa sustii o idee absurda -- nici macar nu mai trebuie sa recurgi la minciuna, e suficient sa aduci numai argumentele care se potrivesc cauzei tale, si asta e exact varianta aplicata in multe carti despre "mistica".

Exemplu dotent: cine ti-a dat ideea despre Exultet si Lucifer nu intelege faptul ca sensul literal al cuvantului este exact asta: purtator al luminii, numele dat de latini luceafarului. Numele nu apare in forma asta in Biblie; traditia de a il folosi cu referinta la diavol este ulterioara, si se bazeaza pe numirea unui rege babilonian cu apelativul "steaua zilei", cu sensul de a fi literalmente o stea picata din cer. In uzul comun din limba latina, nu are insa nicio legatura cu diavolul si inseamna, pe bune, doar luceafar.

Traditia venerarii diverselor corpuri ceresti nu este o coincidenta aparuta alandala la o suta de culturi disparate in exact acelasi fel. Ea apare in tot spatiul semitic si la multe populatii orientale din apropierea acestui spatiu nu fiindca e o coincidenta care sa anunte ceva exceptional, ci ca urmare a influentei babiloniene, care intre altele ne-au lasat zodiacul si cercul de 360 de grade. Nu e o coincidenta exceptionala, e o influenta binecunoscuta si foarte bine documentata de foarte multa vreme, despre care a scris si Eliade in a lui cunoscuta (si de asemenea, foarte bine documentata!) istorie a ideilor si credintelor religioase, pe care cred ca o poti gasi usor la orice anticariat ca sa te mai luminezi si in celelalte privinte.

Adi

Citat din: infinit din Aprilie 14, 2010, 06:02:37 PM
altfel spus, imi poti expune una sau cateva variante de a calcula probabilitatea unor coincidente?

infinit, eu ti-am raspuns deja la intrebarea asta. Ti-am spus ca intai trebuie sa definesti coincidentele si apoi poti calcula ceva despre ele. Ti-am dat si exemplu de calcul concret cu aruncarea de zaruri. Si am spus ca daca vrei sa calculezi chestii din natura, precum coincidenta de a ploua a doua zi, ai nevoie si de informatii despre natura (fizica), nu doar de matematica. Ce anume din ce am spus eu acolo nu ai inteles?

Tu pari ca vrei ca noi sa definim matematic coincidenta ta si sa ii calculam probabilitatea. Eu ti-am zis ca nu se poate defini matematic coincidenta ta. Tu zici care e coincidenta ca 6 sa reprezinte pe Diavol si 9 pe om? Eu nu vad in asta nici o coincidenta. Nu ai ce calcula. Nu e stiinta ce faci aici. Definesti coincidenta clar, matematic, si cineva te va ajuta sa ii calculezi probabilitatea.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Electron

Citat din: infinit din Aprilie 14, 2010, 12:27:34 PM
offfff Electron, cat nu imi plac polemicile.
"Polemica" e un termen cu oarecare conotatii negative. Eu prefer "discutiile argumentate" (rational, daca se poate).

Citatcea de-a 7a nu este inventata de mine. Eu cred ca tu vorbesti in necunostinta de cauza afirmand inventarea. Nu iti pot detalia in ansamblu, dar iti dau exemple care sper ca vor fi indeajuns - vizavi de a 7a: [...]

Ca si a 7a..initiatica... inclusiv in crestinism, iudaism, ortodoxism, islam sau hindu/budism exista metode "initiatice" de ex: meditatia, mantrele, tehnica respiratiei, postul si rugaciunea, etc etc. Sunt multe descinderi din gnosticism/crestinism in martinism sau hermetism (avand la balta cultul lui hermes care descinde direct din vechiul egipt), alchimia islamista timpurie. Etc

Este o ideologie sau stiinta practicanta dezvoltata din sanul dogmelor teoretice. In acest sens o consider a 7a, iar punctul meu de vedere este ca toate sunt una... astfel mergand pe principiul iudaic - cat mai multe puncte de vedere pentru o singura intelegere,
Eu nu am contestat faptul ca exista componente "initiatice" in anumite religii. Nu asta am spus ca ai scos di buzunar. Ce ai scos din buzunar (ceea ce tu numesti "a inventa") este clasarea acestei "a 7-a religii majore" ca atare. Daca insa clasificarea asta se bazeaza pe niste surse concrete, ar trebui sa le prezinti sa le vedem si noi.

Citataplic in sensul: toate tehnicile "initiatice" pe un singur punct de vedere: cabala, numerologie, astrologie, meditatie, rugaciune, post, etc... Acum fiecare are corespondent stiintific.
Te rog sa dai corespondentul stiintific al fiecareia.

CitatUite sa luam de exemplul postul, chiar si pentru un ateu. Chimic vorbind, corpul uman este 90% perceptie.
Serios? Si cum defineste chimia conceptul de "perceptie"? Si cum masoara chimia procentul de "perceptie" din corpul uman?

CitatTot chimic vorbind perceptia noastra este alterata (in mod pozitiv sau negativ) in functie de modul nostru de viata.  Postul ca si infometare pe de o parte slabeste corpul uman, "destupa" perceptia... este cunoscut efectul carnii sau a altor alimente de ex, aici intram deja in medicina traditionala. in fine.
Cum explica chimia alterarea perceptiei? Te rog sa mergi pana la capat cu exemplele concrete, ca sa inteleg ce vrei sa spui.

CitatDupa un post de 40 zile, corpul ca si "perceptie" este alterat semnificativ. Astfel simti si privest lucruri diferit in jurul tau.
Ceva exeplu concret?

CitatCe incerc sa zic ca se poate da si o explicatie stiintifica chiar daca nu una complet satisfacatoare.
Tu poti sa zici acest lucru, dar pana nu dai si argumentele de rigoare nu prea are relevanta.

CitatCea de 7a exista de cand umanitatea si este practica teoriei. Celelalte 6 sunt teorii, sunt cai. In acest sens toate celelalte gen "vrajitorie, magie, etc" tot dintr-a 7a fac parte. Solomon este recunoscut drept cel mai mare exorcist si unul dintre cei mai mari vrajitori de exemplu.
Cu atat mai mult nu vad pertinenta clasificarii celei de-a 7-a ca fiind "religie majora" ca si celelalte 6.


e-
Don't believe everything you think.

Udar

#27
Citat din: Emil Stanciu din August 07, 2012, 06:58:12 AM
TEORIA INFINITA este o lucrare de astrofizică, din categoria G.U.T. (Grand Unification Theory), de natură CONCEPTUALĂ, de mare întindere, autor Inginer Emil STANCIU, creată în perioada 1973- 2005, în diferite forme !...
Este în formă de manuscris :Teoria Infinită Integrală, 5 volume 1094 pagini,
                                     Teorii rezumate îîn  mărimi de 50-200 pag.
                                     Teorii de nivel sistemic inferior : Teoria Apariţiei Vieţii -200pg ,T.Reelativităţii Infinite 100p
Teoria Sensurilor şi Câmpurilor în lucru, şi Multe alte teorii de nivel în lucru!...
                                     "A ZECEA PLANETĂ SOLARĂ" roman S.F. depre a zecea panetă din Sistemul Solar , pe care am numit-o Mela cu satelitul Crysa, aflată diametral opus faţă de Soare, pe aprox. orbita Terei, este DEXTROGIRĂ
adică rotaţia spre stânga (Tera este Levogiră- Spre dreapta) având REGN BIOCOMPLEX DEXTROGIR.  TOT OAMENI. dar VIAŢA lor are la bază 20 acizi nucleici dextrogiri, noi avem 20 levogiri ! Nu pot trăi pe Pământ, şi nici noi la ei !..
Sunt mai evoluaţi ca noi !..  Deasemeni, am în lucru un site : www.teoria.infinită.com]=http://=http://www.teoria.infinit]www.teoria.infinită.com www.teoria.infinită.com]http://www.teoria.infinit]www.teoria.infinită.com -în formă rezumată , adresa pe
calculator , engleză : C:\Documents and Setting\cristina.DARKEDITION.011\Desktop\www.teoria.infinita.com
Pentru cei interesaţi, ofer contra cost copii xerox manuscris alb-negru ,color cu plata in avans,în CONTUL Special :
RO 12 BPOS 1200 914 7971 RON 01 -fără pauze! sau prin mandat poştal pe adresa Emil STANCIU  STR.Muşeţelului nr2
Bloc J6   sc2 et2 ap9 mun CĂLĂRAŞI, jUD. CĂLĂRAI 8500-ROMANIA Adresa: emill.stanciu@yahoo.com
Tel mobil +40 721 627 688 pentru mesaje!
Teoria infinită,este oteorie unificatoare, în care INFINITUL este prezentat sistemic , dul la nival MAXIM, format din două existenţe :ENERGIA-existenţă sistemică dinamică şiSPAŢIUL -existenţă nulă,neutră numită i GOL!
Mai multe,  intraţi pe site !.. Nu se tipăreşte din lipsa finanţării!.. Aştept sponsorizare în contl de mai sus sau prn mandat poştal !!  cereri pe adresa  emill.stanciu@yahoo.com    voi intra si aici !...


Criza mare si la carti........Nu pot accesa link-ul. :o

ariel55

#28
Domnule Emil Stanciu, aflu urmatoarele:

Citat1.mentionez din capul locului ca nu am decat un singur lucru in comun cu stiintele exacte, respectiv: scepticismul
2.am 27 de ani si abia acum incep .
3.Eu mi-am pierdut 15 ani citind si analizand, pe cat posibil direct de la sursa orice document antic
4.Sunt ghidat de 3 reguli numai, culmea e ca vin din religie:

1. daca iti scapa ceva iti scapa tot (Iisus in evanghelia dupa Toma (nag hammandi)
2. Dzeu a creat omul. Omul a creat dumnezei. (ev dupa Filip)
3. Nu crede nimic pana nu simti tu insuti. (nu mai stiu care a zis).

5.PS: scuze pt typos si greseli de gramatica. mi-e lene
6.TEORIA INFINITA este o lucrare de astrofizică, din categoria G.U.T. (Grand Unification Theory), de natură CONCEPTUALĂ, de mare întindere, autor Inginer Emil STANCIU, creată în perioada 1973- 2005, în diferite forme !...
7.Pentru cei interesaţi, ofer contra cost copii xerox manuscris alb-negru ,color cu plata in avans

Aflu din postarile Dvs ca:
A.Nu aveti nimic in comun cu stiinta-ma intreb atunci, ce cautati in acest forum?  ???
B. Aveti 27 de ani si "ati pierdut 15 ani numai citind si analizand. De admirat!- Facem o scadere si reusiti sa ne uimiti prin precocitate.
C. Ca din pacate sunteti ghidat in viata numai dupa trei reguli.-Cam putine.... :-[
D. Ca va este "lene"-ma intreb in acest caz cum ati reusit sa studiati atat de mult?  :o
E. Ca sunteti Inginer si ati inceput sa lucrati la teoria dumneavoastra inainte sa va nasteti....1973!Sunteti dragutz sa faceti o mica scadere-banui ca la Politehnica ati dat examen la adunare si mai ales la scadere(am vazut ca stiti sa adunati 444+444=888 triplu infinit rotit la 90 de grade)
F. La final, inteleg ca sunteti in cautare de bani....pentru ce ?Nu stiu... :'(Nu cred ca este locul cel mai nimerit ales.

Constatand ca sunteti unul din romanii nostri "verzi", care ne fac ziua mai luminoasa, va recomand sa il contactati pe un alt corifeu al stiintei: Dipl.Ing.Dan Preda (adica dansul, cum se vede are si diploma fiind chiar si inginer).Veti ramane uimit sa constatati ca el este "negu" si dumneavoastra "alb" .Dansul este o alta somitate in domeniu, lovind toate religiile lumii de nulitate! A dezvoltat "The fundamental Universe Project" , il puteti contacta pe sit-ul domniei sale: http://www.thefundamentaluniverse.ro/
Sunt ferm convins ca din doua teorii epocale va iesi la suprafata adevarul.Sincer, pe acest forum, va pierdeti din timpul dumneavoastra pretios. Cu domnul Preda , cred ca veti reusi sa aveti schimb de idei mult mai productiv decat cu noi.
In partea de matematica cred ca veti avea un ajutor pretios, daca, veti apela la domnul Abel Cavasi, un dedicat al domeniului.Pe dansul il puteti contacta la: http://abelcavasi.blogspot.com/

Al dumneavoastra , cu stima pentru tot efortul de a ne deschide ochii, ramanand totusi la concluzia ca, vara asta este mult prea calda...42 grd in sudul Romaniei si prea lunga....

Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

Electron

Emil Stanciu / infinit, bine ai revenit. Ai de gand sa raspunzi la intrebarile ramase de la precedenta ta incarnare pe forum?

Citat din: Emil Stanciu din August 07, 2012, 06:58:12 AM
TEORIA INFINITA este o lucrare de astrofizică, din categoria G.U.T. (Grand Unification Theory), de natură CONCEPTUALĂ, de mare întindere, autor Inginer Emil STANCIU, creată în perioada 1973- 2005, în diferite forme !...
Cand ai mintit, autnci cand ai afirmat ca ai 27 de ani, sau acum, cand afirmi ca ai creat teoria asta incepand din 1973?

Citat"A ZECEA PLANETĂ SOLARĂ" roman S.F. depre a zecea panetă din Sistemul Solar , pe care am numit-o Mela cu satelitul Crysa, aflată diametral opus faţă de Soare, pe aprox. orbita Terei, este DEXTROGIRĂ
adică rotaţia spre stânga (Tera este Levogiră- Spre dreapta) având REGN BIOCOMPLEX DEXTROGIR.  TOT OAMENI. dar VIAŢA lor are la bază 20 acizi nucleici dextrogiri, noi avem 20 levogiri ! Nu pot trăi pe Pământ, şi nici noi la ei !..
Sunt mai evoluaţi ca noi !..
Mirobolant.

CitatDeasemeni, am în lucru un site : [...], adresa pe calculator , engleză : C:\Documents and Setting\cristina.DARKEDITION.011\Desktop\www.teoria.infinita.com
Asta e de-a dreptul genial! Bravo!

CitatPentru cei interesaţi, ofer contra cost copii xerox manuscris alb-negru ,color cu plata in avans,în CONTUL Special : [...] sau prin mandat poştal pe adresa Emil STANCIU  [...]
Glumesti, nu-i asa? Tu chiar nu ai citit normele acestui forum?

CitatTeoria infinită,este oteorie unificatoare, în care INFINITUL este prezentat sistemic , dul la nival MAXIM, format din două existenţe :ENERGIA-existenţă sistemică dinamică şiSPAŢIUL -existenţă nulă,neutră numită i GOL!
Mirobolant.

CitatMai multe,  intraţi pe site !..
Intram, daca ne dai adresa corecta.

CitatNu se tipăreşte din lipsa finanţării!.. Aştept sponsorizare în contl de mai sus sau prn mandat poştal !! 
Asteapta.


e-
Don't believe everything you think.