Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

RaduH

Creat de RaduH, Martie 28, 2010, 07:49:52 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

RaduH

Buna eu sunt RaduH. Spre deosebire de marii de pe aici care sunt cam fizicieni sadea, eu sunt doar un inginer mecanic. In plus sunt cam si ce zice electron dar se pare ca am reusit sa respect cat de cat regulile, poate si cu indulgenta din partea lor.

Electron

Don't believe everything you think.

RaduH

Chiar ca pe bune si sincer. Chiar ca nu cred ca inteleg cata fizica intelegeti voi. Chiar ca daca citesc de Big Bang ma gandesc ca sunt chiar tampit efectiv. Am citit ceva de genu ca tot spatiul meu tridimensional poate fi considerat o suprafata intr-un spatiu cu patru dimensiuni. Chiar ca la genul acesta de matematica ma consider chiar "bota" si chiar o declar.

RaduH

O alta problema a mea era ca nu intelegeam ce oi putea sa fiu din punct de vedere religios.
Se pare ca am inteles in sfarsit ca sunt de fapt un agnostic.
Din pacate mai am un agnosticism referitor la imposibilitatea obtinerii unui randament supraunitar.
Din moment ce m-am declarat agnostic in aceasta problema e posibil sa nu reusesc nimic in viata mea cu o singura exceptie. Laserul Gros. E chiar singura data cand m-am dat cu ceea ce consider eu ca ar fi o "religie". Din acest motiv e posibil sa fie chiar singura mea reusita.