Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Chimistul - membru al forumului

Creat de chimistul, Martie 03, 2010, 08:46:00 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

chimistul

Salutare!

Ma bucur ca sunt membru al acestui forum si imi exprim bucuria incercand sa ajut pe cat posibil pe cei pasionati de chimie unde pot pune si eu umarul. De profesie inginer chimist, (specializare in biochimie si tot ce tine de sinteza prin fermentatie si extracte din plante) cu un masterat in tehnologii de extractie din plante la ora actuala lucrez intr-o fabrica de amoniac unde gasesti o imensitate de fenomene fizice si chimice cu care ai de a face zilnic si trebuie sa gasesti solutii pe masura provocarilor. Incerc sa raspund celor care iubesc chimia (si nu numai dar in special) si speram ca sa ajunga oameni care sa puna umarul la ridicarea acestei tari prin munca si cercetare. Tara mai are nevoie si de ingineri si profesori nu numai avocati notari si politicieni! ;D   

Adi

Ne bucuram sa te avem pe forum. Eu unul am invatat multe de la tine si stiu ca si la multe probleme de chimie de la elevi s-a gasit raspuns datorita tie.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

chimistul

Multumesc!

O sa incerc sa raspund cand stiu sau sa dau o solutie daca pot!