Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Liceu in Marea Britanie (sau alfel spus:"Ajutati un tip nu prea informat")

Creat de oliver_rosier, Martie 01, 2010, 11:18:32 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

oliver_rosier

Bon,este cam jenant şi sper să nu râdeţi de mine (Imi asum riscul, căci ''numai cel ce caută găseşte'').
Ok,mi-a intrat în creştet o idee care nu mă lasă să dorm nopţile,care mă bântuie pe oriunde mă duc şi mă roade pe interior, şi anume să-mi iau eu frumos bocceluţa de elev român,absolvent de clasă a opta şi să mă duc la un liceu în Anglia,ţara lui Shakespeare,(prin Londra)dar ca orice alt elev român,indiferent de clasă sunt SLAB INFORMAT.
Ceea ce vă cer este să imi sugeraţi ceva,să-mi daţi un şut in dos (care înseamnă un pas înainte)spre visul meu:
-un program de încredere sau ceva de genul...orice poate constitui un start.
Am căutat pe ''Goagăl'' (cum zice un anume personaj) dar ori sunt eu chior,ori nu ştiu unde să ma uit.Ce-i drep...am găsit vreo 2-3 progrămele,dar care nu fac altceva decât să te integreze în această ''nouă lume'',ori problema mea poate avea mai multe denumiri:lovele,mălai,parai,verzişori sau bani.Programele pe care le+am găsit nu asigură şi costul studiilor,lucru care mă cam scoate din bibilicile mele.
Nu mă înţelegeţi greşit,sunt dispus să plătesc pentru studiile mele dar un procentaj mai micuţ,deci eu caut un fel de program-bursă sau program de burse.
Dacă tot aţi citit aceste 12 rânduri cu tot cu acesta de tocmai îl citiţi 13 şi cu restul în total 16 rânduri daţi-mi şi mie un răspuns.
                                                                            Multe mulţumiri,
                                                                                   Oliver
P.S.:ID-ul meu de Yahoo1 este oliver_lockhart34,iar de Windows Live Messenger oliver:_rosier@hotmail.com

Adi

Salut, ai citit topicul despre studii in Marea Britanie de la noi de pe forum? Se explica acolo si despre cum se poate studia la liceu cu bursa in Marea Britanie.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

oliver_rosier


bbb

Daca mai ai intrebari dupa ce citesti topicul despre UK,nu ezita sa le postezi acolo si iti voi raspunde, in masura in care stiu.