Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Let's Do It Romania

Creat de Zatarra, Februarie 24, 2010, 02:58:51 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Zatarra

Ca o scurta prezentare la acest amplu proiect as putea spune ca ii o idee inspirata dupa LetsDoItEstonia. Proiectul are la baza adunarea a cat mai multi voluntari in ideea ecologizarii intregii tari intr-o singura zi. Voluntarii pot alege felul in care pot ajuta, astfel marindu-se eficienta intregului proiect. Mai multe detalii puteti gasi la site-ul www.letsdoitromania.ro si cred ca merita 5-10 minute din timpul dumneavoastra sa aruncati o privire peste site (pentru a afla mai multe detalii), iar daca nu peste idee, deoarece este una chiar foarte buna (pe plan organizatoric - din punctul meu de vedere).

b12mihai

Este un super proiect si daca chiar va reusi sa adune multi oameni care sa se implice e mare lucru. Intr-un post anterior pe acest forum am mentionat despre miscare - http://www.scientia.ro/forum/index.php?topic=658.msg30264#msg30264 .
Fiecare are scopul lui in lumea asta nebuna.

Zatarra

Am aflat cam tarziu ca si tu ai mentionat despre proiect si nu puteam sa dau edit astfel ca l`am lasat asa.. si oricum se potriveste mai mult aici la : Romania

b12mihai

Nu e nici o problema. Chiar e mai bine aici la Romania, numai ca eu cand postasem nu gaseam acest loc ;D
Fiecare are scopul lui in lumea asta nebuna.

palcuiealex

Pentru ca a astazi a fost ziua "Z", vreau sa va intreb: cum a fost organizarea in judetul in care ati participat ?

Va pot da niste detalii, in judetul Valcea, unde am fost in echipa de organizare:
- 350 de voluntari in municipiul Rm. Valcea
- 1095 de voluntari in tot judetul Valcea
- am strans peste 300 de metri cubi de gunoaie.
Si inca adunam  :)

Adi

Felicitari! Si eu vreau sa stiu cum a fost organizata in Romania aceasta colectare masiva de gunoaie!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro