Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Teoria unificarii a tot ce exista, protejata la ORDA de un inginer roman.

Creat de woodycad, Decembrie 18, 2009, 01:57:24 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

valangjed

Domnule Preda , am citit cate ceva din teoria matale dar nu am timp sa o vad pe toata.Ideea cu ADN mi-a venit mie , asa deodata , fiind singura structura elicoidala pe care o cunosc.
Acum nu inteleg o chestie pe site-ul tau , daca teoria ta se bazeaza pe ceea ce spune Nassim Haramein , unde este aportul tau la aceasta teorie?Poate esti vre-un Procopiu , si ai descoperit teoria inaintea lui Nassim Haramein!Totusi in alte tari se vorbeste de magnetolul Bohr , nu de magnetolul Bohr-Procopiu.
Revenind la subiect , ai fost intrebat pe acest forum multe lucruri , la care nu ai raspuns , asta denota o abordare superficiala a subiectului.Ajung sa ma intreb daca chiar vrei sa-ti sustii teoria.

P.S. Stiu ca Einstein s.a. nu au fost intelesi la inceput dar asta nu inseamna ca teoria lor nu a fost valida.Poate si teoria ta va fi acceptata de lumea stiintifica dar ma indoiesc.
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

Mishulanu

Woodycad, in Fundamentul Universului pagina 9, e un tabel in care spui ca particula fundamentala descoperita de tine are frecventa 10^43 Hz, raza 10^-33 cm, si viteza 10^10 C. Imi poti spune prin ce calcule ai ajuns la aceste valori, sau este secret?

Electron

Citat din: Mishulanu din Decembrie 30, 2009, 04:20:38 PM
[...] are frecventa 10^43, raza 10^-33 si viteza 10^10.
Mishulanu, aceste valori fara unitati de masura nu au nici o semnificatie. Pune macar unitatile din tabelul pacaliciului, acolo unde sunt date. ;)

e-
Don't believe everything you think.

Electron

Don't believe everything you think.

Mishulanu

Am gasit cateva randuri foarte interesante din cealalta lucrare a lui Woodycad, Legea Creatiei, chiar la sfarsit, in penultima pagina. In afara de faptul ca a vorbi despre tine la persoana a III-a este cel putin ciudat, fraza urmatoare elucideaza cunostintele despre fizica ale domnului Woodycad:
Citat"[...] Atunci a constientizat ca fara cunostinte complexe de fizica si matematica, fara sa cunoasca Teoria Relativitatii Generalizate, fara sa cunoasca nimic din Teoria M, a superstringurilor, etc, a realizat Unificarea... s-a cutremurat. [...]"

Ce inteleg eu de aici este ca fara sa cunoasca nimic din nici o teorie care sa aiba legatura cu fizica, Woodycad a unificat aceasta lipsa de cunostinte intr-o mare teorie fundamentala.  :o Ma cutremur si eu in fata acestei enormitati.

Adi

Wow, ce continuare ...

Si iata cum a continuat si la Stiinta.info. A raspuns intrebarilor de stiinta cu aceasta ... poezioara.

Citat din: woodycad
Musculite se aduna
Muscand tare-un elefant,
El din trompa nici nu suna
Ci devine ...elegant...

Cred ca asa ne-ar zice si noua.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

valangjed

Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

woodycad

Citat din: valangjed din Decembrie 30, 2009, 02:38:05 PM
Domnule Preda , am citit cate ceva din teoria matale dar nu am timp sa o vad pe toata.Ideea cu ADN mi-a venit mie , asa deodata , fiind singura structura elicoidala pe care o cunosc.
Acum nu inteleg o chestie pe site-ul tau , daca teoria ta se bazeaza pe ceea ce spune Nassim Haramein , unde este aportul tau la aceasta teorie?Poate esti vre-un Procopiu , si ai descoperit teoria inaintea lui Nassim Haramein!Totusi in alte tari se vorbeste de magnetolul Bohr , nu de magnetolul Bohr-Procopiu.
Revenind la subiect , ai fost intrebat pe acest forum multe lucruri , la care nu ai raspuns , asta denota o abordare superficiala a subiectului.Ajung sa ma intreb daca chiar vrei sa-ti sustii teoria.

P.S. Stiu ca Einstein s.a. nu au fost intelesi la inceput dar asta nu inseamna ca teoria lor nu a fost valida.Poate si teoria ta va fi acceptata de lumea stiintifica dar ma indoiesc.


Nu se bazeaza decat pe observarea atenta a realitatilor, baza Nassim...de unde asta?
Unii inteleg unii nu.....nu pot fi inteles de toata lumea, firesc nu-i asa?
Daca vrei este vorba de un altfel de intelegere, este vorba de intensificarea ascultarii mecanismului proprioreceptor.
Am spus si o repet, sunt doar mult mai atent decat voi la detalii, nu am veleitati...genialitatea nu ma caracterizeaza...
....este cea mai socanta descoperie, prin simplitate....adica este atat de simpla chestiunea incat depaseste chiar puterea de imaginatie a oricarui om ce a citit o carte...

Atentie, toate religiile lumii vorbesc de o poarta, despre o frontiera. Dincolo nu trec decat aceia care au avut un comportament asa si pe dincolo....
Niciuna nu spune ca trebuie sa citesti carti ale stiintei ca sa ai acces, sa treci ...dincolo.
In momentul in care treci dincolo ai inteles mecanismul creatiei Universului, acum stii cine este Creatorul, ai ajuns la el.
Este pur si simplu vorba de constientizarea si intelegerea Fundamentului Universului.

Repet, nu pot face pe nimeni sa inteleaga, toata intelegerea vine din interiorul fiecaruia.
Eu sadesc doar mecanismul declansator...



woodycad

Citat din: Mishulanu din Decembrie 30, 2009, 04:20:38 PM
Woodycad, in Fundamentul Universului pagina 9, e un tabel in care spui ca particula fundamentala descoperita de tine are frecventa 10^43 Hz, raza 10^-33 cm, si viteza 10^10 C. Imi poti spune prin ce calcule ai ajuns la aceste valori, sau este secret?

Misuleanule,

  te faci ca nu stii sa citesti?...
Particula fundamentala descoperita de mine....?
Numai fizicieni frustrati cauta ceva ce nu vor descoperi niciodata.....!


woodycad

Citat din: Electron din Decembrie 30, 2009, 05:19:23 PM
Citat din: Mishulanu din Decembrie 30, 2009, 04:20:38 PM
si viteza 10^10 C.
Wow!  :o  Si eu sunt curios cum explica pacaliciul Daniel Preda aceasta valoare!


e-

Este suficient sa fii documentat, sa studiezi lucrari de specialitate! (Ph.D., colaborator Nasa)

Agurida curioasa
Nici macar nu studiaza
Daca ar face-o putinel
Ar intelege.... nitel!

 pentru ignorarea cererii de a da aduce dovezi pentru acuzele facute

Electron

Pacaliciule Daniel Preda, daca in urmatorul mesaj nu aduci probe care sa sutina acuzatiile cum ca eu am emis aberatii in aceasta discutie, sau ca alternativa, sa-ti retragi acele acuzatii, vei mai urca un nivel de avertisment pe acest forum.

e-
Don't believe everything you think.

Moderator1

Urarile de sezon ale lui "woodycad" au fost mutate in topicul dedicat acestora.

<M1>

Electron

Citat din: woodycad din Decembrie 31, 2009, 12:28:04 AM
Atentie, toate religiile lumii vorbesc de o poarta, despre o frontiera. Dincolo nu trec decat aceia care au avut un comportament asa si pe dincolo....
Niciuna nu spune ca trebuie sa citesti carti ale stiintei ca sa ai acces, sa treci ...dincolo.
In momentul in care treci dincolo ai inteles mecanismul creatiei Universului, acum stii cine este Creatorul, ai ajuns la el.
Este pur si simplu vorba de constientizarea si intelegerea Fundamentului Universului.
Cu asta pacaliciul Daniel Preda, las si mincinos, dovedeste ca fabulatia sa este de fapt o incercare (penibila) de religie! Din cate vad eu, este vorba de RELIGIA IGNORANTEI. Daca mai continua in acest fel, propun doua lucruri:

1) Sa se schimbe numele discutiei in "Religia Ignorantei, propavaduita de Daniel Preda Georgel"
2) Sa fie exclus pacaliciul Daniel Preda de pe acest forum stiintific pe motiv de intentie de propoavaduire religioasa, pentru care deja avem precedent. (Asta daca nu va fi exclus pentru acuzatiile sale nefondate inainte, desigur).

CitatRepet, nu pot face pe nimeni sa inteleaga, toata intelegerea vine din interiorul fiecaruia.
Eu sadesc doar mecanismul declansator...
"Intelegerea vine din interiorul fiecaruia" ? "Inaltator" de-a dreptul! ::)

Pacaliciule Daniel Preda, esti rugat sa mergi cu asemenea fabulatii in alta parte. Aici te afli pe un forum stiintific.

e-
Don't believe everything you think.

woodycad

Am suficienta putere pentru a face istorie!
Tu esti pregatit?

Sunteti liberi sa faceti ce vreti.....stimabililor?
.....







 pentru acuze nefondate

Electron

Citat din: woodycad din Ianuarie 02, 2010, 01:13:52 AM
Am suficienta putere pentru a face istorie!
Sa vedem cine te crede. Pe aici ai demonstrat ca nu ai puterea sa demonstrezi nimic, nici macar sa discuti serios pe subiecte stiintifice. Cu ignoranta nu se schimba istoria. Dar tu poti sa incerci, daca iti face placere sa fii ridicol. :)

CitatTu esti pregatit?
Suntem pregatiti pentru pacalici ca tine. Esti unul de pe lista, nu esti primul si cu siguranta nu vei fi nici ultimul. ;)

CitatSunteti liberi sa faceti ce vreti.....stimabililor?
Ei bine, ti s-a cerut sa-ti sustii acuzele facute despre "aberatiile mascariciului" (adicatelea eu) cu ceva concret, dar refuzi si sfidezi in continuare si cele mai elementare norme de bun simt. Pentru asta esti moderat, adica nu ti se mai publica mesaje decat cu acordul moderatorilor.

Iti promit ca pana nu vii cu probe pentru acuzatiile aduse, sau ca alternativa, pana nu iti retragi acele acuze cu scuzele de rigoare, nu vei mai posta prea multe pe acest forum.

Spor la fabulat in continuare pein alte parti, pacaliciule Daniel Preda, si rusine sa-ti fie pentru prestatia de pe acest forum.

e-
Don't believe everything you think.