Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Teoria unificarii a tot ce exista, protejata la ORDA de un inginer roman.

Creat de woodycad, Decembrie 18, 2009, 01:57:24 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Adi

Citat din: woodycad din Decembrie 29, 2009, 09:45:48 PM
Citat din: dedeu din Decembrie 29, 2009, 03:55:07 PM
Am uitat, ca de aceea am vrut sa scriu:
agurido
De fapt este agurida: AGURÍDĂ, aguride, s.f. Strugure înainte de coacere, cu gust foarte acru.
Agurido vine de la Carcotasi si cred ca asa o gratulau pe Zavoranca, ca era tot timpul acra.

dd

Este pur si simplu altceva, este o alta perspectiva a realitatii.
Te mai asteptam pe aici, insa nu uita ca.....botanica este o stiinta....
Teoria mea este fundamentul, oricine, in domeniul lui poate "diseca" folosind acest bisturiu.
Proiectul este la inceput, iar unele chestiuni cu siguranta nu vor publice.
Merci pentru detaliera ...aguridei!

Woodycad, ce anume este pur si simplu altceva? Zici ca sensul identificat de dd pentru "agurido" este diferit de ce folosit de tine? Atunci de ce doar ne spui ca nu l-am identificat corect in loc sa il explici tu ce e? Te-am rugat deja si eu, si Electron, sa ne explici ce inseamna "agurido", desi ar fi fost frumos din prima sa nu folosesti termeni ce nu sunt deja definiti sau fara sa ii definesti tu pe loc. Cu toate astea, ai folosit termenul, ai ignorat rugamintea noastra. Noi am fost binevoitori si nu l-am considerat automat o jignire pentru a te bana de pe forum, desi avem puterea asta, ca administratori. Acum dd a facut un efort sa aduca un sens la cuvantul folosit de tine. Si tu zici cu nonsalanta ca nu, nu ala e sensul, dar nici nu spui cu ce sens l-ai folosit.

Nu doar ca nu asa functioneaza stiinta, cu a folosi termeni doar de tine stiuti si cu incaptanare sa nu ii definesti nici cand e clar ca interlocutorul nu a inteles si te roaga sa ii explici la ce te refereai, dar nici societatea reala nu functioneaza asa.

Cand comunici ceva, scopul e sa te inteleaga interlocutorul, prin definitie. Tu insa nu doar ca nu faci un efort sa te exprimi clar, dar pari ca faci un efort sa te exprimi metaforic, incalcit si cumva te simti superior cand vezi ca ceilalti nu inteleg. Dimpotriva, ar trebui sa te simti ca ai ratat in scopul tau de a comunica eficient.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Adi

Citat din: Adi din Decembrie 29, 2009, 09:22:48 PM
Citat din: Electron din Decembrie 29, 2009, 09:16:31 PM
Ia priviti ce am gasit in lucrarea "stiintifica" a pacaliciului Daniel Preda, de la el de pe site, la pagina 37:

CitatIn Romania un profesor de matematica-fizica, dl. Abel Cavasi, de vreo 3 ani studiaza fizica elicoidala, denumirea ii apartine.
-- sublinierea cu rosu imi apartine --

As dori sa stiu, daca poate cineva sa elucideze acest aspect, si anume: Este Abel Cavasi profesor de matematica-fizica ? Minte pacaliciul nostru Daniel Preda? A fost mintit la randul sau de cineva pe aceasta tema?

e-

Din cate stiu eu, Abel Cavasi e autodidact, nu profesor de matematica-fizica. Stiu ca nu ii placea sa intre in tagma oamenilor de stiinta, tocmai ca nu e de acord cu metodele stiintei de astazi. Dar ii dau un email sa il intreb.

Mi-a raspuns Abel Cavasi. Dumnealui a terminat facultatea de matematica, dar nu a predat niciodata matematica nici la liceu nici la universitate, iar in prezent practica o alta meserie. In timpul liber lucreaza la acea teorie matematica a fizicii elicoidale si alte chestii, dar niciodata nu a afirmat ca este profesor. Discutiile cu Dan Preda sunt publice pe blogul lui Abel Cavasi, pentru cine doreste sa le vada.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Electron

Adi, cand Daniel Preda i-a raspuns lui dedeu, nu a negat sensul explicitat de el pentru "agurido", ci se referea la toata fabulatia lui, despre care a scris dedeu in postarea sa mai lunga.

e-

PS: Mulumesc pentru clarificarea chestiunii cu "profesorul". Se pare ca pacaliciul Daniel Preda mai este si mincinos pe deasupra. Rusine sa-i fie!
Don't believe everything you think.

woodycad

Citat din: Adi din Decembrie 29, 2009, 08:52:43 PM
Citat din: woodycad din Decembrie 29, 2009, 02:09:27 PM
Citat din: Adi din Decembrie 29, 2009, 02:22:39 AM
Citat din: woodycad din Decembrie 29, 2009, 01:25:41 AM
Adisorule,

...pai hai sa vorbim de realitate, fie ea ipotetica pentru inceput, nu de notiuni abstracte.

Pai hai sa vorbim de realitate. Mai multi te-am intrebat iar si iar:
- ce aduce nou concret teoria ta fata de teoria oficiala?
- cum verifica asta experimental?

Sunt generale sau te referi la lumina?

Sunt generale. Si ti-am pus eu intrebarea asta o data, Electron o data, Cristi o data, si altii la fel si nu ai raspuns niciodata. Ai evitat cu nonsalanta si acum te prefaci de parca o auzi prima data.

1 - Daca exista o teorie a Unificarii Generalizate, oficiala, eu nu o cunosc.
       - am specificat ca aceasta teorie este de fapt o....realitate, se refera la aceasta, nu abstractizeaza.
       - aceasta teorie a aparut independent, inainte de a studia notiuni de anatomie, zoologie, astronomie, etc.
          (acestea au fost folosite pentru ....verificare, iar pana in acest moment verifica totul)
          Cea mai interesanta a fost unificarea religiilor, asta chiar m-a pus pe ganduri..., unificasem totul.
2 - Ai deja un experimente mai sus, cate vrei..?...sunt infinite....problema este ca nu le vezi!

   Atata timp cat nu esti in stare sa postezi cum arata fizic, geometric, ipotetic, imaginar, un fascicul de lumina nu ai nici o sansa sa intelegi.
   Nici electron nu stie cum arata unul....coerent.
Nu ati inteles ca, lucrand cu efecte, nu puteti descrie realitati.
Atunci cand mentalul vostru va incerca sa descrie realitati, fie chiar ipotetice, astfel incat sa produca efecte similare fizicii cunoscute, veti incepe sa intelegeti.
  Pana atunci, ciorchinele + agurida , nu au nici o sansa sa ....faca un desen tehnic la un fascicul de lumina.

Stimati domni, nu puteti face un simplu desen, al unui fascicul de lumina, din care sa deduc lungimea de unda!
Este ridicol pentru ca.... nu vi-l puteti imagina....!

Adi

Citat din: Electron din Decembrie 29, 2009, 10:24:57 PM
Adi, cand Daniel Preda i-a raspuns lui dedeu, nu a negat sensul explicitat de el pentru "agurido", ci se referea la toata fabulatia lui, despre care a scris dedeu in postarea sa mai lunga.

Poate nu am inteles eu bine ce a zis. Atunci e vina lui ca nu s-a exprimat clar. Si deci tot e valabil ce am zis: ca nu doar ca nu depune efort sa se exprime clar, dar parca face din asta un scop in sine, de a nu se exprima clar si apoi a se simti superior celor care nu inteleg ce zice el.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Electron

Citat din: woodycad din Decembrie 29, 2009, 10:41:32 PM
   Atata timp cat nu esti in stare sa postezi cum arata fizic, geometric, ipotetic, imaginar, un fascicul de lumina nu ai nici o sansa sa intelegi.
   Nici electron nu stie cum arata unul....coerent.
Pai ce relevanta are daca stiu sau nu? Eu te-am intrebat ca sa explici o realitate observata pe baza aberantei tale fabulatii elicoidale. Nu poti face asta decat daca eu stiu cum arata un fascicul coerent (de ce coerent, cand eu te intreb despre unul polarizat ??) de lumina? Asta e argument circular, si e invalid logic: ca sa intelegi ce trebuie sa explic, trebuie sa stii dinainte ceea ce trebuie sa-ti explic. Esti ridicol, pacaliciule Daniel Preda! (Ah, si mai esti si mincinos pe deasupra...)

CitatNu ati inteles ca, lucrand cu efecte, nu puteti descrie realitati.
Polarizarea luminii este o realitate. Poti sa o explici cu fabulanta ta aberatie elicoidala? Se pare ca nu poti ...

CitatAtunci cand mentalul vostru va incerca sa descrie realitati, fie chiar ipotetice, astfel incat sa produca efecte similare fizicii cunoscute, veti incepe sa intelegeti.
Asta e buna! Realitati ipotetice! Bravo! Pacaliciul las si mincinos, Daniel Preda, ne propavaduieste acum despre realitatile ipotetice. :D :D :D

CitatPana atunci, ciorchinele + agurida , nu au nici o sansa sa ....faca un desen tehnic la un fascicul de lumina.
Multumesc pentru compliment! Si totusi, de ce e conditionata capacitatea ta de a explica ceva, de capacitatea mea de a face "un desen tehnic la un fascicul de lumina" ? :D :D :D

CitatStimati domni, nu puteti face un simplu desen, al unui fascicul de lumina, din care sa deduc lungimea de unda!
Pai la ce-ti trebuie un simplu desen, din care sa deduci lungimea de unda? Eu te-am intrebat despre polarizarea luminii, care este un fenomen real, ce se produce pentru orice lungime de unda. Daca tu crezi ca avem nevoie de dovezi ale incometentei tale in domeniu, te inseli. Ai dat destule pana acum. Cum crezi ca ai ajuns pacaliciul las si mincinos al acestui forum? :D :D

CitatEste ridicol pentru ca.... nu vi-l puteti imagina....!
Ce este ridicol? Bietul fascicul de lumina? Ce vina are el? :D

e-

PS: Reiau noua mantra a pacaliciului Daniel Preda:
Citat din: woodycad din Decembrie 29, 2009, 03:03:39 PMFa-mi un desen, ca-s greu de cap....

Don't believe everything you think.

woodycad

Misuleanule,

Daca te-ai fi documentat, asa cum am mentionat in primul post, cu siguranta aveam o baza de discutii.
Daca citesti teoria mea ai aceasta scara acolo, insa poti gasi documentatie amanuntita.
Conform acelei sacari Big-Bang are pentru mine o alta interpretare, eu ii spun una de bun simt.
Eschiva nu-mi place dar cand risc sa nu fiu inteles....evit, de asta am insistat sa avem aceeasi baza de discutii, chiar daca nu erai de acord cu aberatiile......
Adu-mi aminte sa-ti raspund la intrebare, dupa ce citesti primele pagini din FU.(chiar daca treci dincolo de cele 50 pagini )
Nu sunt dator la nimeni....sunt doar unii care cred asta!

mercur

woodycad, dacă înlocuieşti scrumiera cu o tablă, în experimentul tău, ce obţii...ce se întâmplă?

woodycad

Electronutule,

mai mama, nu ai imaginatie inteleg, dar .....macar din ce ai citit si tu prin carti....
Deseneaza-mi, sunt greu de cap....cum arata un fascicul de lumina.

Raspunsurile mele se leaga direct de capacitatea ta de a intelege.
Limbajul realitatii, virtuale sau nonvirtuale, nu-l intelegi.....doar pentru ca nu-l exersezi.

O sa iti ia timp pana o sa intelegi ca aberatiile pacaliciului sunt fundamentul aberatiilor mascariciului.
Astept aberatiile tale .....despre cum ai inteles tu ca arata un fascicul de lumina.

Am suficienta putere pentru a scrie istorie.
Tu esti precatit?

Adi

woodycad, noi credem ca e fasciculul de lumina asa cum il descrie stiinta oficiala, care stiinta pana acum a avut succese clare: a construit lasere, a construit fascicule de raze X, de raze gamma si asa mai departe. Tu trebuie sa ne explici ce zice teoria oficiala, ce zice teoria ta, care este diferenta intre ele, ce aduce nou teoria ta, de ce cea oficiala e gresita si e nevoie de a ta, de ce e a ta corecta, si cum ai testat-o pe a ta experimental. Tu trebuie sa faci astea, tu ai datoria asta fata de noi, noi nu avem nici o datorie fata de tine!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

woodycad

Citat din: mercur din Decembrie 29, 2009, 11:30:32 PM
woodycad, dacă înlocuieşti scrumiera cu o tablă, în experimentul tău, ce obţii...ce se întâmplă?


Am introdus un disc aluminiu 0.5mm peste bobina sau sub scrumiera.
Efectul este identic.
Daca il pun imediat sub sfera, logic, o franeaza nea Eddy.....
Altceva, pe acest experiment, nu am mai incercat.
Am specificat ca nea Eddy are influenta mica.
Efectele sunt preponderent interactiuni magnetice.

woodycad

Citat din: Adi din Decembrie 30, 2009, 12:03:24 AM
woodycad, noi credem ca e fasciculul de lumina asa cum il descrie stiinta oficiala, care stiinta pana acum a avut succese clare: a construit lasere, a construit fascicule de raze X, de raze gamma si asa mai departe. Tu trebuie sa ne explici ce zice teoria oficiala, ce zice teoria ta, care este diferenta intre ele, ce aduce nou teoria ta, de ce cea oficiala e gresita si e nevoie de a ta, de ce e a ta corecta, si cum ai testat-o pe a ta experimental. Tu trebuie sa faci astea, tu ai datoria asta fata de noi, noi nu avem nici o datorie fata de tine!

Pai deseneaza fascicolul, asa cum il vede stiinta....ce mai astepti!...ce nu intelegi?

Eu am datoria sa va fac sa intelegeti primii, ca romani, ce se intampla!
Scopul scuza mijloacele!
Iar tu ai o singura datorie... sa intelegi printre primii....sa gandesti altfel, pur si simplu!

Stiinta oficiala studiaza efecte, interactiuni, etc....nu realitati.
Aceasta doar imi confrma teoria, ca metoda proiectiva de studiu a fenomenologiei.
Repet, 2 luni mi-au trebuit inteleg si sa accept realitatea.
Tu vrei sa intelegi astazi?

O singura fisura are teoria, l-am facut pe Abel Cavasi ...profesor....el era doar absolvent...

...asadar deseneaza fascicolul, asa cum il vede stiinta....


Adi

woodycad, tu nu intelegi ca tu trebuie sa ne arati noua ca teoria ta e corecta si ca are anume o diferenta fata de teoria oficiala si ca intelegi teoria oficiala? Tu trebuie sa ne arati noua teoria oficiala sa ne arati ca o intelegi. Pana acum ne-ai aratat ca nu ai habar ce zice stiinta si ca te rogi de noi sa iti aratam cum e stiinta. Tu trebuie sa ne arati cum e stiinta oficiala si cum e teoria ta si care e diferenta intre ele si de ce e gresita teoria oficiala si de ce e buna a ta.

De cate ori sa ma repet?

Deci ca sa raspund la intrebarea ta: ce astept eu? Astept sa spui tu ce zice teoria oficiala! Noi te-am intrebat sa spui ce zice teoria ta despre diverse fenomene si nu ai zis nimic.

Ai o putere extraordinara de perseverenta in prostie. Ti se spune clar ca nu spui nimic cand vorbesti, doar abureli, ti se spune clar cum functioneaza stiinta, ti se spune clar ca provocarea de a arata ca intelegi stiinta e la tine, nu la noi, la fel ca de ce e gresita, la fel ca de ce e buna a ta si tu nu si nu, tu nu raspunzi la nici o intrebare a noastra dar vrei sa iti explicam noi tie stiinta oficiala. Crezi ca suntem prostii tai?

Eu unul am obosit. Iar si iar sa iti repet atatea lucruri. Eu am datoria fata de cititorii nostri sa nu ai tu ultimul cuvant. Tu in schimb nu ai nici o datorie sa explici intai la romani. Stiinta nu e romaneasca. Stiinta e universala.

Incepi sa ma obosesti. Cate minute am petrecut azi tot raspunzandu-ti tie, repetandu-ma iar si iar, vorbind parca cu un surd? Te rog las-o mai moale cu aberatiile tale de mesaje pe forumul asta.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Adi

Citat din: woodycad din Decembrie 30, 2009, 12:41:08 AM

O singura fisura are teoria, l-am facut pe Abel Cavasi ...profesor....el era doar absolvent...
...asadar deseneaza fascicolul, asa cum il vede stiinta....

O teorie nu consta in a descrie corect profesiunea unui om, ci in a descrie Universul. Ce ai scris tu in acel document nu e teorie stiintifica. Ce ai scris tu despre Abel nu face parte din teoria ta. Asadar teoria ta nu are nici o fisura din acest punct de vedere! Teoria ta nu are nici o fisura din nici un punct de vedere, pentru ca teoria ta ... nu exista! Este doar filosofie si idee. Am repetat asta iar si iar. Pana cand sa ma mai repet?!
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Electron

Citat din: woodycad din Decembrie 29, 2009, 11:49:31 PM
Electronutule,

mai mama, nu ai imaginatie inteleg, dar .....macar din ce ai citit si tu prin carti....
Daniel Preda, nu-ti dai seama cat de penibil esti sa ceri niste reprezentari grafice pe care deja le-ai respins ca fiind incorecte, deoarece vin din stiinta oficiala care se bazeaza pe proiectii si sectiuni? Tu esti cel care pretinde ca are o descriere reala, hai sa o vedem. La ce-ti trebuie descrierea "incorecta"? Sau asta e o tactica de pacalici, pe care vrei sa o implementezi la noi pe forum? Fie cum vrei tu, pacaliciule Daniel Preda.

CitatDeseneaza-mi, sunt greu de cap....cum arata un fascicul de lumina.
Daca esti greu de cap, un desen nu o sa te ajute la nimic. Ia si studiaza putin, asa poate o sa te mai luminezi. :)

CitatRaspunsurile mele se leaga direct de capacitatea ta de a intelege.
Capacitatea mea de a intelege? Adica teoria ta poate explica realitatea (pe intelesu oricui, sa nu uitam! ::) ) numai daca un anonim de pe internet cu alias "Electron" are o capacitate de intelegere suficienta? :D :D :D Nici nu stiam ca sunt asa o parte integranta din aberatiile tale. :) :) :) Oricum ca pacalici al forumului esti tare de tot.  ;D

CitatLimbajul realitatii, virtuale sau nonvirtuale, nu-l intelegi.....doar pentru ca nu-l exersezi.
Da, desigur. Realitatea virtuala este la fel de relevanta precum Inorogul Roz Invizibil. Poate il descri si e el cu fabulatiile tale elicoidale aberante. :D :D :D

CitatO sa iti ia timp pana o sa intelegi ca aberatiile pacaliciului sunt fundamentul aberatiilor mascariciului.
Ia stai! Pana acum pe mine m-ai facut "mascarici", apelativ pentru care iti multumesc, desigur. Dar acum vorbesti despre "aberatiile mascariciului" ? Care sunt acela, pacaliciule? Te anunt ca daca nu raspunzi la asta, vei urca un nivel de avertisment oficial pe acest forum. Acuzatiile gratuite nu sunt acceptate pe aici, mai ales de la mincinosi de teapa ta.

CitatAstept aberatiile tale .....despre cum ai inteles tu ca arata un fascicul de lumina.
Astepti aberatiile mele? Adica ma acuzi de aberatii la viitor? Asta e "buna"! (Dar foarte caracteristica celor fara integritate intelectuala). Pentru asa ceva vor exista consecinte.

Citat din: woodycad din Decembrie 30, 2009, 12:41:08 AM
Pai deseneaza fascicolul, asa cum il vede stiinta....ce mai astepti!...ce nu intelegi?
De ce tot insisti pe asta? Teoria ta nu are puterea de a explica nimic de la sine? Fascinant! :D :D :D

CitatEu am datoria sa va fac sa intelegeti primii, ca romani, ce se intampla!
Chiar, parca ziceai ca nu ai nici o datorie fata de nimeni! Iti place sa te contrazici, ca sa poti apoi sa o intorci ca la Ploiesti oricand? Buna tactica de pacalici, dar cam penibila pe un forum stiintific. Iar daca tu consideri ca ai aceasta datorie, atunci incepe sa explici, Daniel Preda, ceea ce ai fost intrebat. Se pare insa ca nu ai aceasta putere, decat din vorbe de auto-proslavire. Apropo, despre cum sa te deosebim de sarlatani nu ai raspuns ... Chiar nici asta nu poti?  :'(

CitatScopul scuza mijloacele!
Si care este scopul tau? Sa fii pacaliciul acestui forum ai reusit deja, Daniel Preda. Ai dovedit in plus ca esti las, ca esti inconstient (nu sti nici macar unde te aflii) si mincinos pe deasupra. Astea sunt "mijloacele" necesare pentru scopul tau?

CitatIar tu ai o singura datorie... sa intelegi printre primii....sa gandesti altfel, pur si simplu!
Ca sa vezi! Dintr-o data avem datorii fata de pacaliciul Daniel Preda, care nu are putere sa explice nimic, pana nu i se deseneaza niste lucruri irelevante pentru aberatiile sale fabulande, conform propriilor afirmatii. La ridicol nu te intrece nimeni, Daniel Preda!

CitatStiinta oficiala studiaza efecte, interactiuni, etc....nu realitati.
Iar pacaliciul Daniel Preda este un mincinos nerusinat. Daca chiar nu stii ce studiaza stiinta oficiala, macar taci sa nu te faci de ras. ;)

CitatAceasta doar imi confrma teoria, ca metoda proiectiva de studiu a fenomenologiei.
Cu alte cuvinte minciunile iti confirma fabulatiile? Bravo! ::)

CitatRepet, 2 luni mi-au trebuit inteleg si sa accept realitatea.
Tu vrei sa intelegi astazi?
Pai pentru cineva "greu de cap" cum te auto-caracterizezi, 2 luni pare un timp foarte scurt. Sau acum consideri pe toti ceilalti la fel de incompetenti ca si tine? :D :D :D

CitatO singura fisura are teoria, l-am facut pe Abel Cavasi ...profesor....el era doar absolvent...
Ei asta merita un comentariu mai detaliat.

In primul rand, Abel Cavasi nu este nici macar absolvent (de "matematica-fizica") asa cum minti in lucrarea ta ridicola. Ca a absolvit matematica e una, dar fizica... sa fim seriosi. Daca vrei sa inlocuiesti o minciuna cu alta, nu prea rezolvi mare lucru.

In al doilea rand, "fisura" asta nu e altceva decat o minciuna gogonata prin care iti dezvalui caracterul (mai degraba lipsa de caracter). Adica e "o fisura in caracterul tau", pentru ca daca esti in stare sa minti despre asa ceva, atunci credibilitatea ta in legatura cu restul aberatiilor se reduce la zero.

In al treilea rand, nu este "singura" fisura, poti fii sigur. Este doar fisura pe care nu ai cum sa o negi, pentru ca a fost infirmata de insusi cel implicat. Sansa sa mai fi mintit si in alte parti, unde cei implicati nu sunt la fel de usor de contactat, este cam mare, pacaliciule Daniel Preda.

In al patrulea rand, tare sunt curios daca o sa corectezi aceasta "fisura" (adica minciuna) din lucrarea ta. Sa ne anunti cand inlocuiesti documentul PDF cu versiunea corectata. Nu de alta, dar la droaia de cititori ai acelui document ta tine pe site, cine stie, o sa inceapa sa primeasca Abel Cavasi invitatii sa predea pe te miri unde, pe cand el e doar un absolvent care abereaza in mod autodidact ...

In al cincilea rand, tacticile astea sunt atat de penibile, incat ajungi sa fii un nou exponent negativ al membrilor de pe acest forum. E o "calitate" pe care se pare ca ti-o doresti cu staruinta, pacaliciule Daniel Preda, las si mincinos pe deasupra!

Citat...asadar deseneaza fascicolul, asa cum il vede stiinta....
Asadar, nu ai puterea sa explici nimic cu aberanta ta fabulatie elicoidala. Ascunde-te si eschiveaza cat mai poti acest lucru, ca deja astept raspunsuri legate de acuzatii gratuite, care vor avea consecinte, mai ales la cata lipsa de integritate intelectuala ai dovedit pana acum, pacaliciule Daniel Preda.


e-


PS: Reiau noua mantra a pacaliciului Daniel Preda:
Citat din: woodycad din Decembrie 29, 2009, 03:03:39 PMFa-mi un desen, ca-s greu de cap....
Don't believe everything you think.