Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Teoria timpului de catre uniunea.sovietica

Creat de uniunea.sovietica, Noiembrie 04, 2009, 10:15:05 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Adi

Citat din: valangjed din Noiembrie 04, 2009, 04:13:11 PM
Daca a ajuns in clasa a X-a inseamna ca pana la sfarsitul anului este doctorand.

Ehe, asa e :)
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

uniunea.sovietica

Punetimi toate intrebarile pe care le vreti. Voi raspunde la toate ca sa va dovedesc ca nu sunt foton01! :)

laurentiu

Nu esti foton01,esti clona lui :)
si e si normal ca daca ai ip de pitesti nu poti fi la un liceu din maramures ,dupa cum am inteles dintr-o postare a lui Adi .Apropo,in Pitesti, mai ales daca este in rds , ip-ul se schimba foarte des ,chiar si de la acelasi calculator ,se poate verifica si la mine lucrul acesta .Eu personal cred ca uniunea.sovietica este unul si acelasi cu foton 01 ,poate ma va contrazice.

Adi

Citat din: uniunea.sovietica din Noiembrie 04, 2009, 06:52:30 PM
Punetimi toate intrebarile pe care le vreti. Voi raspunde la toate ca sa va dovedesc ca nu sunt foton01! :)

Pai intrebarile ti le-a adresa Electron in privat. De la ce liceu esti si care e profesoara ta de fizica. Ne-ai rugat sa nu facem publice informatiile. Dar am cautat pe internet (adica Electron a cautat) si numele dat de tine nu apare pe lista profesorilor de fizica din acel liceu. Lista lor este chiar pe siteul liceului. Asadar Electron te-a intrebat daca profesoara este cumva suplinitoare si nu apare pe lista. Te rog sa raspunzi la asta.

Dar as indrazi o alta intrebare. Te rugam sa ne trimiti o poza cu carnetul tau de elev de la acest liceu. Nu o vom face publica. Asta va confirma ca esti cu adevarat de la acest liceu.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Electron

#34
Acest user suspect a raspuns in mod si mai suspect pe privat. Acum a cerut sa i se stearga contul (in mod evident cam suspect).

Eu sunt convins ca tot "foton01" era continuand cu minciunile sale nerusinate. Propun banarea, desigur.

e-

PS:
Citat din: uniunea.sovietica din Noiembrie 04, 2009, 06:52:30 PM
Punetimi [...]
Poate pana la urma don'sorul Plesa o sa invete si gramatica, tot incercand clone noi. ;)
Don't believe everything you think.

mircea_p

Sa minti convingator e aproape la fel de dificil ca formularea unei teorii valide a Universului.
E vorba practic de crearea virtuala a unei alte realitati care trebuie sa fie coerenta si convingatoare si sa se potriveasca la limite cu realitatea "reala" .


Adi

Prins cu mata in sac si mintind cu nerusinare iarasi, domnul foton01 a dorit sa isi stearga contul de uniunea.sovietica. Noi nu am permis asta, ci l-am banat. Sper ca nu va veni iarasi pe email sa isi ceara scuze si sa doreasca sa revina. Caci vom sfarsi prin a bana mai tot Pitestiul din pacate.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

laurentiu

  Da mai ales daca este pe RDS pot fi banat si eu ,adica nu stiu exact cum functioneaza ,dar cred ca in baza de date exista ip-urile de pe care a intrat el .Asa ca una dintre idei ar fi sa se dea ban pe ip la toate ip-urile de pe care a intrat foton ,pt ca numarul de ip-uri posibile pt fiecare calculator este totusi limitat si s-ar putea ca toate ip-urile sa le fi "consumat".Oricum cu banarea ip-urilor de Pitesti nu as fi de acord ,dupa cum am mai spus ,eu sunt din Pitesti ,si treaba m-ar putea afecta si pe mine .

Adi

Da, am banat toate ip-urile de pe care a intrat el. Si el e din RDS. Daca cumva nu vei mai putea intra pe site, da-mi un email la adi arond stiintaazi.ro si vom elimina banarile pe ip, ci ii vom sterge prompt orice cont si mesaj cu care vine.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

laurentiu

Nu am fost afectat in niciun fel, dar singurul lucru de care imi era teama era ca as fi putut avea vreodata ip-ul lui ,asta datorita faptului ca s-a intamplat odata sa am acelasi ip pe care un prieten de-al meu il avusese cu 2 saptamani inainte.(asta ca jucam un joc online si ne trebuiau ip-urile pt conectare). Oricum sper sa-si fi epuizat toate ip-urile fotonel ,ca totusi baza de ip este limitata cel putin acum rds are 79.118.**.*** sau numarul de stelute invers.

Skolon

Nu-ti fa iluzii, va reveni.

Acesta este un site public in care accesul e greu de restrictionat, poate chiar imposibil.
Internetul este bazat pe anonimitate si exista multe metode prin care poti deveni si mai anonim.

Singura solutie este ca foton asta sa invete ce trebuie sa faca pe un site public. Tine-ti minte ca e inca un copil. Nu cred ca o atitudine aroganta a celor de aici il v-a ajuta cu ceva. E nevoie de mult tact si de si mai multa rabdare. De obicei cei ca el se pot disciplina doar aratandu-le un minim de incredere si eventual, in masura posibilului, implicandu-i in proiecte concrete. Asta e singurul mod prin care vor invata ce inseamna rigoarea si responsabilitatea.

Pana acum, in afara de o imaginatie bogata insotita de lipsa de caracter, nu a gresit chiar atat de grav. Bineinteles ca adminii l-au banat pe drept, insa asa cum am spus, cred ca v-a reveni. Si atunci trebuie ajutat sa inteleaga ce a gresit si de ce trebuie sa se schimbe.
Consider ca si pentru a educa asemenea tineri exista site-ul acesta, nu doar pentru a promova ideile si spiritul stiintific.

Adi

De acord cu tine, Skolon. Noi i-am aratat foarte multa rabdare si i-am raspuns la foarte multe idei ale lui. Dar a aratat lacune in fizica de liceu. De nenumarate ori i-am recomandat sa invete fizica de liceu. Dar in loc sa o invete, el venea cu noi idei. Deci deocamdata trebuie sa invete fizica de liceu. Si apoi sa invete sa nu mai minta. Tocmai pentru ca am dorit sa il invatam chestii de viata, nu doar de fizica, i-am explicat mereu cu rabdare noi cei de aici. Acum el trebuie sa arate ca a invatat ceva. Poate face asta contactandu-ne abia peste 5 ani, cand va termina liceul.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Electron

Skolon, nu cred ca don'sorul Plesa a fost tratat de administratorii acestui forum cu aroganta. I s-a dat raspuns mesajelor sale cu tot respectul cuvenit, indiferent de varsta.

Ca a fost tratat in mod inadecvat de alti membri, cum a fost "jenel" care chiar si pe forum a pretins sa restrictionam accesul altora pe baza ideilor lor, asta e alta problema. Mincinosul Plesa chiar a motivat (crezand ca asta e un motiv valid) prima minciuna (contul "intellectus") cu mesajele insultatoare primite de el pe privat de la "jenel".

Greseala a fost ca in loc sa se adreseze administratorilor forumului care puteau sa discute cu "jenel" si sa amortizeze conflictul dintre ei, mincinosul Plesa a preferat sa minta cu nerusinare pe forum, raspunzand foarte nonsalant cu minciuni la intrebarile directe. Acum a aflat (si va vedea asta de fiecare data cand va incerca) cum ca minciuna are picioare scurte, si ca nu merge cu asa ceva nici macar pe internet cu tot "anonimatul" pe care unii cred ca il au.

Daca mincinosul Plesa va reveni pe forum si va citi acest sir de discutie despre lipsa lui de caracter, sper sa retina acest lucru simplu: cu cinstea si omenia se ajunge mai departe decat cu minciuna si impertinenta.

Eu ii urez evolutie cat mai buna pe viitor, mai ales in dezbaterile publice.

Pana una alta, rusine sa-i fie!

e-

PS: propun lui Adi sa inchida acest sir de discutii, daca e de acord, deoarece de mult nu se mai discuta despre subiectul original, iar lipsa de caracter a mincinosului Plesa a fost suficient comentata.
Don't believe everything you think.