Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Sugestii pentru concursul de energii alternative ThinkQuest2009

Creat de Adi, Octombrie 13, 2009, 06:35:24 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Adi

Astazi Dino ne-a scris astfel.

Citat din: dino din Octombrie 13, 2009, 06:12:15 PM
Neatza! Ce mai faceti? Am avut ceva treaba pe la scoala si nu am putut sa mai fiu activ.M-am inscris de curand intr-un proiect despre eneria verde-surse alternativa de energie. Daca stie cineva despre ce vorbesc este vorba de concursul ThinkQuest 2009. Are cineva vreo idee sau un articol anume..pentru ca am incercat cu Arborele lumii dar scrie prea putin, iar pe Google.ro cred ca, cauta toata lumea. Mersi mult pentru ajutor. Marius.

Raspunsul meu este:

- Ce intrebi tu este prea vag "o idee despre un articol anume ...". Trebuie sa ne spui in ce consta concursul, ce se cere in concurs. Articol este un termen vag. Vrei un articol pe o anumita tema, sau vrei multe articole pe o anumita tema? Sau trebuie sa faci tu un articol? Sau trebuie sa faci un film? Si apoi care este linkul concursului? Eu am cautat pe net si am gasit ca tocmai ca nu exista concursul pe 2009, ci vor fi doar concursuri locale cu acest nume.

- Daca vrei idei despre situatia energiilor alternative astazi, Stiinta Azi este locul perfect pentru a incepe. Avem topicuri ample dedicate acestui subiect, citeste-le cu atentie si participa la discutii.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro