Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Extraterestru gasit in Mexic?

Creat de RaduH, August 27, 2009, 01:36:12 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Luis

Pare a fi un pui al unei noi specii de maimute sau vreo specie de animal nedescoperita pana acum pe Pamant. Nu cred ca ar putea fi un extraterestru.

Adi

Bild e un tabloid german. Persoana citata este un ufolog, nu un om de stiinta. Numele laboratoarelor care cica ar fi studiat genetic nu sunt date. Deci unde putem verifica povestea? Pana nu o putem verifica, trebuie sa presupun ca acest pui de animal nu exista, si deci nici nu trebuie sa ii cautam originea genetica.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

1Q-D3XT3R

Chestia ciudata e faptul ca fermierul a avut o moarte stranie dupa gasirea osemintelor !

valangjed

Exista multe morti ciudate pe pamant.Asta nu inseamna ca acei oameni au murit datorita extraterestrilor.
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

jenel

Din cate stiu eu, exista o formula dupa care se pot calcula sansele de a mai exista forme de viata in Univers (daca o stiti, va rog sa ma completati). Eu cred ca sunt sanse extrem de mici ca o alta forma de viata din Univers sa aiba un doua picioare, o coada, doua membre superioare + un cap (cam ca un bostan) cum are creatura din imagini. Am facut stop cadru la 0:39 de exemplu, se observa clar dinti, doua urechi, doi ochi (cat cepele), mana + cinci degete :)) .Daca ar evolua o forma de viata de exemplu in sistemul nostru solar, sunt sigur ca cu "configuratia" astuia nu ar putea supravietui pe planetele celelalte, unde atmosferele sunt din diferite substante toxice letale pentru forma de viata asemanatoare 100 % cu a oamenilor. Forme de viata bizare sunt si la noi pe pamant, in adancul oceanelor si nu au neaparat ochi si urechi, maini si picioare. Mai dezvoltam subiectul, sunt curios de adevar.

Adi

Citat din: jenel din Septembrie 16, 2009, 12:38:40 AM
Din cate stiu eu, exista o formula dupa care se pot calcula sansele de a mai exista forme de viata in Univers (daca o stiti, va rog sa ma completati).

Se numeste formula lui Drake si o poti vedea povestita simplu de marele Carl Sagan in acest clip video.

http://www.youtube.com/watch?v=MlikCebQSlY&feature=fvst
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

DJAnoniM

Citat din: jenel din Septembrie 16, 2009, 12:38:40 AM
Eu cred ca sunt sanse extrem de mici ca o alta forma de viata din Univers sa aiba un doua picioare, o coada, doua membre superioare + un cap (cam ca un bostan) cum are creatura din imagini. Am facut stop cadru la 0:39 de exemplu, se observa clar dinti, doua urechi, doi ochi (cat cepele), mana + cinci degete :)) .Daca ar evolua o forma de viata de exemplu in sistemul nostru solar, sunt sigur ca cu "configuratia" astuia nu ar putea supravietui pe planetele celelalte, unde atmosferele sunt din diferite substante toxice letale pentru forma de viata asemanatoare 100 % cu a oamenilor. Forme de viata bizare sunt si la noi pe pamant, in adancul oceanelor si nu au neaparat ochi si urechi, maini si picioare. Mai dezvoltam subiectul, sunt curios de adevar.

Am observat si eu ... totusi e cam ciudata dimensiunea lui ... adica din film eu zic ca nu are mai mult de 15 cm in inaltime ... iar dupa cum se observa , dantura este foarte clara si dintii bine dezvoltati ... Nu cred ca vine din spatiu, banuiesc mai mult ca ar fi un subiect de test al unui experiment genetic sau de genul ..