Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Despre naveta spatiala

Creat de sandokhan, Aprilie 28, 2008, 12:32:23 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sandokhan

Paul S., I got your message...

Cea mai exceptionala documentare despre cum au fost falsificate TOATE zborurile space shuttle; acelasi procedeu fiind utilizat si pentru Mir flights:

http://club.neogen.ro/religia/space-shuttle-hoax/190557/1

"An important scientific innovation
rarely makes its way by gradually
winning over and converting its
opponents: What does happen is that
the opponents gradually die out."
M. Planck

Abel Cavaşi

Fugi, măi, de-aici!
Realizarea forumurilor nu a fost cumva falsificată şi ea?
Nu cumva nu există nici Internetul, ci este doar o conspiraţie mondială?
Auzi dom'le, calculatoare!? Ce, este imposibil să realizăm calculatoare! Omenirea nu ştie nimic decât să vâneze cu arme primitive şi să are cu calul!
Vai de tine! Se pare că tu nu crezi nimic din tehnica actuală. Mă tot întreb ce lume interioară există în creierul tău care debitează asemenea bazaconii...

sandokhan

#2
Abel Crângaşi, incercarile tale cam esuate la concursul de ironii nu impresioneaza pe nimeni...pune bai mana si invata engleza...ca sa poti discuta k lumea si tu pe vreun subiect...

Pe http://www.scientia.ro/forum/index.php?topic=146.0 veti gasi si demonstratia completa a falsificarii tuturor misiunilor spatiale semnate Nasa/JPL

Articolul Space Shuttle Hoax demonstreaza la modul cel mai clar cum au fost si sunt inca falsificate toate aceste misiuni spatiale: exista in New Mexico centrul de antrenament White Sands, unde se afla un hangar de vreo 4 etaje inaltime, cu modele exacte ale Hubble Telescope, Space Shuttle si ISS, unde astronautii (toti francmasoni) se prefac ca se afla in outer space suspendati de cabluri (aceeasi modalitate folosita si la Apollo); dupa aceea computer graphics creeaza imagini cu un pamant de forma rotunda care sunt apoi combinate, video splicing techniques, cu materialul deja filmat in White Sands...

In curand, daca ne permite Mr. Abel, si Project Potemkin, adica cum a fost falsificat tot programul spatial sovietic, Gagarin/Leonov/Lunik.

Bai Abel, da-mi voie sa ma exprim stiintific: integrala de unu la infinit cu derivati de teapa ta = fraieri dusi de nas de propaganda oficiala!

Te-ai intrebat vreodata, my friend, cum ar fi putut sa ajunga orice planeta la forma sferica dintr-un conglomerat incandescent de elemente? Ai citit vreodata Helium Gap 5 paradox? Documenteaza-te mai bine inainte sa comentezi...ca nu-ti vrea nimeni raul...nici macar eu...hehehe...
"An important scientific innovation
rarely makes its way by gradually
winning over and converting its
opponents: What does happen is that
the opponents gradually die out."
M. Planck

Adi

Buna Sandokhan! Tu blocasei topicul, sa nu mai poata scrie lumea, dar l-am deblocat. Iata raspunsul meu. Tu crezi ca exista sateliti de telecomunicatii? Sau crezi ca si lansarea satelitilor este o teorie a conspiratiei? Pentru ca acum foarte multi tari lanseaza sateliti, chiar si India a lansat. Crezi ca toti astia ar minti? A doua intrebare este: care crezi ca ar fi motivarile pentru a minti poporul in asa fel?

Sunt de acord ca poate ar minti cand au un esec, sa nu il spuna, asa cum au facut rusii. Dar sa minta despre atat de multe succese, nu cred ...

Legat de afirmatia ta ca au investit multi bani si primele experimente cu navete spatiale au esuat, pai asta e normal, mereu primele teste esuaza. Am urmarit documentarul BBC despre istoria zborului spatial (pe youtube) si am vazut cate eseuri au fost si la rusi si la americani, incredibil de multe. Asa se face, asa se reuseste. Americanii anuntau esecurile, rusii nu. Dar in afara de asta, nu vad o teorie a conspiratiei ...

Tu ce crezi? Cu bine,
Adi
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Abel Cavaşi

Ei, ia să te văd, sandokhane, ce îi răspunzi lui Adi!? Şi eu sunt de acord că au existat eşecuri, dar ele nu denotă că omenirea nu a ieşit în spaţiu. Întocmai cum a spus Adi.

sandokhan

Motivul pentru care am inchis acest topic a fost raspunsul fara rost publicat de Abel; sunt aici pentru discutii serioase, nu ca sa pierd timpul cu asa ceva.

Pentru sateliti e nevoie de un subiect separat.

Din 1948 si pana acum, francmasoneria a fost la putere in India (toti primi-ministri), Pakistan, China (chinezii chiao, din care faceau parte si Chu-En-Lai, si Mao-Tse-Dong, precum si actuala conducere); R. Khomeini a fost agent MI5, aducerea sa la putere in Iran a fost una dintre cele mai reusite covert actions facute vreodata de serviciul secret britanic, Ahmadinejad este si el mason, duce de nas poporul iranian.
"An important scientific innovation
rarely makes its way by gradually
winning over and converting its
opponents: What does happen is that
the opponents gradually die out."
M. Planck

Adi

Asadar tu crezi in o teorie a conspiratiei globala, cu putere chiar in tarile islamice, hinduiste sau comuniste. Adica crezi ca manipulatorii s-au infiltrat in ordinea lumii din intreaga lume, si chiar daca popoarele lor se lupta intre ele, sefii lor se inteleg bine impreuna.

Te rog sa incepi un topic despre sateliti. Mai ales in contextul in care crezi ca Pamantul este plat, unde crezi ca se duc satelitii astia ce ii lansam in spatiu? Crezi ca lansam sateliti in spatiu? Crezi ca zboare avioane? Crezi ca avem atmosfera? Daca da, ce inaltime crezi ca are? Unde ar fi satelitii? Exista ei, sau sunt si ei o mare minciuna? Atunci cum intelegi telecomunicatiile prin satelit?
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro