Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Gravitatie si levitatie

Creat de Electron, Martie 01, 2008, 10:48:26 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Krystyan

Citat din: Adi din Mai 24, 2008, 03:59:32 AM
Odata ce il identific, un ONZ nu mai este OZN ci un obiect identificat. Chiar daca ar fi cumva condusi de extrateresti, tot obiect identificat este.

      :D   :D   :D   :D   :D   :D   :D   :D   ;)   :P   :P   :)   :P   Tare bai !!!

Adi

Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

KRAFT

Atunci n-o sa mai numesc aceste aparate portante "OZN-uri"

Tin sa va mutumesc pentru indicatii. M-am conformat.

Nastase Mihail

As vrea sa continui acest subiect si sa adaug ca la videoclipul deja celebru cu japonezul care face o fata sa leviteze eu am de adaugat ca este mai degraba real. O sa va demonstrez de ce. Eu pe la virsta de 15-17 ani faceam o chestie asemanatoare. Eram 5 persoane, unul pe scaun si mai greu, 4 in jurul lui. Dupa o energizare de 20 de secunde, persoana respectiva era ridicata pina la nivelul capului. Fara acea energizare nu se putea. Degetele se inroseau, deci greutatea era resimtita de degetesi nu era anihilata greutatea. Daca va intereseaza voi da toate detaliile. Ati vazut ca si persoana respectiva nu foloseste nici un truc. Sa stiti ca atunci cind vrei sa explici un lucru si te fortezi sa gasesti un raspuns cu mare greutate si cauti multe cai, este cam in portiunea falsa e existentei. Dupa cite stiu eu, nu am practicat, in Yoga exista o metoda de golire a mintii. Atunci apar solutiile. Subconstientul pastreaza doar directia in care se merge si dispar alte ginduri care nu folosesc in actiunea respectiva. Deci concluzia ar cam fi ca aceste fenomene apar nu neaparat datorita mintii. Mintea s-ar putea sa fie releul doar.

Adi

Mihail, bine ai venit la noi pe forum si multumim pentru completari. Eu nu am practicat, asa ca nu pot nici confirma, nici infirma.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Electron

Citat din: Nastase Mihail din Decembrie 29, 2008, 06:15:14 AM
Eu pe la virsta de 15-17 ani faceam o chestie asemanatoare. [...] Daca va intereseaza voi da toate detaliile.
Salut, Mihail, bine ai venit.

Eu sunt interesat de detalii. :)
Una din intrebarile mele ar fi: poti repeta oricand aceasta experienta? Daca da, in ce conditii? Daca nu, de ce nu?

e-
Don't believe everything you think.

Nastase Mihail

#36
Cred ca am facut experimentul acesta cu inca 4 persoane de vreo 3-4 ori. De la virsta de 17 ani nu am mai facut niciodata. Practic cui spun ma ia drept nebun si am incetat sa si mai vorbesc de astfel de lucruri. Insa crizele economice se pare ca mai au si astfel de aspecte, ne aduc in domenii mai umaniste practic inexplicabile. Experimentul se desfoasoara astfel . O persoana cam de 80-90 kg sta pe un scaun( nu as recomanda mai mult decit ptr persoane mai solide). 4 persoane stau in jurul primei in dreptul miinilor si picioarelor, incepind cu una din persoane care si numara, se aseaza intii palmele drepte, de la stinga la dreapta, deasupra capului in dreptul crestetului, cu palmele intinse, nu incordat si degetele lipite. Distanta de cam 2 cm. NU SE ATING PALMELE. Se continua cu palmele stingi la fel in sens invers acelor de ceasornic, peste palmele stingi. Palmele se aseaza alternativ de la stinga la dreapta, dar alternativ pe persoane . Deci intii palmele stingi de la toate persoanele, apoi drepte de la toti, mai putin cea de pa scaun. Trebuie executat suficient de pede dar nu foarte. Prima persoana, cea care coordoneaza numara 20 secunde, din momentul cin s-au asezat toate palmele. Dupa care, repede, dar fara sa se atinga persoanele, se retrag miinile in sens invers de cum s-au pus si se aplica 2 degete, aratatoarele, lipite, sub brate si sub genunchi. Persoana trebuie sa se incordeze putin altfel cade jos. Trebuie facut repede, altfel efectul s-ar putea sa scada. Persoana poate fi ridicata astfel cu 2 degete cit este de inalta cea mai mica. Miinile se tin cu aratatoarele inainte si restul degetelor strinse, mai ales ptr a se evidentia efectul. Persoanele care ridica pot fi foarte mici, femei, dar nu as recomanda copii sub 15 ani, sint mai zburdalnici la creieras si nu stie ce iese, s-ar putea ori sa arune persoana in sus ori sa-si rupa degetele. Eu am facut pe la 15 ani, cu colegi de liceu. Si ca sa va bag in ceata o sa mentionez ca nu mai tin minte daca sensul este de la stinga la dreapta si daca se incepe ci mina stinga sau dreapta. Chiar nu imi mai aduc aminte. asta se intimpla prin 1971-1975. S-ar putea sa fie important sau nu. Eu as recomanda asa cum am spus. Daca nu iese se repeta cu celelalte 4 variante dar dupa o dezenergizare. S-ar putea sa mearga ori atingind pamintul ori un copac. Nu as recomanda sa se atinga persoanele intre ele. Sau in zile diferite. Ar fi bine sa va ginditi putin inainte, in functie de cunostintele voastre de medicina, bioenergie, fizica, etc, si sa gasiti sensul corect. Eu chiar nu imi mai aduc aminte. In privinta repetarii experientei, noi am facut-o o data sau de 2 ori in aceeasi sedinta si ne miram de efecte. Nu mai mult. Pur si simplu nu ne puneam problema sa facem de mai multe ori. Proverbul rominesc cu "ce-i mult strica". Repet ca degete se inroseau, cred datorita energiei care aparea. Greutatea se pare ca nu disparea, ci era o interactionare intre persoane. Succes si nu disperati daca nu reuseste acum. Reincercati peste vreo citiva ani. Acum se intimpla lucruri ciudate si s-ar putea sa avem cu toti niste oscilatii energetice. Adolescentii ar putea sa aiba posibilitati mai mari decit adultii sa le reuseasca. Amanuntele toate cred ca sint importante, mai ales cu palmele intinse si relaxate, degetele lipite, neatingerea palmelor. La multi ani.

Electron

Citat din: Nastase Mihail din Decembrie 31, 2008, 04:18:13 AM
Succes si nu disperati daca nu reuseste acum. Reincercati peste vreo citiva ani. Acum se intimpla lucruri ciudate si s-ar putea sa avem cu toti niste oscilatii energetice.
Si, probabil, prezenta unui sceptic in camera face total imposibil experimentul ...  ::)

e-
Don't believe everything you think.

Nastase Mihail

#38
De ce? Ati facut experimentul si nu a mers? Sint chiar curios. In privinta unui asa-zis sceptic, nu stiu cum ar putea influenta o singura persoana 5 persoane. Poate daca ar fi copii sau persoane debile, bolnave grav sau foarte obosite. Un om adult isi poate lua niste masuri de protectie energetica ce tin de autosugestie (de genul de a va imagina un clopot care sa cuprinda intregul grup si pe care sa-l imagineze cel care numara, numai sa nu fie el scepticul). Se pare ca si persoana din videoclip a facut asa ceva. Va dati seama ca la inceput sint toti sceptici, si totusi mergea de fiecare data. Lucrurile astea ar trebui studiate. Eu nu lucrez intr-un colectiv ca as face acest experiment. Viitorul este al experimentelor din domeniul viului, facute cu mai multe persoane. Asta este parerea mea. La multi ani.

Electron

Citat din: Nastase Mihail din Ianuarie 07, 2009, 04:50:40 PM
Ati facut experimentul si nu a mers? Sint chiar curios.
Nu am facut experimentul, pentru ca asa cum ati recunoscut in mesajul dinainte, nu ne-ati putut da date complete si sigure, doar amintiri incomplete.

CitatIn privinta unui asa-zis sceptic, nu stiu cum ar putea influenta o singura persoana 5 persoane.
In aceste experimente, scepticii sunt "forte" foarte nocive, pare-se. Se poate chiar ca un singur sceptic sa faca imposibila o demonstratie oricat de multe alte persoane ar fi implicate. Nu o spun eu, ci cei a caror experimente esueaza cand se intentioneaza studiul lor stiintific (cunoscut fiind ca oamenii de stiinta sunt in general sceptici).

Poate in viitor o sa ne puteti da niste date complete si confirmate pentru vreun experiment de acest gen, sa-l putem studia asa cum se cuvine. Si ar fi bine daca ati gasi varianta care rezista la orice sceptic. ;)

e-
Don't believe everything you think.

Nastase Mihail

Eu v-am dat niste date, sigure cum ca un astfel de experiment se poate face practic de oricine. Iar ca sa dea rezultate, antrenati ADOLESCENTI, nu copii sau adulti. Eu nu am nevoie sa demonstrez nimic, fiindca astfel de fenomene exista independent de credinta, necredinta sau scepticismul si bunavointa noastra. Eu daca voi face un astfel de experiment il voi face dupa ce voi culege alte date despre natura energeticii viului. Nu sint un sceptic si de aceea nu mai activez in domeniul electrotehnicii. Am fost si eu cercetator in electrotehnica, si am inceput sa studiez alte manifestari decit cele din specialitatea mea. Poate stiti ca spectrul electromagnetic genereaza doar unul din corpurile noastre energetice, biostructurate. Urmeaza alte corpuri, care sint negate de sceptici si atunci nici nu au cum sa fie cercetate.
Eu nu cred in sceptici. Lumea a fost impulsionata de oamenii copii, iar scepticii s-au hranit cu optimismul acestora.

Adi

Iata o stire calda despre levitatie (link).
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Electron

Don't believe everything you think.

edistoav


Electron

Eu, doar pe baza materialului prezentat pe acea pagina, nu sunt convins. Sa ma anunti cand publici detaliile (in conditiile care iti convin, cu respectarea drepturilor de autor etc). :)

e-
Don't believe everything you think.