Ştiinţă şi tehnologie. Noutăţi, dezbateri pe subiecte ştiinţifice de actualitate > Energii alternative/criza energetica

Fuziunea la rece

(1/6) > >>

RaduH:
Eu unul nu m-am lamurit dar filmul pare sa pretinda ca a existat o conspiratie impotriva fuziunii la rece .
http://video.google.com/videoplay?docid=6562030534380820378&ei=_fTvSZ7WB4Hr-Aax_6yxDg&q=cold+fusion+documentary&hl=en

Adi:
Parca am mai discutat despre fuziune la rece e forum, dar nu gasesc aici. Pai era si o stire recenta cum ca poate poate ar fi vazut un efect de fuziune la rece. Dar comunitatea stiintifica nu este convinsa. Oficial, nu a fost obtinuta inca.

Pai nu avem toti sa vedem filmul. Fa si tu un sumar: Ce argumente aduce filmul pentru aceasta conspiratie? In ce anume consta conspiratia?

Invata si tu sa oferi incat celalalt sa inteleaga cu minimul de efort ... (adica fara a vedea filmul).

Electron:

--- Citat din: RaduH din Aprilie 23, 2009, 03:15:48 p.m. ---[...] ca a existat o conspiratie [...]
--- Terminare citat ---
Pai daca a existat si nu mai exista, atunci e irelevant. Sa vedem ce s-a reusit de cand nu mai exista!

e-

RaduH:
Pai conform filmului cica s-ar fi falsificat datele si s-a dat verdictul ca nu exista fuziune la rece dar altii pana la urma ar fi obtinut si exces de caldura si heliu si eu unul nu mai stiu ce sa cred ca nu ma pricep chiar asa de bine la organizatiile despre care se vorbeste acolo .

RaduH:
Credeam ca stiti domniile voastre cate ceva despre acest subiect controversat .

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă