Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Dispersia

Creat de AndreiTudoras, Martie 22, 2009, 08:34:29 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

AndreiTudoras

Salut...va rog insistent sa ma ajutati si pe mine cu un referat despre DISPERSIA LUMINII ...am cautat peste tot pe google si nu am gasit!!Daca ma puteti ajuta v-as fi recunoscator!



Multumesc mult!

Stilicho

Nu ai nimerit locul potrivit.


Adi

Stilcho, comentariu tau este neconstructiv. Ar fi trebuit sa explici de ce nu este locul potrivit si care ar fi locul potrivit. Te rog sa faci asa pe viitor.

Andrei, aici rezolvam probleme de fizica. Pentru a afla informatii despre dispersia luminii, trebuie sa ccauti pe internet materiale (pe google, cum sugereza HarapAlb) si apoi sa scrii cu cuvintele tale si sa nu copiezi un referat deja existent, ci sa scrii ce intelegi. A plagia inseamna a fura si tu nu vrei sa fii hot. Nu uita asta.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

AndreiTudoras

Am inteles,dar acest referat nu este pentru minte! Este pentru un prieten din clasa a-XI a,eu doar am vrut sa il ajut.

Adi

Citat din: AndreiTudoras din Martie 23, 2009, 07:06:22 AM
Am inteles,dar acest referat nu este pentru minte! Este pentru un prieten din clasa a-XI a,eu doar am vrut sa il ajut.

Andrei, nu este relevant daca este sau nu pentru tine. Adevarul ramane ca sunt informatii pe net, asa cum am aratat. Ce speri sa obtii spunandu-ne ca nu este pentru tine? Oricum la inceput de tot ai spus ca ai nevoie tu de el, deci e ca si cum ai mintit. La ce rost sa ne spui asta? Incearca sa gandesit mereu in viata inainte sa faci ceva: cu ce scop fac acest lucru? Poate sa fie egosit sau altruist, pentru tine sau pentru altii. Nu asta discut aici. Dar cand faci ceva, sa stii pentru ce faci acel ceva. Deci: pentru ce ne-ai spus ca nu era pentru tine? Eu vad informatia asta ca total irelevanta. Raspunsul nostru ar fi fost acelasi.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

AndreiTudoras

Adi..eu sunt clasa a-VII a,iar acest referat este pentru clasa a-XI a...cand o sa primesc si eu referate am sa urmez sfatul tau;) si inca ceva:Daca nu aveti incredere in mine spuneti si ma retrag nici-o problema nu vreau sa va incurc.