Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Fenomentul Becali

Creat de Adi, Martie 03, 2009, 07:32:19 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

valangjed

Citat din: S_Mirela din Noiembrie 19, 2009, 01:24:14 PM
In primul rand ,noi telespectatorii suntem de vina ca pur si simplu cascam gura la ce spune Becali.Daca am schimba postul pe Discovery si nu am mai face audienta cand apare Becali ,poate ca am scapa de el.Dar atata timp cat ne place sa-l vedem la TV (cred ca pentru unii TV-ul este un fel de oglinda,stiti cum este "spune-mi la cine te uiti sa-ti spun cine esti") nu vom scapa de aparitiile sale.
Iar unii oameni se bucura cand vad ca este altul mai tont ca ei la TV.
Corect!80% din timpul cat ma uit la televizor este alocat progamelor documentare.In rest nu prea am ce vedea.
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.

Adi

Si eu tot la documentare ma uit cel mai mult. Adica ma uitam in liceu. Acum nu ma mai uit la tv, ci doar pe internet.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

S_Mirela

Sunt perfect de acord cu valangjed.
Noi suntem primii vinovati ca acceptam sa privim la tv toate prostiile.

RaduH

CitatNoi suntem primii vinovati ca acceptam sa privim la tv toate prostiile.
Numai atat? Unde platim TVR-ul, la curent?

S_Mirela

Da , la curent apare taxa tv platita degeaba,eu nici macar nu am cablu tv .Mi-as face abonament doar pentru posturile National geografic si Discovery.
Restul ,gen Euforia cu emisiunea aceea stupida "Fa-mi un copil"(am vazut-o la cineva fara sa vreau cand eram in vizita)sunt o mare porcarie,dar cum publicul e avid dupa scandaluri si prostii ,ca sa nu mai spun ca sunt foarte creduli si inghit toate balivernele spuse la TV.
Rusine lor

valangjed

Am avut nefericita ocazie de a mi se spune ca nu sunt un tip modern daca nu ma uit la emisiuni de genul celor amintite de S_Mirela.Este o parere . O parere gresita , dupa parerea mea , dar nefericirea este ca aceasta parere exista.
Filosofia este abuzarea sistematica de un limbaj creat anume cu acest scop.