Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

problema interesanta

Creat de laurentiu, Noiembrie 22, 2008, 04:04:18 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Adi

#15
Multumesc, Laurentiu, pentru informatii. Stiinta.info sunt intr-adevar partenerii nostri si si eu am fost in echipa lor jumatate de an si am invatat multe de la ei. Sper sa ni te alaturi si tu si suntem siguri ca vei invata mult de la noi. Nu avem nici un contact la Ploiesti, asadar tu poti fi primul care sa puna liceul tau la licee partenere si sa ajute pe ceilalti elevi, studenti si profesori din Ploiesti sa afle de noi, de forumul nostru activ dupa cum vezi, de stirile de stiinta, de materialele educationale, de informatiile depsre studiile in strainatate.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

laurentiu


Adi

Ah ... Nici la Pitesti nu avem pe nimeni ... Lista cu licee partenere e acolo ... Vrei sa incepi sa scrii un sumar de un paragraf pentru o stire, ca antrenament?
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

laurentiu

Citat din: Adi din Noiembrie 22, 2008, 11:50:53 PM
Ah ... Nici la Pitesti nu avem pe nimeni ... Lista cu licee partenere e acolo ... Vrei sa incepi sa scrii un sumar de un paragraf pentru o stire, ca antrenament?
ce fel de stire ? adica cam stiu ce trebuie sa fac ,dar o stire pe care sa o caut sau imi dai tu stirea sa vezi cum o rezum

Diana Basaca

Am si eu o intrebare pt Laurentiu sau pt cine stie si sunt constienta ca nu postez unde trebuie... Cand e faza pe judet? Cred ca se suprapune cu engleza, care e pe 10 ianuarie, intr-o sambata...

Adi

Citat din: laurentiu din Noiembrie 23, 2008, 12:11:44 PM
Citat din: Adi din Noiembrie 22, 2008, 11:50:53 PM
Ah ... Nici la Pitesti nu avem pe nimeni ... Lista cu licee partenere e acolo ... Vrei sa incepi sa scrii un sumar de un paragraf pentru o stire, ca antrenament?
ce fel de stire ? adica cam stiu ce trebuie sa fac ,dar o stire pe care sa o caut sau imi dai tu stirea sa vezi cum o rezum

Tu alegi stirea in principiu, dar putem sugera si noi la inceput. Ideea e sa scrii despre ce iti place si ce te atrage, sa citesti, sa intelegi si apoi sa rezumi pentru altii asa cum ai rezuma pentru tine. Urmareste cateva din stirile de la StiintaAzi.ro. Vei vedea ca in cateva paragrafe sunt explicate frumos, iar la sfarsitul articolului se da link cu articolul initial.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

laurentiu

Citat din: Diana Basaca din Noiembrie 23, 2008, 01:00:06 PM
Am si eu o intrebare pt Laurentiu sau pt cine stie si sunt constienta ca nu postez unde trebuie... Cand e faza pe judet? Cred ca se suprapune cu engleza, care e pe 10 ianuarie, intr-o sambata...
este foarte posibil ,adica eu tot asa am auzit ca faza pe judet ar fi pe 10 ianuarie ,ciudat e ca in judetul arges si faza locala de fizica a fost chiar in aceeasi zi cu faza locala de engleza (adica ieri).e posbil ca si fazele pe judet la ambele olimpiade sa fie tot in aceeasi zi

laurentiu

Citat din: Adi din Noiembrie 23, 2008, 04:35:11 PM
Citat din: laurentiu din Noiembrie 23, 2008, 12:11:44 PM
Citat din: Adi din Noiembrie 22, 2008, 11:50:53 PM
Ah ... Nici la Pitesti nu avem pe nimeni ... Lista cu licee partenere e acolo ... Vrei sa incepi sa scrii un sumar de un paragraf pentru o stire, ca antrenament?
ce fel de stire ? adica cam stiu ce trebuie sa fac ,dar o stire pe care sa o caut sau imi dai tu stirea sa vezi cum o rezum

Tu alegi stirea in principiu, dar putem sugera si noi la inceput. Ideea e sa scrii despre ce iti place si ce te atrage, sa citesti, sa intelegi si apoi sa rezumi pentru altii asa cum ai rezuma pentru tine. Urmareste cateva din stirile de la StiintaAzi.ro. Vei vedea ca in cateva paragrafe sunt explicate frumos, iar la sfarsitul articolului se da link cu articolul initial.
Da ,acum stiu ce o sa fac .chiar acum voi cauta o stire si pun un rezumat cu ea aici.

Diana Basaca

Mersi, Laurentiu. Intre timp am aflat ca s-ar putea sa fie pe 17..