Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Forte

Creat de Athos, Aprilie 24, 2013, 11:23:41 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Orakle

#15
Citat din: mircea_p din Aprilie 26, 2013, 12:27:39 AM

Nu cred ca te-am intrebat la ureche, ce am avut de spus era de fapt o intrebare. Exact aia pe care ti-am pus-o. Mai tare de atat nu pot. Nu am o voce prea puternica. :)

Iti recomand Halls Strong !  ;D ;D  
Daca cumva nu ajuta nici nu strica  

Sieglind

Citat din: mezei din Aprilie 26, 2013, 01:20:08 AM

Azi am frecat-o toata ziua pe net si mi-am zis sa fac si eu macar o fapta buna  :) :)

Cat despre "artăgos" nu neaparat este termenul potrivit.
Chiar daca suna cam din "topor" mie imi place sa spun si sa mi se spuna lucrurilor pe nume,scurt motivat si la obiect.
Mai bine exprim o parere clara si la  sfarsitul discutiei trantesc un "sper ca nu gresesc"sau ceva sinonim decat sa o dau in apropouri sau jumatati de masura interpretabile si sa ajungem sa discutam discutii.

Cu Mircea am mai patit-o.
O tranteste pervers si pe urma o intoarce din condei ca si cum ar fi vrut sa zica alceva si se da total nevinovat.:) :)  In final nici usturoi nu a mancat nici gura nu ii pute
Asa ca am considerat oportun sa-l intreb exact unde bate mai ales ca nu este un tanlalau in ale fizicii si imi este greu sa cred ca chiar nu pricepe  ce s-a notat cu F1  :) :)

Vorba lunga saracia omului !
O nopate buna sa ai !



Jenant! Asta pentru ca să nu-ţi dau apropouri sau să suspectezi că aş fi vrut să spun altceva.
Cu atât mai jenant pentru tine cu cât ai şters dialogul cu pricina, iar acum îţi permiţi să arunci în seama celuilalt frustrările tale.

Btw (apropo): şi aici există reguli, citez:

4.1 Se interzic atacurile la persoană, jignirile de orice fel, limbajul vulgar ori provocările altor utilizatori ori a moderatorilor. Aici se dezbat idei, nu valoarea personală a membrilor. De asemenea, se interzice publicarea de mesaje cu scopul exclusiv de a genera discuţii în contradictoriu între participanţii la discuţiile pe forum.

Dar cum bine zici, vorba lungă ...


Orakle

#17
Citat din: Sieglind din Aprilie 26, 2013, 09:09:09 AM
Citat din: mezei din Aprilie 26, 2013, 01:20:08 AM

Azi am frecat-o toata ziua pe net si mi-am zis sa fac si eu macar o fapta buna  :) :)

Cat despre "artăgos" nu neaparat este termenul potrivit.
Chiar daca suna cam din "topor" mie imi place sa spun si sa mi se spuna lucrurilor pe nume,scurt motivat si la obiect.
Mai bine exprim o parere clara si la  sfarsitul discutiei trantesc un "sper ca nu gresesc"sau ceva sinonim decat sa o dau in apropouri sau jumatati de masura interpretabile si sa ajungem sa discutam discutii.

Cu Mircea am mai patit-o.
O tranteste pervers si pe urma o intoarce din condei ca si cum ar fi vrut sa zica alceva si se da total nevinovat.:) :)  In final nici usturoi nu a mancat nici gura nu ii pute
Asa ca am considerat oportun sa-l intreb exact unde bate mai ales ca nu este un tanlalau in ale fizicii si imi este greu sa cred ca chiar nu pricepe  ce s-a notat cu F1  :) :)

Vorba lunga saracia omului !
O nopate buna sa ai !



Jenant! Asta pentru ca să nu-ţi dau apropouri sau să suspectezi că aş fi vrut să spun altceva.
Cu atât mai jenant pentru tine cu cât ai şters dialogul cu pricina, iar acum îţi permiţi să arunci în seama celuilalt frustrările tale.

Btw (apropo): şi aici există reguli, citez:

4.1 Se interzic atacurile la persoană, jignirile de orice fel, limbajul vulgar ori provocările altor utilizatori ori a moderatorilor. Aici se dezbat idei, nu valoarea personală a membrilor. De asemenea, se interzice publicarea de mesaje cu scopul exclusiv de a genera discuţii în contradictoriu între participanţii la discuţiile pe forum.

Dar cum bine zici, vorba lungă ...



Daca chiar vrei foarte tare si esti atent regasesti mesajul la Teoria Globala (mesajul 17) si poti sa deduci foarte usor cine a initiat mascat atacul la persoana.
Intradevar la un moment dat am vrut sa sterg tot topicul cu Teoria Globala chiar sa sterg acest cont din cauza ca inafara de doua trei observatii pertinente restul de mesaje era doar balast si discutii pe linga subiect.Mesaje inutile care au sufocat discutia.
Chiar mai mult,topicul deschis de mine era in aceasi subcapitol cu inventia mileniului trei,marea turbina gravitationala.
Ulterior m-am razgandit si am sters doar balastul in speranta ca discutile vor revenii pe subiect.

Care este marea problema?Crezi ca le-am sters sa initiez un atac pervers asupra lui Mircea ? Sper ca glumesti ! :) :)
Ma pregatesc de 2-3 luni sa initiez un atac la persoana ? :D :D



Sieglind

Citat din: mezei din Aprilie 26, 2013, 10:08:11 AM
...  si esti atent


... atentă
Sieglind este o ea.

Cam atât.

Orakle


mircea_p

Citat din: mezei din Aprilie 26, 2013, 01:39:48 AM
Citat din: mircea_p din Aprilie 26, 2013, 12:27:39 AM

Nu cred ca te-am intrebat la ureche, ce am avut de spus era de fapt o intrebare. Exact aia pe care ti-am pus-o. Mai tare de atat nu pot. Nu am o voce prea puternica. :)

Iti recomand Halls Strong !  ;D ;D  
Daca cumva nu ajuta nici nu strica  
Multumesc pentru reteta, Dom' doctor.  :D
Problema e ca am gasit numai Extra Strong.
Acuma eu ce fac? Le tai in doua sau le iau mai rar?


Orakle

Citat din: mircea_p din Aprilie 26, 2013, 04:00:28 PM
Citat din: mezei din Aprilie 26, 2013, 01:39:48 AM
Citat din: mircea_p din Aprilie 26, 2013, 12:27:39 AM

Nu cred ca te-am intrebat la ureche, ce am avut de spus era de fapt o intrebare. Exact aia pe care ti-am pus-o. Mai tare de atat nu pot. Nu am o voce prea puternica. :)

Iti recomand Halls Strong !  ;D ;D  
Daca cumva nu ajuta nici nu strica  
Multumesc pentru reteta, Dom' doctor.  :D
Problema e ca am gasit numai Extra Strong.
Acuma eu ce fac? Le tai in doua sau le iau mai rar?


;D ;D ;D
Le tai in doua cu un bonfaier !
;D ;D ;D

Sieglind

Citat din: mircea_p din Aprilie 26, 2013, 04:00:28 PM
Citat din: mezei din Aprilie 26, 2013, 01:39:48 AM
Citat din: mircea_p din Aprilie 26, 2013, 12:27:39 AM

Nu cred ca te-am intrebat la ureche, ce am avut de spus era de fapt o intrebare. Exact aia pe care ti-am pus-o. Mai tare de atat nu pot. Nu am o voce prea puternica. :)

Iti recomand Halls Strong !  ;D ;D  
Daca cumva nu ajuta nici nu strica  
Multumesc pentru reteta, Dom' doctor.  :D
Problema e ca am gasit numai Extra Strong.
Acuma eu ce fac? Le tai in doua sau le iau mai rar?

My advice: Ia cât mai multe (anti-usturoi)  :D

P.S. Înţeleg că ai fost găsit vinovat. Pentru ce anume nu se ştie, dar oricum! nu se face să ne-o ascunzi.  :o

mircea_p

Citat din: mezei din Aprilie 26, 2013, 04:07:45 PM
Multumesc pentru reteta, Dom' doctor.  :D
Problema e ca am gasit numai Extra Strong.
Acuma eu ce fac? Le tai in doua sau le iau mai rar?



;D ;D ;D
Le tai in doua cu un bonfaier !
;D ;D ;D


Buna.....
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

mircea_p

Citat din: Sieglind din Aprilie 26, 2013, 04:07:56 PM
My advice: Ia cât mai multe (anti-usturoi)  :D

P.S. Înţeleg că ai fost găsit vinovat. Pentru ce anume nu se ştie, dar oricum! nu se face să ne-o ascunzi.  :o
Aha, acum am si o "second opinion".  :D
Dar inteleg ca in caz de un atac de vampiri intrerup tratamentul, ca apare aceasta interactiune intre remedii.

PS. Oare ce am ascuns partidului?  ;D
Si in ce scop? O sa-mi fac autocritica la prima sedinta. ;)


Orakle

#25
Citat din: mircea_p din Aprilie 26, 2013, 04:34:46 PM
Citat din: Sieglind din Aprilie 26, 2013, 04:07:56 PM
My advice: Ia cât mai multe (anti-usturoi)  :D

P.S. Înţeleg că ai fost găsit vinovat. Pentru ce anume nu se ştie, dar oricum! nu se face să ne-o ascunzi.  :o
Aha, acum am si o "second opinion".  :D
Dar inteleg ca in caz de un atac de vampiri intrerup tratamentul, ca apare aceasta interactiune intre remedii.

PS. Oare ce am ascuns partidului?  ;D
Si in ce scop? O sa-mi fac autocritica la prima sedinta. ;)


In cazul unui atac de vampiri iti recomand sa intrerupi imediat tratamentul si sa o iei la fuga...
:D


Sieglind

Citat din: mircea_p din Aprilie 26, 2013, 04:34:46 PM

Aha, acum am si o "second opinion".  :D
Dar inteleg ca in caz de un atac de vampiri intrerup tratamentul, ca apare aceasta interactiune intre remedii.

PS. Oare ce am ascuns partidului?  ;D
Si in ce scop? O sa-mi fac autocritica la prima sedinta. ;)



Aştept FBD-ul  ;)

În rest, las' că ştim noi mai bine, toa'şu!  :P

Catalin73

Daca te pui cu o "ea" locul doi iti este asigurat. ;D ;D ;D