Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Tangenta off topic 01

Creat de gafalda, Decembrie 04, 2008, 01:42:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ionut

       Deci sa intelegem ca dumneata faci parte dintr-o societate secreta care urmareste oamenii si ai venit aici sa ni te destainui? Stiai ca forumul asta e citit de ceva oameni si ca e posibil sa te dai de gol? :D Sper ca esti un tip glumet altfel nu cred ca pe cineva il duce mintea sa intimideze pe cineva intr-un mod asa de prost cum o faci tu. Nu te-ai gandit niciodata ca poate unii dintre noi sunt membri in organizatia ta secreta, poate chiar cu un rang mai mare ca al tau si te-am putea pedepsi? :D Nu ar ramane nici o urma ... ;)
      Pana una alta, daca nu ai nimic de spus cu privire la acest topic, ar trebui sa ti se mute posturile in alt topic. Documentatia la care ai postat linkuri te califica cel mult pentru categoria de "Critici la paradigma actuala in stiinta".

P.S. Parti din postul asta sunt un pamflet si sper ca va fi tratat ca atare.

Electron

Citat din: gafalda din Decembrie 05, 2008, 05:59:15 PM
Poate voi semna pe una din hartiile dv. cu "sarlatan". Eu sau colegii mei.
Poate. Si ce-i cu asta ?

CitatP.S. Pt jigniri din placere exista PM, ar fi trebuit sa lasati forumul nepoluat. Ce fel de admin. sunteti ?
Sau asa este la romani ?. Mai vizionati si forumurile din alte tari civilizate.
Te-a jignit comentariul meu? Eu speram sa-mi spui ca nu vii cu povesti de sarlatan, ci cu documente stiintifice si lucruri verificabile.

Apoi, faptul ca sunt admin pe acest forum nu inseamna ca nu pot sa am opinii ca orice alt membru. Iar daca prin comentarii depasesc normele (nu sunt perfect), atunci sunt ceilalti administratori care sa ma atentioneze.

Pana una alta tu vii cu pseudo-stiinta si cu cursuri secrete pentru "studenti" de 40-50 de ani selectionati "pe spranceana", lucru care polueaza acest forum intr-un mod ingrijorator.

e-
Don't believe everything you think.

gafalda

#17
Sunteti cei trei muschi tari. Impreuna nu aveti decat varsta mea si vorbiti asa cum aveti educatia. 
Despre cunostintele de fizica corecta nu trebuie sa mai aflati nimic. Maxim internetul.
Veti face toata viata numai fizica oficiala, asa cum vreti, veti deveni I.O..
Dar va pot din cand in cand invita acolo unde fac demonstratii si experiente de fizica, care ii sfideaza "legile".
Pacat de raul pe care il faceti (fara sa vreti) unor tineri in formare, capabili, dornici de a cunoaste adevarul.
Forumul acesta putea sa fie o cale.
 Pentru atitudine non-stiintifica

Adi

Inteleg ca spuneti oficial ca aveti un fel de teorie conspirationista care crede ca exista experimente reale pe care stiinta nu le recunoaste si ziceti ca e pacat ca forumul nostru nu promoveaza acele experimente. Pai forumul asta tocmai impotriva aceea lupta, impotriva dezinformarii aduse de oameni ca dumeavoastra. Forumul asta exact STIINTA OFICIALA isi propune sa prezinte. Sunt atatea aberatii pe net, ca omul nu mai stie ce zice exact stiinta si ce nu. Tocmai asta dorim sa ajutam omul sa afle: ce zice stiinta.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Moderator1

Acest topic a fost creat pentru a separa o tangenta off-topic din alta discutie. A fost mutata aici pentru ca in plus se refera la "stiinta alternativa". Indicele "01" este o masura de prevedere, pentru ca e posibil sa mai avem astfel de cazuri pe viitor.

<M1>

Adi

Multumesc mult ca ai scos divagatiile acestea din topicul principal.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

ionut

Citat din: gafalda din Decembrie 05, 2008, 10:06:39 PM
Sunteti cei trei muschi tari. Impreuna nu aveti decat varsta mea si vorbiti asa cum aveti educatia. 
Despre cunostintele de fizica corecta nu trebuie sa mai aflati nimic. Maxim internetul.
Veti face toata viata numai fizica oficiala, asa cum vreti, veti deveni I.O..
Dar va pot din cand in cand invita acolo unde fac demonstratii si experiente de fizica, care ii sfideaza "legile".
Pacat de raul pe care il faceti (fara sa vreti) unor tineri in formare, capabili, dornici de a cunoaste adevarul.
Forumul acesta putea sa fie o cale.
Pentru atitudine non-stiintifica
gafalda,
   Daca arunci o privire pe acest forum ai vedea ca nu numai ca nu se face cenzura aici, ba chiar se incurajeaza exprimarea si in primul rand DISCUTAREA ideilor. Uneori, datorita acestui principiu, userii activi de pe acest forum sunt nevoiti sa suporte abuzurile pe care anumiti useri le fac. Asa ca nu acuza acest forum aiurea, doar pentru ca nu sunt de acord sa propovaduiasca "adevarurile" tale.
   Dumneata nu ai discutat nimic aici. Ai putea sa initiezi o discutie bazata pe argumente. Care sunt principiile teoriei dumitale si cum se pot proba ele. Doar intrand in discutii si convingand oameni de veridicitatea lucrurilor pe care le aparati veti putea sa va faceti recunoscut, si nu prin secretomanie securistoida. Spuneti ca nu suntem educati, dar aici nu v-a jignit sau repezit nimeni ci dimpotriva, dvs. ati incercat sa intimidati lumea. Asta nu este comportament de om in varsta care vorbeste cu tineri. Sau asa se poarta in "organizatia" dvs.? Traim intr-o lume libera domnule gafalda, treziti-va!

RaduH

Nu pot sa zic decat ca si eu sunt de acord cu teoria cnspiratiei .
Numai ca eu stiu care e adevarul .
Conspirationistii nu au nimic ascuns si tinut in secret in afara de nu stiu ce profetii , care nu cred ca se pot implini .
Ceva cu un "test de-al lui Nostradamus " cu ceva Henric al cincilea , cam asa ceva .

RaduH

Pardon era vorba de Henric al doilea .