Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Teoria vortex a materiei

Creat de Scientia, August 30, 2011, 04:53:57 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Sieglind

#180
Citat din: ariel55 din Februarie 07, 2014, 03:10:44 AM

Printre inventiile postate pe forumul educational:

acesta mi s-a parut deosebit si in ideea aplicari lui in Japonia, as dori sa cunosc nr de brevet si data.

Cu stima, nu inainte de a va cita , domnule profesor: "Spiritul propriu = o succesiune de semne de întrebare şi de exclamare ?!?!?!..."

Păşind cu sfială pe urmele-ţi de maestru, îmi vine în minte o fericită soluţie tehnică de îmbinare a două piese-unicat (căci se potrivesc "mănuşă", mai ceva decât clasicul lambă-şi-uluc): vortexul, ca bază teoretică pentru turbina gravitaţională.  :o

Ei?  ::)
 

Late edit: ori poate mai bine să-i fi zis Schraubenverbindung în loc de -sicherung?  Oricum, tot screwed ???

anemona

Stimate dle. profesor Vasile Tudor,
Va rog sa nu va descurajati in fata acestor atacuri ridicole ce degenereaza in caterinca si a metodelor securistice utilizate in scormonirea trecutului pentru a va discredita.
Stiti ce a spus soptit si Galileo, dupa ce a fost facut praf de inchizitorii zelosi: eppur si muove!
Invidia este mare in randul pseudo oamenilor de stiinta, daca v-ati fi gandit sa-i cooptati ca si coautori la inventiile dvs., acum erati divinizat aici.
Nu va descurajati, cauza progresului omenirii este mult mai importanta decat niste alegatii si jigniri nefondate. Ce argumente contra sunt niste emoticoane?!
Cu stima si admiratie,
Anemona

ariel55

Stimate domnule profesor Tudor Vasile, la insistenta mea, partenerul japonez, Hajimoto San, mi-a explicat optiunea domniei sale:

"Alegerea s-a facut catre versiunea Boellhoff, deoarece pretul de cost/unitate este mult scazut prin absenta celor doua piulite. Utilizarea unei singure saibe striate, este facila la montare, necesitand o singura unealta pentru strangere."

Iata deci argumentele domniei sale. Referitor la decaderea din dreptul de protectie, cred, ca daca faceti plata la zi, puteti beneficia in continuare de protectie. de asemeni, asigurati si protectia la international pentru a evita copii neautorizate ale inventiei dumneavoastra in alte zone din afara Ro.

Succes in continuare si las liber raspunsurilor dumneavoastra cu privire la Teoria Vortex. In legatura cu aceasta teorie, ati luat legatura cu un al om de stiinta de pe forum, domnul Cavasi Abel , ce a construit o noua fizica , unde dupa cate am inteles, la dansul,  totul se invarte pe traiectorii elicoidale. Poate impreuna puteti dezvolta in plan matematic Teoria propusa, dansul fiind un redutabil matematician.

Cu stima
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

ariel55

#183

Flori in familia Luchian... :D

Haggard - Eppur Si Muove

Chiar se misca doamna! ;)
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

protelisav

Enigmele cunoaşterii se află la răscrucea dintre ştiinţă şi filosofie.

ariel55

#185
CitatEnigmele cunoaşterii se află la răscrucea dintre ştiinţă şi filosofie.

Pai da, si sa nu uitam, ca, asa cum spunea si doamna Anemona:

CitatVa rog sa nu va descurajati in fata acestor atacuri ridicole ce degenereaza in caterinca si a metodelor securistice utilizate in scormonirea trecutului pentru a va discredita.
Stiti ce a spus soptit si Galileo, dupa ce a fost facut praf de inchizitorii zelosi: eppur si muove!
Invidia este mare in randul pseudo oamenilor de stiinta, daca v-ati fi gandit sa-i cooptati ca si coautori la inventiile dvs., acum erati divinizat aici.



Una din cele mai bune inventii, citita, cand va mergea sit-ul, era aceea a "glontelui fluerator" care nu ucide, face numai zgomot.Va dati seama cata invidie ati putut starni in randul pseudo oamenilor de stiinta?

Succes in continuare.
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

protelisav

Citat din: ariel55 din Februarie 12, 2014, 06:54:01 AM
CitatEnigmele cunoaşterii se află la răscrucea dintre ştiinţă şi filosofie.

Pai da, si sa nu uitam, ca, asa cum spunea si doamna Anemona:

CitatVa rog sa nu va descurajati in fata acestor atacuri ridicole ce degenereaza in caterinca si a metodelor securistice utilizate in scormonirea trecutului pentru a va discredita.
Stiti ce a spus soptit si Galileo, dupa ce a fost facut praf de inchizitorii zelosi: eppur si muove!
Invidia este mare in randul pseudo oamenilor de stiinta, daca v-ati fi gandit sa-i cooptati ca si coautori la inventiile dvs., acum erati divinizat aici.
Una din cele mai bune inventii, citita, cand va mergea sit-ul, era aceea a "glontelui fluerator" care nu ucide, face numai zgomot.Va dati seama cata invidie ati putut starni in randul pseudo oamenilor de stiinta?

Succes in continuare.

Dacă tot vă preocupă invenţiile mele, atunci spuneţi-mi care vă sunt intenţiile...  Eu aş prefera să discutăm pe forum despre teoria dipolilor vortex.

ariel55

Nimic special domnule profesor, mi-a placut foarte mult postarea doamnei Anemona. Mustea de adevar.
Cu stima si continuati cu teoria vortex. Succes!
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

Sieglind

Eu vreau să ştiu dacă ai intenţii serioase.   ;)






ariel55

#189
CitatEu vreau să ştiu dacă ai intenţii serioase.   Face cu ochiul
Mai bine zis ....ascunse.  :D :D :D 8)

Astept continuarea.
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

anemona

Citat din: ariel55 din Februarie 12, 2014, 09:23:57 PM
Nimic special domnule profesor, mi-a placut foarte mult postarea doamnei Anemona. Mustea de adevar.
Cu stima si continuati cu teoria vortex. Succes!
Domnisoara, este un site de stiinta unde rigoarea trebuie respectata si informatiile trebuie sa fie precise.
Sunteti casatorit?

Sieglind

#191
Citat din: ariel55 din Februarie 13, 2014, 07:00:05 AM

Astept continuarea.

Dpdv ştiinţific:  ;)

Compatibility Clown(Anemone)fish/Anemone Hosting Chart




Ăsta e un Amphiprion percula.  8)


ariel55

#192
CitatDomnisoara, este un site de stiinta unde rigoarea trebuie respectata si informatiile trebuie sa fie precise.
Aici nu pot sa iti raspund , draga anemonutzo, nu sunt domnisoara.... :-\

CitatSunteti casatorit?
Inainte de a pune aceasta intrebare , trebuie sa vedem intai gradul de compatibilitate , conform tabelului prezentat de Sieglind cu generozitate:



Asta este cel mai norocos!A se vedea cum se gudura de placere....
Amphiprion clarkii Clownfish spawning

Cred insa , ca domnul profesor a ramas restant cu o serie de raspunsuri la intrebarile anterioare. Deoarece:
Citateste un site de stiinta unde rigoarea trebuie respectata si informatiile trebuie sa fie precise.
, asa cum spuneti, il asteptam pe protelisav sa se implice.Sper sa interveniti cat mai putin si daca o veti face , sper sa fie la obiect.Sa lasam maritatul deocamdata.

Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!

Sieglind


ariel55

CitatJuri că dă să vorbească
Probabil ca si el ar dori sa puna ceva intrebari domnului profesor.  :D
Lipsa umorului , pentru un om de stiinta este un dezastru personal!