Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Gasit ceva interesant.

Creat de RaduH, Iunie 29, 2010, 02:22:08 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Anatol

O!
Radu H. daca vrei sa faci bani trebue sa te inveti sa te bagi!

Adi

Citat din: Anatol din Ianuarie 18, 2011, 09:14:57 PM
Eu sant convins voi nu stiti multe lucruri pe care eu le stiu.

Si noi suntem convinsi. Dar nu inteleg unde bateti apropouri. Va rog sa va exprimati mai clar.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Adi

Citat din: Anatol din Ianuarie 18, 2011, 10:39:35 PM
O!
Radu H. daca vrei sa faci bani trebue sa te inveti sa te bagi!

Ca afirmatie generala, de acord. Dar nu trebuie musai sa se bage in proiect cu dvs.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Anatol

Eu am muncit ani la greu,cu salariu mic, si slabiam psihic. Si la urma nu m-am retinut si au luat-o de la mine mesterii, ca eu eram cu ajutoru. De la stres ma apucat clarviziunile. Dar voi stiti numai de clarviziunele celea ale tiganilor. Cu un an in urma i-am batut pe vecini, dar nu m-au apucat clarviziunile si am fugit in Rusia ca ma cauta politia.
Am auzit ca de la descarcari electrice in timpul furtunii poti capata clarviziune,daca esti strapuns de sagiata?.

 


Electron

Citat din: Anatol din Ianuarie 18, 2011, 08:57:39 PM
[...] Electron a zis ca eu sant binevenit pe acest forum, a facut conspiratie dar mai apoi.
Poftim?

e-
Don't believe everything you think.

Anatol

Cu vre-o jumate de an in urma , de fapt mi-ti atras atentia ca se face o conspiratie de comunitatea forumului, ma alintam acolo. Imi cer scuze , dar se vede ca altceva nu stiu sa fac. -D. Electron

Se pot face bani si supunandute unu-i experiment. De pilda firmele cand fac medicamente noi, cauta voluntari pentru testare. Si m-am gandit si eu sa fac ceva nou dar nu stiu daca voluntari o sa gasesc.

mircea_p

Citat din: Anatol din Ianuarie 19, 2011, 07:34:21 PM

Se pot face bani si supunandute unu-i experiment. De pilda firmele cand fac medicamente noi, cauta voluntari pentru testare. Si m-am gandit si eu sa fac ceva nou dar nu stiu daca voluntari o sa gasesc.
Sper ca glumesti. Sau poate nu inteleg eu ce vrei sa spui.
Experimentele cu subiecti umani nu se fac asa aiurea si de catre cine vrea, la el acasa.

Anatol

Vreau sa emit particular fulgerul intr-o incapere, chear cu putina electrocutare, sunetul, si lumina? Mi se pare ca va avia efect de trezire a constiintei din somn, de obicei cum e la majoritatea, si mai mult ca atat...

Adi

Subscriu la ce zice mircea_p. Sper ca glumesti. Vrei sa faci experimente pe oameni sa fie loviti de fulger acasa ca sa testezi trezirea constiintei din somn?
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Anatol

Nuuuu ! Dar, doar este asa terapie cu electrocutarea, si lumina se poate de folosit becuri , iar sunetul difuzoare.Si eu pentru Radu H. caut ceva, la intrebarea lui.
In siberia, pe vremuri de sute de ani in urma, cand doi oameni plecau la drum lung , il gaseau si pe al treilea sa mearga cu ei, pentru daca li se termina mancarea pe drum sa il manance pe el. Eu doar nu fac asa propuneri cu Radu H.!? Desi cam putine variante are pana cand mi se pare.

Adi

OK, inteleg, dar ai grija sa te exprimi clar.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Anatol

Eu acolo am scris "vreu sa emit", si inca "particular" , adica sa nu emit totul.  De alt fel scriam "vreau sa fac fulgere artificiale", .
Multumesc Adi , trebue sa ma descurc ce-i corect si ce nu la mine.

cristi

CitatUn Basarabian practic a luat o descoperire de la un dictofon Panasonic din anii 1995 si a transferato pentru ipone si a facut bani care ii ajunge pentru toata viata. Este vorba despre functia de a inscri(dictofonul) , si de functia de a apela ipone la un numar oarecare ales, cand se initiaza un sunet. Deci se poate lasa cu copilul mic, ca paza,...
Acelas audio sensor, in ambele cazuri .
Poate bagam si noi  pe undeva acest audio sensor , sa facem  si noi o gramada de bani,(zic "noi" fiindca Electron a zis ca eu sant binevenit pe acest forum, a facut conspiratie dar mai apoi.
Dar poate de venit la Ipone cu  alti sensori ca , mirosul , apa (inseamna ca sa spars o tiava,) fum,tensiune arteriala,... Sa puna in telefon, care sa apeleze in caz de schimbari. 
Anatol, tare idee a avut baiatul ala!!!
Nu inteleg de ce vrei tu brevet de idee daca vrei sa faci ceva similar.
Poti eventual breveta in Romania dar nu iti da nimeni bani!
Mai bine fa-i aplicatia pentru altceva (foc, etc.) si vinde-o si tu cum a facut basarabeanul!
Sa programezi i-phone e simplu, iti trebuie doar bani sa cumperi unul..
Si poi sa fii creativ in idei. Chestia cu protectia impotriva focului nu o prea cred, pentru spionat copii mai degraba da!
autor Fizica povestită,
www.stiinta.club

Anatol

Radu H. vrea brevet, eu din contra, dupa ce am facut cunostinta cei aia brevet, si cat e de complicat sa ajunga o inventie in vanzare, am propus mai bine de implicat in ceva, in careva constructii care de acum merg pe piata. Imlicatia basarabianului in i-phone am privit-o la PRO TV Chisinau, www.protv.md (sar putea de gasit, este tel. email-uri ale functionarilor de acolo), da e interesant,e simplu dar patrunzator. 
Poate e mai bine de lucrat la un telefon , care sa fie prevazut sa fie lasat acasa cu tot felul de senzori si programe,sa fie mai eftin: http://www.google.md/#hl=ru&source=hp&biw=1276&bih=658&q=senzori+electrochimici&aq=9&aqi=g1g-s1g8&aql=&oq=senzori&fp=6bbae65a24a73fc7
Am mai privit la PROTV ca un Roman a avut invitatie in China, sa-si realizeze descoperirile, dar nu a gasit bani de drum, politicienii replicau- "astea cu stiinta". Radu H. pare sa fie geniu, nu sa descoperit inca credca, drumul de esire la personalitate o fi lung,in viata lui. Dar nu se aude , o fi inca vorbeste de dupa gard, ca a fost moderat.

Anatol

Citesc in fiecare seara multe, dar imediat totul se uita, chear de se aduc aminte trebue stimul. Ma gandesc ca trebue sa fac niste insemnari pe foi aparte, asa ca lista cu senzori, lista cu ce cauta stiinta, lista cu tote functiile din telefoane mobile indeferen unul sau altul,...Si sa le atarn pe perete, sa aiba si cate un disen micut, sursa si posibil va fi un stimul deosebit.
Si vreau sa propun sa se deschida topicuri, aparte, pentru senzori,... pentru ce cauta stiinta,...? Unde noi toti pentru toti pe scurt cu lincuri, sa ingramadim ceia ce se uita, ori daca este in creer undeva nu participa la chibzuirea carorva cercetari.
Acest stimul de a face ceva exista la fiecare om, dar mi se pare ca se pote face un perete, cu insemnari, unde stimulul sa isi gaseasca mai eficient loc.