Ştiri:

Vă rugăm să citiţi Regulamentul de utilizare a forumului Scientia în secţiunea intitulată "Regulamentul de utilizare a forumului. CITEŞTE-L!".

Main Menu

Un vot pentru Pamant :)

Creat de Electron, Aprilie 08, 2008, 04:04:19 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Care este forma Pamantului?

Curba (Pamantul e un glob turtit la Poli)
14 (58.3%)
Plana (Pamantul e un disc cu centrul la Polul Nord)
10 (41.7%)
Prefer sa nu ma pronunt
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 6

Temari

Acest topic este de mult aici. Sper sa voteze cat mai multi...

bufnita

Am votat si eu pentru forma curba :)

Eu cred ca misiunile Nasa si pozele aduse de ele sunt reale, si in ele se vede adevarata forma a Pamantului.


Alexandru Rautu

Un vot pentru Pamant  :D ...simpatica treaba

Eram tentat sa votez ca-i plat, drept  ;)  ...numai ca mi-am amintit ca liniile astea "drepte", de la polul nord la polul sud, de la suprafata pamantului, pe care ma pot deplasa, sunt de fapt geodezice, linii "drepte" intr-un spatiu Riemannian, spatiu curb. 8)

Electron

Interesant, mai nou avem 4 voturi pentru forma plata, dar nici unul din cei 4 votanti (daca presupunem ca ar fi persoane distincte) nu si-a dat motivele pentu acea optiune. Asta ca sa vada toata lumea ce argumente "forte" au pentru ceea ce cred ei...

e-
Don't believe everything you think.

HarapAlb

sunt cei "patru evanghelisti" ;D

Sandu

Cred ca copilu' ala jimmy o votat ca sa-si bata joc.
Bai ce oameni... :o

Adi

Nu cred ca putea vota un om de mai multe ori, nu? Sandu, cum se face ca tu ai aparut exact cand a plecat jimmy si il critici mereu? Mie imi pare legat cu alta alba totul ...
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Sandu

#22
Am vorbit cu jimmy ala,il cunosc...cica nu mai poate intra acum,nu credea ca ii dati chiar ban pe ip.

Eu am urmarit discutia fara sa fiu inregistrat,cred ca el si-a facut mai multe conturi...

Adi

Multumesc, Sandu, pentru raspunsul prompt.
Pagina personala: http://adrianbuzatu.ro

Electron

Sandu, tu ai votat in aceasta ancheta?

e-
Don't believe everything you think.

HarapAlb


Sandu

Acum am votat si eu.

Vad ca sunt 7 acum,se poate inregistra o persoana de mai multe ori?

Electron

Sandu, ce argumente stiintifice/personale ai pentru votul exprimat ?

e-

PS: deocamdata e posibil ca aceeasi persoana sa-si faca mai multe conturi. Vezi cazul grupului satonek. ;)
Don't believe everything you think.

Sandu

Ma intreb cum fac astia oare...

Chiar buna intrebare electron,ce argumente mai avem in afara pozelor facute de NASA?

Electron

Avem observatiile de la suprafata Pamantului. :)

Sunt o gramada de poze aduse de grupul satonek, si analizate de mine, in cele doua topicuri despre "Curbura la suprafata", mai ales versiunea [2.0]. ;)

e-
Don't believe everything you think.